Sasniegumi vainagojas ar apbalvojumiem

Mūsdienās attīstās gudra un radoša paaudze – to varēja redzēt Alūksnes Kultūras centrā, kad pagājušajā nedēļā apbalvoja skolēnus un viņu pedagogus par labiem un izciliem sasniegumiem dažādās olimpiādēs, konkursos un čempionātos 2017./2018. mācību gadā. “Šodien kopā pulcējušies ļoti veiksmīgi cilvēki – bērni, pedagogi, vecāki. Dzīvē galvenais ir atrast sevi, savu vietu, būt vajadzīgam un novērtētam. Liels bija pārsteigums, ka šogad ir tik daudz veiksminieku, kuri pelnījuši apbalvojumus!” uzsvēra Alūksnes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins. Pašvaldība pasniedza naudas balvas, kuru kopsumma ir 14 457 eiro. Apbalvošanā bija jūtams prieks un lepnums gan no pedagogu, gan no jauniešu, gan arī no vecāku puses.


Par sasniegumiem Alūksnes un Apes novada mācību priekšmetu olimpiādēs
Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija:
Romāns Čurikovs – 1.vieta novadā, 2.vieta valsts krievu valodas olimpiādē (pedagoģe Tatjana Sjomkina); Zanda Bērziņa – 1.vieta, 3.vieta valsts mājsaimniecības olimpiādē (Antra Strazda); Kristiāna Gailāne - 1.vieta, 3.vieta valsts latviešu valodas un literatūras olimpiādē (Iveta Salmiņa); Rūdolfs Brahmanis - 1.vieta, 3.vieta valsts mājturības un tehnoloģiju olimpiādē (Andis Jauniņš), ieguvis arī 2.vietu latviešu valodas un literatūras olimpiādē; Nadīna Tarnovska - 2.vieta, atzinība valsts krievu valodas olimpiādē (Dace Bībere); Aleksandrs Graņicins – 1.vieta un atzinība valsts krievu valodas olimpiādē (D.Bībere), 1.vieta bioloģijas olimpiādē (Tatjana Sarma), 2.vieta  ekonomikas olimpiādē, 3.vieta ģeogrāfijas olimpiādē; Evelīna Tuvi – 1.vieta valsts mūzikas olimpiādē (Ingrīda Pilskalne), 3.vieta latviešu valodas un literatūras olimpiādē; Ernests Mednis – 1.vieta bioloģijas olimpiādē (Inta Jaunkalne), 1.vieta novadā latviešu valodas un literatūras olimpiādē (Daina Černomirdina), 1.vieta vēstures olimpiādē (Iveta Mikijanska); Viktorija Celma – 1.vieta angļu valodas olimpiādē (Mārīte Palma); Roberts Jakovļevs - 1.vieta fizikas olimpiādē (Rasma Gradovska); Liāna Šolka – 1.vieta krievu valodas olimpiādē (D.Bībere); Artis Eisaks - 1.vieta angļu valodas olimpiādē (Ilona Riekstiņa); Viktorija Jekaterina Boginova - 1.vieta angļu valodas olimpiādē (M.Palma), 2.vieta krievu valodas un mājsaimniecības olimpiādēs; Armīns Rēdelis - 1.vieta bioloģijas olimpiādē (I.Jaunkalne), 2.vieta fizikas olimpiādē un 3.vieta matemātikas olimpiādē; Kristīne Krastiņa - 1.vieta angļu valodas olimpiādē (I.Riekstiņa); Līna Bistrova - 1.vieta mājturības un tehnoloģijas olimpiādē (Antra Strazda); Artūrs Fausts - 1.vieta bioloģijas olimpiādē (I.Jaunkalne); Alise Jakobsone - 1.vieta vācu valodas olimpiādē (Mārīte Poiša); Lelde Melece - 1.vieta mājturības un tehnoloģijas olimpiādē (A.Strazda), 1.vieta Vidzemes reģiona skatuves runas konkursā (Iveta Salmiņa).
Alūksnes pilsētas sākumskola:
Rihards Kārkliņš - 1.vieta matemātikas olimpiādē (Maija Vociša); Samanta Strupka - 1.vieta matemātikas olimpiādē (M.Vociša).
Jaunannas mūzikas un mākslas pamatskola:
Ralfs Siliņš – 1.vieta latviešu valodas un literatūras olimpiādē (Inga Kārkliņa).
Strautiņu pamatskola:
Sigita Hušča - 1.vieta bioloģijas olimpiādē (Līga Šteinere).

Naudas balva Alūksnes novada pašvaldības izglītības iestāžu izglītotajiem par sasniegumiem interešu izglītībā, profesionālajā ievirzē mūzikāAlūksnes mūzikas skola:
22. Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu izpildītāju konkursā: Deivids Struckis –
3.vieta (eifonijs, Zigmārs Krūmiņš), Deivids Miķelsons - 3.vieta (trompete, Z.Krūmiņš), sitamo instrumentu ansamblim Latvijas izglītības iestāžu instrumentu ansambļu
konkursā “No baroka līdz rokam” - 2.vieta (Mārcis Kalniņš).
 
Interešu izglītība
Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs:
Baiba Laicena - 1.vieta Vidzemes reģiona skatuves runas konkursā 4. līdz 6.klašu grupā (Daiga Bētere); Linda Krūmiņa - 1.vieta Vidzemes reģiona skatuves runas konkursā 1.klašu grupā (Tija Āboliņa); Elizabete Baldiņa - 1.vieta vokālās mūzikas konkursā “Balsis” (Inese Krūmiņa); Elizabete Baldiņa, Tīna Sloģe un Liega Emīlija Zālīte - vokālās mūzikas konkurss “Balsis” (I.Krūmiņa); “Puķuzirņiem” 5. līdz 9.klašu grupā - 2.vieta un 1. līdz 2.klašu grupā - 1.vieta Vidzemes popgrupu konkursā “No baroka līdz rokam” (Vita Vērdiņa un Linda Berkule); sitaminstrumentu ansamblis – 1.vieta Vidzemes sitamo instrumentu konkursā “No baroka līdz rokam” 3. un 1.vieta (M.Kalniņš).
 
Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija:
pūtēju orķestris - 1.vieta valstī izglītības iestāžu finālskatē šova programmā, 1.vieta
Vidzemes izglītības iestāžu šova programmā (Ilze Līviņa, Sandors Līviņš); teātra pulciņš – 3.vieta Latvijas skolu teātru turnīrā “Teātra sports 2018” (Agita Līdumniece).

Alūksnes mākslas skolas vizuālās mākslas pulciņš – 1.pakāpe vizuālās mākslas konkursā valstī “Visa Dieva radībiņa saulītē līgojas” (Anita Vēliņa un Rita Balane).

Sasniegumi sportā
◆ Anastasija Ņedaivodina – 2. un 3.vieta Latvijas čempionātā biatlonā un vasaras biatlonā; Sanita Buliņa – vairākas 1. un 2.vietas; Sandra Buliņa – vairākas 1. un 2.vietas; Reinis Volbergs – 1.vietas; Aleksandrs Pometuns – 1., 2. un 3.vietas; Daniels Kodaļevs – 2. un
3.vieta, vairākas 1.vietas; Aleksandrs Kuzņecovs – 1., 2. un 3.vieta  (Sergejs Sverčkovs).
◆ Evelīna Javorska – 2.vieta Latvijas meistarsacīkstēs džudo; Jūlija Kuzņecova – 1.vieta; Keita Līdace – Dobroļubova – 3.vieta; Aleksandrs Skuja – 1.vietas; Nadīna Tarnovska –
2.vieta; Roberts Javorskis – 3.vieta; Elvis Kārkliņš 2. un 3.vieta; Rolands Kazačenoks –
2.vieta; Aigars Bundzens – 3.vieta (Aivars Mālnieks).
◆ Dita Apsīte – 3.vieta Latvijas čempionātā vieglatlētikā (Ilgvars Vaskis); Liene Egle –
2.vieta (Rolands Sīlis).
◆ Patrīcija Ozoliņa – 3.vieta Latvijas čempionātā daudzcīņā.
◆ Džonatans Baumanis – 2.vieta Latvijas jaunatnes volejbola čempionātā.

Citu datumu laikraksti

  • Top jauna “cepure”

    Top jauna “cepure”

    Gaujienas tauta nama ēka, kas ir viena no Gaujienas muižas ansambļa ēkām un šogad svin 180 gadu jubileju, piedzīvo pēdējā laika ievērojamākos...

  • Bērni tiksies ikgadējos svētkos

    Trešdien, 30.maijā, jau septīto reizi notiks Apes novada svētki bērniem, kuriem šoreiz mainīta būtība un dots nosaukums „Apes novada skolu un...

  • Alūksnes ģimnāzisti iestāda Lutera koku 2

    Alūksnes ģimnāzisti iestāda Lutera koku

    Pie Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas 18.maijā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolēni un pedagogi iestādīja īpašu koku – miecvielu...

  • Sliktās prakses piemērs

    Šodienai vēlējāmies sagatavot publikāciju par SIA “Pilsētvides serviss” jaunizveidoto laukumu Alūksnē, kur iedzīvotāji par maksu varēs nodot...

  • Liela interese par skolēnu vasaras nometnēm

    Vasara ir laiks, ko visvairāk gaida skolēni, jo ir brīvība no mācībām trīs mēnešu garumā. Ne katram ir iespēja savas atvases aizsūtīt lauku darbos...

  • Kurš pirmais sāks mazināt birokrātiju?

    Aizvadītās nedēļas nogalē Daugavpilī notika Latvijas Pašvaldību savienības 29.kongress, kas šogad bija veltīts problēmai, ar ko valsts un pašvaldības...

  • Ģimnāzisti konkursā  “Enkurs 2018” izcīna 2.vietu 2

    Ģimnāzisti konkursā “Enkurs 2018” izcīna 2.vietu

    Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolēnu komanda parādījusi atzīstamu sniegumu jūrniecības konkursā vidusskolēniem “Enkurs 2018”, iegūstot...

  • Mātes diena – ģimenes svētki 2

    Mātes diena – ģimenes svētki

    Turpinās no 1.lappusesMātes diena alūksnietei Tatjanai Krutinai (30) ir ģimenes svētki, tādēļ šo dienu viņa pavadīs, darot ko interesantu kopā ar...

  • Iestāda simtgades ozolu 4

    Iestāda simtgades ozolu

    Jaunannas pagastā 4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā, parkā pie tautas nama pulcējās dažādu paaudžu jaunannieši, lai...