Satiksmes ministrija iebilst pret Polijas patvaļu

Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta un Ārējo sakaru departamenta speciālisti 27.janvārī sagatavoja vēstules Ārlietu ministrijai un Polijas Transporta ministrijai.

Satiksmes ministrijas (SM) Autosatiksmes departamenta un Ārējo sakaru departamenta speciālisti 27.janvārī sagatavoja vēstules Ārlietu ministrijai un Polijas Transporta ministrijai, kurās norādīts, ka Polijas puse pārkāpj starpvalstu līgumu par autotransporta pārvadājumiem. Tajā pieprasīts veikt pasākumus, lai spēkā esošie līguma nosacījumi tiktu ievēroti.
Latvijas autopārvadātāji informēja SM, ka no sestdienas, 25.janvāra, Polijā vairs netiek ielaistas kravas mašīnas, kuru degvielas tvertnēs ir vairāk par 200 litriem degvielas un autobusi, kuru tvertnēs ir vairāk par 600 litriem degvielas, kaut gan starpvalstu līgums šādu normu neparedz.
Polijas puse gan ir panākusi vienošanos, kas paredz līgumā veikt attiecīgus grozījumus, taču Latvijas puse šādus grozījumus vēl nav parafējusi.
SM cer, ka izdosies panākt, lai Polija vismaz pagaidām atceļ lēmumu par kravas automašīnu un autobusu neielaišanu Polijā, ja degvielas tvertnēs ir attiecīgi vairāk par 200 vai 600 litriem degvielas. Taču pagaidām pārvadātājiem ir trīs iespējas - šķērsot Polijas robežu ar šīs valsts noteikto degvielas daudzumu tvertnē, maksāt uz robežas akcīzes nodokli par "virsnormas" degvielu (1,5 zlotus/litrā) vai gaidīt, kamēr Polija atcels šos ierobežojumus.
Tomēr pārvadātājiem jārēķinās ar to, ka Latvijas pusei tuvāko mēnešu laikā nāksies parafēt grozījumus līgumā, piekrītot Polijas puses noteiktajiem ierobežojumiem. Pretējā gadījumā sagaidāms, ka Polija varētu samazināt Latvijai piešķirto autopārvadājumu atļauju skaitu, līdz ar to Latvijas pārvadātāji Rietumeiropas valstīs varētu nokļūt tikai izmantojot jūras ceļus.

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...