Saruna ar Ziemassvētku vecīti

Klāt ir Ziemassvētku laiks, ko daudzās mājās gaida ar īpašu nepacietību. Šie svētki nav iedomājami arī bez Ziemassvētku vecīša, kurš vienmēr un visur ir gaidīts viesis. Laikrakstam “Alūksnes Ziņas” izdevās viņu satikt uz īsu mirkli, jo, kā viņš pats atzīst – šis ir viņa darbīgākais laiks gadā!
“Pirms 25 gadiem mūsu ģimenē piedzima meita, un es sapratu, ka Ziemassvētkos vajadzētu vecīti, bet Alūksnē nebija iespējas nevienu sarunāt. Tad nu mēģināju pats. Un man tas izdevās, jo to daru vēl šodien,” viņš smejot stāsta.
Šo gadu laikā viņš novērojis ļoti dažādus bērnus - ir tādi, kuri skriešus nāk klāt, bet daudz ir arī kautrīgu un bailīgu. “Es vienmēr pajautāju, vai bērns bijis paklausīgs visu gadu. Katrs piektais godīgi atzīstas, ka kāds nedarbs ir bijis. Pie mums ir paklausīgi bērni, un es žagarus līdzi nekad nenēsāju, jo uzskatu, ka tie taču ir Ziemassvētki,” uzsver vecītis un piebilst - lai arī kādu palaidnību bērns būtu izdarījis, viņš gaida šos skaistos svētkus, šo brīnumu laiku.
Viņam nesen esot bijušas vairākas tikšanās ar bērniem, kuri bija atnākuši kopā ar saviem vecākiem. “Priecājos, ka lielākā daļa uzsvēra, ka šie ir ģimenes svētki – tas sasildīja manu sirdi,” stāsta vecītis. Daudzi bērni ir rakstījuši, ka Ziemassvētki viņiem asociējas ar mīlestību, sniegu, eglīti un kopā būšanu. Tas liek domāt, ka tomēr galvenā šo svētku ideja nav izdzisusi. “Katru gadu mani kāds pārsteidz ar garu un nedzirdētu dzejoli. Tas priecē, jo bērni pie manis nāk sagatavojušies, viņi gaida šo tikšanos,” priecīgs ir vecītis un piebilst, ka tradīcijas nekur nav pazudušas - bez jau visiem zināmajiem pantiņiem nevarot iztikt nevienos svētkos. “Man pašam Ziemassvētkos ir daudz darba, bet es priecājos par mirkļiem, ko varu pavadīt kopā ar tuvajiem, palutinu sevi ar gardiem ēdieniem. Man patīk vakaros iziet pastaigā pa pilsētu – viss ir tik skaists un balts! Tā ir jauka noskaņa!”
Sarunas laikā viņš nedaudz aizdomājas par  mūsdienu situāciju kopumā. “Man katru gadu ir arvien grūtāk noskaņoties šiem svētkiem. Diemžēl. Ne tikai komercijas dēļ, bet visa tā dēļ, kas notiek apkārt, sākot jau ar politisko, komunālo sadzīvi... Bet tomēr, uzvelkot savu tērpu, kaut kāds klikšķis notiek un svētku sajūta kā ar burvju mājienu ir klāt. Man prieks, ka arī pieaugušie pārvēršas, esot kopā ar saviem bērniem – varbūt tas ir tas Ziemassvētku brīnums! Visiem novēlu būt kopā ar saviem tuvajiem, mīļajiem, jo nav nekā svarīgāka par ģimeni! Novēlu pieaugušajiem nolikt malā visas ikdienas raizes un paskatīties uz dzīvi no gaišākās puses. Darbaholiķiem varu teikt – bez jums pasaule bojā neaizies, apstājieties, baudiet un atpūtieties! Lai visiem priecīgas Ziemassvētku brīvdienas!”
— Laura Felša

Citu datumu laikraksti

  • Karstais temats

    Alūksnes novadā šobrīd viena no aktuālākajām sarunu tēmām ir par gaidāmo skolu tīkla reformu. Paredzamās izmaiņas ir ļoti skarbas – par to “Alūksnes...

  • Laiks labdarībai

    Svētdien būs pirmā advente, kad sākam gaidīt Ziemassvētkus. Šis parasti ir laiks, kad cilvēki vairāk atver savas sirdis, nododas pārdomām un sniedz...

  • Skolu liktenis vēl nav skaidrs

    Laikraksts “Alūksnes Ziņas” jau rakstīja par Alūksnes novada pašvaldības ziņojumu, kas paredz izmaiņas novada skolām. Nelielā skolēnu skaita dēļ ir...