Sarkanais gailis atgriežas

Šogad, negaidot pavasari, sākuši uzdarboties tie, par kuru ikgadēju vaļasprieku kļuvusi sarkanā gaiļa laišana kūlas biezokņos. Atklāta kūlas dedzināšanas sezona.

Šogad, negaidot pavasari, sākuši uzdarboties tie, par kuru ikgadēju vaļasprieku kļuvusi sarkanā gaiļa laišana kūlas biezokņos.
Atklāta kūlas dedzināšanas sezona
Ja parasti šādi "svētdienas piromāni" sarosās, kad esam par kādu mēnesi tuvāk vasarai, šogad vēl pirms februāra izskaņas ugunsdzēsēji jau paguvuši steigties dzēst krietnu ceturtdaļsimtu šādu liesmu plosīšanos. Ņemot vērā dedzinātāju agrīno rosību, var tikai minēt, cik desmitus vai simtus reižu mūsu "pažarniekiem" būs nevajadzīgi jāšķiež laiks svilināt kāru dīvaiņu dēļ.
Kur divi latvieši, tur – cik partijas?
Jaunu apstiprinājumu guvusi senā prātula – kur divi latvieši, tur trīs partijas. Pēc "oranžās sociāldemokrātijas" placdarma būvētāju un "patriotu biedrības" pamatlicēju izbazūnētajiem, publikas bungādiņas tīkami kairinošajiem paziņojumiem par labākiem laikiem mīklainus mājienus par iespējamu komandas formēšanu politiskajam futbolturnīram izteicis arī eksprezidents Guntis Ulmanis.
Runājot līdzībās, bijušais valstsvīrs tēlaini salīdzinājis citu partiju atkritējus ar vecu mīklu, ko varot tikai "izmantot kā ieraugu", bet no kā nevar "izcept maizi". Bijušais Rīgas pils namatēvs neslēpj, ka viens no kārtējās partijas veidošanas mērķiem būtu "grožu pievilkšana" pašreizējiem politiskajiem "dūžiem".
"Otrā maize" izkonkurē pirmo
Līdz ar ievērojamu pārtikas produktu sadārdzinājumu būtiski mainījies vidējais pircēja groziņa saturs.
Mazāk tiek pirkti īsu brīdi boikotētie piena produkti, saprotama arī pēkšņi spēji sadārdzināta ēdamā aizstāšana ar akcijas precēm.Taču pietiekami pārsteidzošs šķiet fakts, ka maizi no tirgus pamazām sāk izkonkurēt tupeņi. Ne jau velti mēdz teikt, ka kartupeļi latvietim ir otrā maize...
Lielummānija ir neārstējama
Pēc satiksmes ministra Aināra Šlesera savdabīgajiem izteikumiem, šķiet, jāsecina, ka Latvijā uzradies jauns "stabilitātes garants". Proti, ministrs paudis uzskatu, ka valdības pastāvēšana tieši atkarīga no tā, kā izdosies atrisināt Latvijas Pasta samilzušās problēmas. Zemteksts nepārprotams – "ja pasta ligas neizdosies pārvarēt, viens no krēsla nekritīšu".
No agrāk pilnu krūti skaldītajiem solījumiem kundziņam gan nācies pussolīti atkāpties. Ja vēl pirms vēlēšanām tika braši pūsts – "panāksim, ka vidējā pensija ir 200 latu", tagad to nomainījusi vajadzības izteiksme – šīs Saeimas sasaukumam vidējā pensija minētajā apmērā ir jānodrošina. Un ja nu neizdosies?
Par korupciju spriedīs pēc vienas vizītes
"Ja noķerti divi cilvēki, korupcija ir," kontekstā ar neseno skandālu, kad aizdomās par saistību ar kukuļošanu aizturētas divas nu jau bijušās galvaspilsētas domes amatpersonas, secinājis Valsts prezidents Valdis Zatlers.
Mazliet komiska gan šķiet valsts vadītāja iecere doties nelielā audiencē pie Rīgas mēra, lai gūtu skaidru priekšstatu, vai korupcija šajā pašvaldībā ieviesusies kā shēma, vai "tās ir tikai divas amatpersonas". Nez, kādām īpašām spējām gan jāpiemīt, lai to varētu konstatēt pēc viena pašvaldības vadītāja apciemojuma. Varbūt izcilajam mediķim ir kāda īpaša recepte?
Uz priekšu ar vidējo pirkstu
Likumdevējiem pagājušajā nedēļā bija jāskata arī kāds visai komisks jautājums. Proti, vai par sīko huligānismu būtu uzskatāma arī "citas personas cieņu aizskarošu nepieklājīgu žestu lietošana sabiedriskās vietās".
Kā jau bija sagaidāms, šāds priekšlikums netika pieņemts, jo "policisti nespēs izkontrolēt, kurš žests uzskatāms par aizskarošu un nepieklājīgu, ja netiks izsniegti sīki apraksti".
Jautājums par nejaukiem žestiem kļuva aktuāls pēc tam, kad televīzijas kameras šādos nedarbos pieķēra dažus tautas priekšstāvjus. Vārdu sakot, priekšzīme jau parādīta.

Citu datumu laikraksti

 • Piena litrs par latu?

  Nebūs nekā briesmīga, ja piens maksās latu litrā! Tādu viedokli ir publiskojis akciju sabiedrības “Rīgas piena kombināts” līdzīpašnieks Ivars...

 • Kāda būs Latvija 2030.gadā?

  Lai noskaidrotu, kādu redz Latvijas nākotni tās iedzīvotāji, tiek uzsākts sabiedrības līdzdalības projekts “Latvija 2030.Lai noskaidrotu, kādu redz...

 • Atklāj starptautisko izstādi par Slovākiju

  Slovākijas vēstnieks Ivans Špilda Alūksni dēvē par jauku vietu.Slovākijas vēstnieks Ivans Špilda Alūksni dēvē par jauku vietu Vakar Ernsta Glika...

 • Panika zobu sukas dēļ

  Vācija. Berlīnes – Šonefeldas lidostā izsludināta trauksme, jo no kāda pasažiera bagāžas nākušas aizdomīgas skaņas un vibrācija.Vācija. Berlīnes –...

 • Aprīļa “elektrošoks”

  Publiskajā telpā tika izplatīta skumja ziņa, ka šo pasauli atstājis Latvijas “pirmais trusis”. Saprotams, Valsts prezidenta Valda Zatlera garausis...

 • Kūpošā leģenda aiziet

  Kā aizvadīto septiņu dienu galvenie ārvalstu notikumi bez bojāta spiegošanas satelīta notriekšanas un kārtējām politiskās daiļrunāšanas sacensībām...