Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sarkanajam Krustam Alūksnē - jaunas telpas

Sarkanā Krusta Alūksnes komiteja, kas ir viena no 31 komitejas Latvijā, varēs darboties vēl aktīvāk, jo atklātas ir jaunas komitejas telpas.

Sarkanā Krusta Alūksnes komiteja, kas ir viena no 31 komitejas Latvijā, varēs darboties vēl aktīvāk, jo atklātas ir jaunas komitejas telpas. Turpmāk Alūksnes Sarkanā Krusta aktīvisti savu palīdzību sniegs Pils ielā 46b, kur tās vajadzībām atvēlētas divas telpas – viena birojam, otra -medicīniskajam kabinetam.
"Šis bija ilgi gaidīts mirklis. Līdz šim mēs darbojāmies slimnīcā, tāpēc liels prieks par pašiem savām telpām. Mēģināsim darboties tā, lai mūsu darbība būtu pamanāma un tauta mūs saprastu un atbalstītu," norāda Latvijas Sarkanā Krusta Alūksnes komitejas priekšsēdētāja Aija Briede. Komitejas jauno telpu atklāšanā piedalījās viesi no Vācijas – Egons Krims un Bavārijas Sarkanā Krusta Reinas apriņķa komiteja, kas ziedojusi piecus tūkstošus eiro šo telpu remontam.
Turpmākajā darbībā Alūksnes komiteja paredzējusi piesaistīt sponsorus, kas varētu palīdzēt finansiāli. "Vēlētos realizēt savu prioritāti un rīkot mācības pirmās palīdzības sniegšanā gan skolēniem, gan strādājošajiem, gan šoferiem. Vairāk iesaistīsim jauniešus," norāda A.Briede. Neatņemams palīgs Aijai Briedei turpmāk būs Sarkanā Krusta Alūksnes komitejas izpilddirektore Gunta Zālīte.
Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības aizsākums savā pamatmērķī ir vērsts, lai glābtu cilvēku un dzīvību kā augstāko vērtību. Sarkanā Krusta zīme organizācijas biedriem un atbalstītājiem ir mīlestības, žēlsirdības, uzticības un spēka simbols. Latvijas Sarkanā Krusta darbības principi paredz aizsargāt dzīvību un veselību, atvieglojot cilvēku ciešanas, būt palīgam valstij tās humāno pakalpojumu sniegšanā. Sarkanais Krusts ir biedru un brīvprātīgo organizācija, kuras darbība pamatā aptver visu Latvijas teritoriju. Katrā rajonā darbojas Latvijas Sarkanā Krusta komiteja ar vairākām nodaļām pilsētās, pagastos un organizācijās, sniedzot palīdzību pēc iespējas tuvāk iedzīvotāju dzīves vietām.
Latvijā Sarkanā Krusta organizācija savu darbību aizsāka divas dienas pēc Latvijas Republikas proklamēšanas 1918. gadā. Vēlākajos gados apvienojās ar Žēlsirdīgo māsu apvienību, Latvijas Jaunatnes Sarkano Krustu, kā arī organizācija tika uzņēmta Starptautiskajā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību federācijā. Līdz ar Latvijas okupāciju arī organizācija tika iekļauta PSRS sastāvā un tikai pēc Latvijas neatkarības pasludināšanas Latvijas valdība atzina Latvijas Sarkano Krustu par vienīgo Sarkanā Krusta organizāciju Latvijas Republikā, kas brīvprātīgi palīdz valstij humānajā darbā. Līdz ar to Latvijas Sarkanais Krusts atkārtoti tika uzņemts Starptautiskajā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību federācijā.

Citu datumu laikraksti

  • Līdaka uzbrūk peldētājiem

    Kāds Austrijas ezers slēgts peldētājiem, jo milzīga līdaka ar iesauku Žokļi regulāri kož peldētājiem.Kāds Austrijas ezers slēgts peldētājiem, jo...

  • Copes kalendārs

    15. augusts Aktivitātes mazināsies, bet tas nenozīmē, ka zivis vispār būs kūtras. Vien tāds sīkums palicis kā atrast pareizo ēsmu vai mānekli. Nereti...

  • Bebru medībās veicas

    Alūksnietis Ints Ratseps piedalījies medībās kopš 15 gadu vecuma. Sākumā, protams, gāja dzinējos, bet nu jau 18 gadus viņš ir pilntiesīgs mednieks ar...