Šantažē ar kailfoto

Vidzemes rajona tiesa Alūksnē piespriedusi divu mēnešu brīvības atņemšanu kādam vīrietim, kurš šantāžas nolūkā publicējis savas bijušās draudzenes kailfoto sociālajā tīklā “draugiem.lv”, liecina publiski pieejamais anonimizētais spriedums.
Spriedumā norādīts, ka notiesātais vīrietis dzīvojis kopā ar draudzeni, bet pēc šķiršanās paņēmis līdzi USB zibatmiņu, kurā glabājušās fotogrāfijas. Tajās viņa bijusī draudzene redzama kaila un puskaila. Pāris mēnešus vēlāk vīrietis sazinājies ar savu bijušo draudzeni un pieprasījis no viņas 70 eiro, pretējā gadījumā draudot foto publicēt sociālajos tīklos. Pēc tam, kad bijusī draudzene atteikusies pieprasīto naudu maksāt, notiesātais bildes publicējis sociālajā tīklā “draugiem.lv”.
Cietusī tiesā liecinājusi, ka kopdzīves sākumā notiesātais vīrietis esot mēģinājis viņu pierunāt paņemt 4000 eiro lielu kredītu, bet pēc viņas atteikšanās vīrietis sācis cietušo šantažēt. Pēc bilžu publicēšanas notiesātais cietušajai vairākkārt sūtījis īsziņas, draudot publicēt arī citas fotogrāfijas.
Notiesātais vīrietis tiesai savas darbības skaidrojis ar to, ka nozieguma paveikšanas brīdī viņš esot nepārtraukti lietojis alkoholu, tādēļ detalizēti neatceroties savas darbības, taču viņš nenoliedza nozieguma izdarīšanas faktu.
Spriedumā skaidrots, ka tiesa nolēma piemērot īslaicīgu brīvības atņemšanu, jo, ņemot vērā nozieguma raksturu, tai nebija pārliecības, ka vieglāka soda piemērošana sasniegtu soda mērķi.
Papildus brīvības atņemšanai no vīrieša tika piedzīta arī 700 eiro liela morālā kaitējuma kompensācija.

— Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

 • Kolberģī izskanēs vasaras melodijas

  Kolberģī izskanēs vasaras melodijas

  Dāsna vasara, samtainas naktis pēc tveicīgām dienām. Debesis satumst, un parādās augusta zvaigznes, iespējams, pat zvaigžņu lietus. Nu ir visīstākais...

 • Baltijas ceļa atceres diena

  Alūksnē, Lielā Ezera ielas skvērā, 23.augustā notiks Baltijas ceļa atcerei veltīts pasākums. Ierasts, ka, atceroties šo Latvijas neatkarības...

 • Uz salidojumu aicina Alūksnes bērnudārza audzēkņus

  Alūksniete Zigrīda Sināte aicina uz sirsnīgu satikšanos kādreizējā Alūksnes pilsētas 1.bērnudārza audzēkņus, kuriem viņa ir bijusi audzinātāja laika...