Saņem līdzekļus grāmatas izdošanai un pasākumu organizēšanai

Ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu šogad Alūksnes rajonā organizēs izglītojošus pasākumus, turpinās grāmatas “Gaujiena - Latvijas vēstures lieciniece” sagatavošanu un atjaunos vairākus vēsturiski nozīmīgus objektus.

Ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu šogad Alūksnes rajonā organizēs izglītojošus pasākumus, turpinās grāmatas "Gaujiena - Latvijas vēstures lieciniece" sagatavošanu un atjaunos vairākus vēsturiski nozīmīgus objektus.
Fonds kultūras mantojuma nozarē šāgada pirmajā kārtā daļēji ir atbalstījis projektu "Ernsta Glika dienas Alūksnē". Tas tapis, sadarbojoties Alūksnes evaņģēliski luteriskajai draudzei un Alūksnes pilsētas domei. "Fonda piešķirtie 640 lati ļaus veikt pamatdarbus Bībeles muzeja ekspozīcijas paplašināšanai. Jauno ekspozīciju atklās Glika dienu laikā, kas risināsies no 4. līdz 6.jūnijam. Vēlējāmies gūt finansējumu videofilmai par mācītāju Ernstu Gliku, bet to diemžēl fonds neatbalstīja," stāsta Alūksnes pilsētas domes projektu vadītāja Inga Ausekle.
Kultūras mantojuma nozarē un kultūras starpnozarē ir atbalstīti arī divi Veclaicenes pamatskolas projekti - "Veclaicenes pamatskolas muzejs - pagasta vēstures centrs" 90 latu un "Mūsdienu tehnoloģijas baltai bērna dvēselei" 200 latu apmērā. Pamatskolas direktore Anda Plauma uzsver, ka par 90 latiem iegādāsies skolas muzejam aizkarus.
"Otrs projekts paredz skolā izveidot savdabīgu resursu centru. Tam iegādāsimies latviešu multiplikāciju filmu un pasaku videoierakstus un audioierakstus. Jaunizveidoto centru atklāsim šā mācību gada beigās," saka A.Plauma.
Fonds ir atbalstījis trīs Gaujienas pagasta padomes projektus, kuru autore ir Ineta Riepniece. 200 lati ir piešķirti Barona fon Vulfa sūkņa namiņa jumta projekta izstrādāšanai, 200 lati - Gaujienas pils balkonu izpētei un projekta sagatavošanai, bet 300 lati - grāmatas "Gaujiena - Latvijas vēstures lieciniece" sagatavošanai. Tās autors ir gaujienietis Harijs Grāvis. "Vēlamies pētīt fasādes agrāko krāsojumu Gaujienas pilij, lai to atjaunotu. Vēlamies izstrādāt projektus visām Gaujienas muižas ansambļa ēkām," saka I.Riepniece.
Sadaļā "Kultūras starpnozare" ir atbalstīti divi Astrīdas Bēteres projekti (katrs 700 latu apmērā) - "Ar mums sākas Eiropa" un Voldemāra Evansa atceres pasākumu cikls "Paver plaši logu vaļā".
"Pagājušā gadsimta sākumā Alsviķu pagastā dzīvoja Voldemārs Evanss. Viņa dzīvesvieta bijusi arī Pededzē un Gaujienā. Savulaik viņš ir studējis mūziku. Alūksnes rajona cilvēki V.Evansu atminas kā skolotāju, kas ļāvis savu personību attīstīt Ojāram Vācietim un Gunāram Selgam. Projekta sadarbības partneri ir Alūksne, kā arī Gaujienas un Alsviķu pagasts. Atceres dienu laikā vēlamies organizēt dažādus pasākumus," klāsta valsts galvena kultūras inspektore Alūksnes rajonā Astrīda Bētere.
***
Kultūrkapitāla fonda atbalstītie projekti
Alūksnes parka Aleksandra paviljona astoņu fasādes daļu restaurācijai - 300 lati.
Alūksnes rajona kultūrvēsturiskā mantojuma izpētei, apkopošanai un elektroniskās datu bāzes veidošanai - 171 lats.
Emmas Valijas Šļukumas projekts "Linarda Laicena dzīves un darbības saikne ar Malienas novadu" - 500 lati.
Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja projekts "Fītinghofu dzimta un Alūksne" - 120 lati.
Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja projekts "Mēs - Leo Kokles novadnieki" - 500 lati.
Alūksnes pilsētas bibliotēkas projekts "Informācijas resursu paplašināšana Alūksnes pilsētas bibliotēkā" - 160 lati.
Gaujienas mūzikas un mākslas skolas projekts "Tālākizglītība un profesionālās meistarības pilnveide" (otrais posms) - 200 lati.
Alūksnes mūzikas skolas projekts "Tālākizglītība profesionālās pedagoģiskās izglītības programmā" - 270 lati.
Alūksnes evaņģēliski luteriskās draudzes projekts kanceles pārsega atjaunošanai - 300 lati.

Citu datumu laikraksti

 • Premjera kandidāts ir, bet kārtības nav

  Pateicoties mūsu prezidentei Vairai Vīķei - Freibergai, šobrīd ir zināms potenciālā premjera Induļa Emša vārds. Jāpateicas Satversmei, kas prezidenta...

 • Iepazīsti Alūksnes rajonu!

  Šodien publicējam konkursa “Iepazīsti Alūksnes rajonu!” 6.kārtas jautājumus, ko sagatavojis Jaunannas pagasta tūrisma informācijas punkts. “Konkursa...

 • Biatlona distancē uzvar alūksnietis

  Divas dienas Alūksnē “Mežinieku” sporta bāzē meža darbinieki sacentās meža biatlonā. No 86 dalībniekiem distanci pabeidza 81.Divas dienas Alūksnē...

 • Atbalsta ieceri rīkot operas mākslas pasākumus

  Alūksnes tautas nams nosūtījis vēstuli, lai atbalstītu projekta “Opera novados” izstrādātāju ieceri. To gatavo Latvijas Nacionālās operas soliste...

 • Noskaidros erudītāko skolu

  Strautiņu pamatskola rīt uzņems 22 komandas, kas sacentīsies par “Erudītākās skolas” nosaukumu. Pagājušajā gadā tās audzēkņu komanda bija uzvarētāja,...

 • Gaida jaunus pasūtījumus

  Pirms neilga laika Alūksnē darbu uzsāka IK “Poligrāfijas salons”, kas nākotnē pasūtītājus cer nodrošināt ar dažādu veidu iespieddarbiem.Pirms neilga...