Satiksmes drošībai jaunums - sfēriskais spogulis

Alūksnē jau nedēļu ir jauninājums - gādājot par ceļu satiksmes drošību, izvietots sfēriskais spogulis Lielā Ezera un Tirgotāju ielu krustojumā. Tas ir pirmais sfēriskais spogulis, kas izvietots Alūksnes ielās, un šajā krustojumā jau sen vajadzēja rast šādu risinājumu.
Spogulī tagad ir labi pārredzama Lielā Ezera iela, īpaši, ja autovadītājs ir apstājies Tirgotāju un Lielā Ezera ielu krustojumā, braucot virzienā no poliklīnikas uz centru. Līdz šim šis krustojums no kreisās puses bija nepārredzams, jo gar ielas malu nemitīgi ir novietotas automašīnas stāvēšanai. Pārliecināties par to, vai drīkst turpināt ceļu, līdz šim autovadītājs varēja tikai tad, ja jau bija iebraucis krustojumā. Tagad šādu situāciju vairs nebūs, jo ielas posmu var labi pārredzēt sfēriskajā spogulī.
Spoguli izvietojusi Alūksnes novada pašvaldība no budžeta līdzekļiem. Tā diametrs ir 800 milimetri, iegādes un uzstādīšanas izmaksas ir tikai 177,10 eiro. “Autovadītāji vērsa uzmanību, ka šis krustojums ir ļoti bīstams un nepārredzams - tam jāpiekrīt. Šo krustojumu Alūksnē izbūvēja pirms 30-40 gadiem - raugoties no satiksmes drošības viedokļa, tas ir pārāk plats. Tas arī rada satiksmes negadījumu iespējamību. Lai to novērstu, tika izlemts par sfēriskā spoguļa izvietošanu - to ierosināja pašvaldības aģentūras “Spodra” direktors Guntis Kozilāns. Izskanēja priekšlikums stāvvietas gar Lielā Ezera ielas 6.māju likvidēt, bet, tā kā tas ir pilsētas centrs, kur autostāvvietas ļoti nepieciešamas, tad no šādas ieceres atteicāmies,” komentē Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers.
Kā vienīgo mīnusu viņš min to, ka sfēriskais spogulis izvietots gana tālu no līnijas, kur jāapstājas automašīnai, bet tuvāk un citā vietā krustojuma specifikas dēļ to izvietot nevarēja. “Ja tas dod rezultātu, tad nākotnē noteikti ir vērts izvietot vēl kādu sfērisko spoguli Alūksnē. Izmaksas ir nelielas, bet ieguvums - liels, tiek uzlabota drošība pilsētas ielās,” saka Dz.Adlers.

— Teksts un foto: Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti