Satelītuztvērēji kļūst arvien lētāki

Ja pirmie satelītu signālu uztveršanas "šķīvji" uz namu jumtiem bija ekskluzīvs un dārgs jaunums, šodien tie saradušies kā sēnes pēc lietus.

Ja pirmie satelītu signālu uztveršanas "šķīvji" uz namu jumtiem bija ekskluzīvs un dārgs jaunums, šodien tie saradušies kā sēnes pēc lietus. Iemesls viens – uztveršanas sistēmas kļuvušas un kļūst arvien lētākas.
Tas ne vienam vien ļauj izvērtēt jautājumu – varbūt vajadzīgs arī man?
Neiedziļinās būtībā
Klienti, kas izlēmuši par labu sistēmas iegādei, bieži vien izdara pirmo kļūdu – nepadomā, kādas programmas vēlētos redzēt. Diemžēl no tā, kāds būs jūsu pieprasījums, atkarīgs arī tirgotāju piedāvājums.
Daudzi nevēlas iedziļināties uztveršanas sistēmas būtībā un niansēs. Un viņiem neko nevar pārmest – tas nav vienkārši, turklāt prasa laiku, bet, ikdienā izmantojot satelīttelevīzijas pakalpojumus, šīs zināšanas nemaz nav nepieciešamas.
Visbiežāk notiek tā – reklāmas vai draugu un kaimiņu stāstītā iespaidā cilvēks ierodas pie tirgotāja labākajā gadījumā izlēmis, ko vēlēsies skatīties, sliktākajā – tikai ar domu par iegādi. Tirgotājfirmas uzdevums ir domāt, kā realizēt izteiktās vai vēl neapjaustās vēlmes, informēt par iespējām un cenām. Gadās, ka pircēju interesē tikai viens – lētāk.
Uztvērēji ir dažādi
Lai varētu skatīties satelītprogrammas, nepieciešams satelītuztvērējs ar iebūvētu moduli, satelītantena, konvertors jeb "galviņa", kabelis un dažādi instalācijas materiāli. Pirms to visu iegādāties, vērts apspriesties ar speciālistiem, kas to nebūt neuzskata par apgrūtinājumu.
Uztvērējiem iespējamas variācijas. Lētāks, bet neperspektīvāks ir tāds, kas spēs uztvert visus atklātos (nekodētos) kanālus, turklāt pietiks ar mazo "šķīvi" līdz 90 centimetru diametrā.
Otrs variants, ko iegādājas visbiežāk, - satelītuztvērējs ar iebūvētu VIACCESS moduli. Tajā var ievietot kanālu atkodēšanas kartīti. Un ir vēl trešais variants – VIACCESS dekoderi ar papildu CI interfeisu, kas dos variēšanas iespējas.
Firma, kas uzstādīs jūsu īpašumā satelītuztveršanas sistēmu (pilsētas robežās tas parasti ir bez maksas), pusgadu apņemas veikt garantijas apkopi. Uztvērēji gan bojājoties ārkārtīgi reti, parasti mehānisku faktoru ietekmē – kaut kas nokritis vai sasists.
Apvienošanās iespējas
Ir gadījumi, kad daudzdzīvokļu mājas iemītnieki vienojas iegādāties satelītšķīvi.
Firmas īpašnieks, kas satelītsistēmu uztvērēju tirgū darbojas jau 15 gadus, stāsta, ka vēl nekad šo vēlmi nav izdevies realizēt, jo tas nav ekonomiski, turklāt pārējiem vienmēr būs jārēķinās ar kāda vēlmēm. Ieguvums esot estētiskā ziņā, jo nav daudzo "šķīvju" uz jumta, diemžēl mūsdienu sabiedrība tādēļ nav gatava upurēt savas ērtības.
Ja māja liela, saime – arī, tad vienam satelītšķīvim iespējams pieslēgt trīs vai četrus televizorus, tikai tajos būs redzama viena programma.
Toties vienam "šķīvim" var uzstādīt vairākas "galviņas". Tas ļauj uztvert signālus no dažādiem satelītiem, pat līdz 53 kanāliem, "šķīvi" negrozot. Šādu priekšrocību novērtē īpaši ziemas apstākļos, kad motors, kas groza satelītantenu, mēdz "ieklemmēt" vai vienkārši sasalt.
Idejiski un ekonomiski izdevīgi šādā variantā attaisnojas divu citu no cita neatkarīgu abonentu pieslēgšana vienai antenai.
Iespēja, ko tikai sāk piedāvāt satelītuztvērēju tirgotāji, ir modernizēt vecās sistēmas. Klients nodod antenas veco "galviņu" un ar atlaidi uz līzinga viņam piedāvā iegādāties jaunu nevis analogo, bet ciparu sistēmas uztvērēju, kas savā būtībā ir kompjūters.
Populārās programmas
Laiku laikos cilvēku interesējis sports. Tas noteicis arī "Eirosport" popularitāti, kas savos pirmsākumos bija atklātais, bet pašlaik – kodētais kanāls. Nezūd interese par filmu kanālu "TV 1000". Jauniešiem aktuāli muzikālie kanāli MTV, VIVA, "Viasat Music". Bērniem patīk "Nickelodeon". Klienti cienījamos gados nevēlas neko vairāk par "ORT", un vēlēšanās skatīties Krievijas piedāvātās programmas joprojām ir daudziem. Igaunijā, Lietuvā un Latvijā populāra "Viasat" pakete.
Lai šodien iegādātos visu aprīkojumu satelīttelevīzijas uztveršanai, jārēķinās aptuveni ar 200 latu tēriņu, turklāt izmantojot līzingu, ko klienti labprāt arī dara. Bet nākotnē iespējams vēl labāks piedāvājums, jo tendenci kļūt lētākām satelītuztveršanas iekārtas nezaudē joprojām.

Citu datumu laikraksti

 • Par veselīgu veļu

  Žurnāls Veselība martā irmainījies.Žurnāls Veselība martā irmainījies. Numura intervija: Kristīne Līpiņa pati cep saldskābmaizi Numura tēma:...

 • Skrituļslidas joprojām ir populāras

  Starp velosipēdiem, laivām, bumbām un slēpēm jebkurā sporta veikalā atradīsiet arī skrituļslidas.Starp velosipēdiem, laivām, bumbām un slēpēm jebkurā...

 • Ko drīkst prasīt papildus īres maksai?

  Grozījumu likuma "Par dzīvojamo telpu īri", kas pieņemti 2001. gada 5. jūlijā un stājās spēkā 2002. gada 1. janvārī, Pārejas noteikumu 4. punktā...

 • Viens vienīgs magoņu lauks...

  Jāteic gan, ka savulaik ik lauku sētā dārzeņu vagās pirms Jāņiem saulei pretī smaidīja magoņu sārtie ziedi, bet atvasarā vējā līgojās lieli un mazi...

 • Dzīvojis starp naidu, karu un izlīguma meklējumiem

  Laikraksta "Diena" žurnālists Atis Klimovičs, veidojot reportāžas no tālajām Austrumu valstīm, guvis svētīgu pārliecību, ka katrai pusei, katram...

 • Pētnieks izzina dabas noslēpumus

  Latvijas Universitātes Vides zinātnes un pārvaldības institūta maģistrantam Aldim Verneram patīk būt dabā un vērot tajā notiekošos procesus.Latvijas...

 • Atbildam lasītājam

  Kādi ir slimnīcas uzņemšanas nodaļas pienākumi neatliekamas medicīniskās palīdzības sniegšanā?Kādi ir slimnīcas uzņemšanas nodaļas pienākumi...

 • Afiša

  8.martā pulksten 22.00 Kolberģa tautas namā atpūtas vakars kopā ar grupu "Staburags" (Jēkabpils).8.martā pulksten 22.00 Kolberģa tautas namā atpūtas...

 • Ciena tradicionālas vērtības

  Jau kopš janvāra tūrisma informācijas centros ceļotgribētāji aktīvi interesējas par iespējām doties vismaz divu dienu ekskursijās.Jau kopš janvāra...