Šaušana liedz parādīt augstvērtīgu rezultātu

Latvijas labākie biatlonisti novadnieki  Andrejs Rastorgujevs un Oskars Muižnieks turpina dalību  Pasaules kausa izcīņā un arī jaunie alūksnieši rāda labus rezultātus starptautiskās sacensībās.
Novadnieks Andrejs Rastorgujevs trešdien Pasaules kausa izcīņas piektajā posmā Rūpoldingā (Vācija) izcīnīja 15.pozīciju 20 kilometru individuālajā distancē. A.Rastorgujevs pirmajās trīs šautuvēs pieļāva pa vienai kļūdai katrā, bet ceturtajā bija nekļūdīgs. Slēpošanas temps atkal bija pietiekami ātrs, un sacensību noslēgumā viņš ierindojās 15.pozīcijā, kvalificējoties masu starta sacensībām. Uzvarētājam Martēnam Furkādam A.Rastorgujevs piekāpās 3:18,3 minūtes.
Otrs novadnieks - Oskars Muižnieks - pieļāva trīs kļūdas, bet viņš visas trīs reizes neprecīzs bija otrajā šautuvē. O.Muižnieka temps distancē nebija tik ātrs, un finišā viņš līderim zaudēja 5:43,7 minūtes, kas deva 69.pozīciju. Viņa konkurents uz dalību Olimpiādē Ilmārs Bricis ar divām kļūdām ieņēma 74.pozīciju, līderim zaudējot 6:16,0 minūtes. Abas kļūdas viņš pieļāva pirmajā šautuvē.

Neveiksmīgs ceturtais Pasaules kausa posms
Vācijas pilsētā Oberhofā Pasaules kausa ceturtajā posmā biatlonā sportisti sacentās sprintā, iedzīšanā un stafetē. Jau iepriekš bija zināms, ka Latvijas izlases līderis Andrejs Rastorgujevs šo Pasaules kausa posmu izlaidīs un trenēsies augstkalnē Itālijā, tāpēc sacensību apritē viņš atgriezīsies šonedēļ, kad Rūpoldingā (Vācija) norisināsies piektais Pasaules kausa etaps.
Desmit kilometru sprinta sacensībās triumfēja Francijas biatlonists Martēns Furkads Oberhofā, bet Latvijas sportisti palika ārpus labāko sešdesmitnieka. Novadnieks Oskars Muižnieks šaušanā pieļāva trīs kļūdas un noslēgumā bija 74.vietā. Trīs mērķus viņš nesašāva jau pirmajā ugunslīnijā, kas lika atkrist pat uz pirmā simta beigām, bet distances turpinājumā viņš savu situāciju uzlaboja. Līdz finišam kopumā tika 103 biatlonisti. Līdz ar to iedzīšanai viņš nekvalificējās.

Stafetē slikti laikapstākļi
4x7,5 kilometru stafetes sacensībās, kuras par haotiskām padarīja spēcīga migla, Latvijas vīriešu biatlona izlase ieņēma 19.vietu. Pat bez A.Rastorgujeva mūsu komanda arī otrajā šīssezonas startā tika labāko divdesmitniekā, ko iepriekšējā sezonā spēja paveikt tikai vienu reizi. Īpaši jāizceļ trešā šaušana, kurā 25 sportisti kopā nopelnīja 43 soda apļus, turklāt sliktie laikapstākļi arī radīja lielu atpalicību starp komandām, līdz ar to pēc trešā etapa distancē bija palikušas vairs tikai 15 vienības, bet pēc pēdējās šaušanas vien 13.
Latvijas izlasē sacensības sāka Aleksandrs Patrijuks, kurš jau pirmajā viesošanās reizē ugunslīnijā nopelnīja soda apli un pēc pirmā etapa bija priekšpēdējā (24.) pozīcijā. O.Muižnieks pēc pirmās šaušanas pacēlās līdz 18.vietai, otrajā šaušanas reizē slēpoja divus soda apļus, tomēr kopumā pacēlās vēl pozīciju augstāk.
Trešajā posmā Roberts Slotiņš veica vēl vienu soda apli un pie stafetes maiņas tika noņemts no distances, līdz ar to Daumants Lūsa pie starta netika. Kopā Latvija sešās šaušanās izmantoja 17 rezerves patronas un veica četrus soda apļus.

Lielisks sezonas sākums
Diemžēl gada izskaņā paredzētās sacensības biatlonā Alūksnē tika atceltas silto laikapstākļu dēļ. Bet tās tika pārceltas uz Igaunijas pilsētu Hānju, kurā notika Igaunijas atklātais čempionāts un, piedaloties Lietuvas komandai, sacīkstes noritēja ļoti labā konkurencē.
Alūksnes biatlona trenera Sergeja Sverčkova audzēkņi izcīnīja četras medaļas. Ne visiem veicās tik labi, bet treneris uzskata, ka pirmajām sacensībām tas ir ļoti normāls radītājs, jo slēpot ir sākts decembra sākumā un izdevies trīs nedēļās labi sagatavoties. Tad sācies lietus un siltums, tagad pārsvarā brauc uz Hānju, kur ir vēl dabiska sniega trīs kilometru aplis, jo mājās vairāk par 400 metriem nesanāk. Pirmajā dienā medaļas izcīnīja: Reinis Volbergs – 2.vieta, Daniels Kodaļevs – 3.vieta. Otrajā dienā: Daniels - 1.vietā, Sanita Buliņa – 2.vietā. Pašreiz treniņos netiek strādāts uz ātrumu, jo galvenais starts būs pasaules čempionāts, uz kuru kandidē trīs mūsu jaunieši, un treniņi pakārtoti, lai tajā parādītu labāko sniegumu.

Atzinīgi vērtē O.Muižnieka sniegumu
S.Sverčkovs arī ir priecīgs par Alūksnes vīru sniegumu Pasaules kausos.  “Uzskatu, ka sākuši ir super! Andrejs gan netiek galā ar šaušanu, bet cerēsim, ka nometnē pastrādās un viss būs labi. Pirms izbraukšanas viņš man teica, ka bez slodzes šauj ļoti labi, bet ar slodzi nav tik labi, jo norvēģu trenere ir tīrās šaušanas trenere. Bet biatlonā ir mazliet citāda specifika, un viņš nejūtoties vēl pārliecināts, bet ceru, ka abi sastrādāsies un uz Olimpiādi rezultāts būs. Oskaram viss ir kārtībā. Iepriekšējā sacīkstē neveicās, jo bija trīs gabarīti (daļa lodes trāpa mērķī, bet nepietiek, lai aizvērtu), ne visās sacīkstēs veicās. Šeit, Alūksnē, kad redzēju viņu trenējoties, viņš šāva ļoti labi. Cik zinu, tad federācija solīja, ja viņš tiek punktos, tad viņš brauc uz Olimpiādi, bet veterāns Ilmārs Bricis vēl gribot pacīnīties,” pārdomās dalās S.Sverčkovs.
Viņš seko līdzi Oskara rezultātiem un uzskata, ka viņš ir labāks par Ilmāru slēpošanā apmēram par minūti, un, vienādi šaujot, Oskars noteikti uzvarēs. “Viņš ir ”pielicis” šaušanas ātrumā un tagad ir  labāk, viņš pie tā strādā. Tas ir ļoti labi, ka krītas šautuvē pavadītais laiks. Bet, šaujot uzmanīgāk, viņš arī mazāk kļūdās. Neesmu pārsteigts par viņa rezultātiem, jo viņam ir ļoti laba bāze. Izejot medicīniskās pārbaudes, viņa rādītāji bija tuvu Andreja rādītājiem. Potenciāls biatlonā viņam ir ļoti labs. Ja viņš kādu gadu specializēti trenētos biatlonā, tad viņš būtu ļoti tuvu Andrejam. Prieks par Oskaru, malacis!” saka S.Sverčkovs. 
Nākamajā nedēļā ar posmu Anholcā noslēgsies sezonas otrais trimestris, 21.datumā beidzoties olimpiskajai kvalifikācijai, bet sezonas kulminācija būs no 9.februāra, kad Phjončhanā (Dienvidkoreja) norisināsies Ziemas olimpiskās spēles. Pēc olimpiskajām spēlēm norisināsies vēl trīs posmi.
— Didzis Bauers

Citu datumu laikraksti

 • E-veselība klibo 2

  E-veselība klibo

  Jaunais gads Latvijā sācies ar obligātu valsts E-veselības sistēmas lietošanu, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu...

 • Būs jāpiejož jostas

  Alūksnes novadā šogad būs jāpiejož jostas ciešāk – iedzīvotāju skaits novadā samazinājies un līdz ar to arī pašvaldības budžets. Par Alūksnes novada...

 • Alūksne īsumā

  Alūksne ◆ 29.decembrī pulksten 10.33 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Laurencenes ielā Alūksnē, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī...

 • No sirds uz sirdi

  No sirds uz sirdi

  Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādē ,,Pienenīte” noslēgusies labo darbu nedēļa ,,No sirds uz sirdi…”. Katras grupiņas bērni, bērnu vecāki,...

 • Aicina radīt novada iedvesmas stāstus Latvijas simtgadei

  Sagaidot Latvijas simtgades gadu, Alūksnes novada pašvaldība izsludinājusi novadpētniecības konkursu “Šodiena jau rīt būs vēsture”.Par konkursa tēmu...

 • Piepilda sapni par skaistu virtuvi

  Piepilda sapni par skaistu virtuvi

  Biedrība “Apes attīstības atbalsta klubs” realizējusi vēl vienu ilgi lolotu sapni par skaistu un labiekārtotu virtuvi Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas...