Savelk jostas ciešāk

Valdības rīkojums samazināt štata vienības valsts iestādēs līdzekļu taupīšanai skar arī Alūksnes rajonu. Lielākoties samazinājums ir par vienu līdz diviem darbiniekiem.

Alūksnes zonālais Valsts arhīvs saņēmis vēstuli no vadības, ka jāveic samazināšana vismaz par 10 procentiem. “Mums ļāva pašiem izvērtēt, no kā varam atteikties. Mums tie būs divi amati – fondu glabātājs un arhīvists. Pašlaik nezinām, kad samazināšana stāsies spēkā. Šo amatu zaudēšana netraucēs veikt tiešos darba pienākumus, tas attieksies uz iekšējo darbu,” stāsta arhīva direktore Solvita Jermacāne.

Ir žēl cilvēku
Viņa štatu samazināšanu taupības nolūkā vērtē ar dalītām izjūtām. “Ministru prezidents sākumā teica, ka nesamazinās štatus, bet samazinās algas vai arī otrādi. Tagad izrādās, ka gan algas iesaldēs, gan štatus samazinās. Šāds lēmums neapmierina, jo ir žēl cilvēku. It īpaši Alūksnes rajonā, kur darba iespējas ir ierobežotākas,” saka S.Jermacāne.
Drīzumā gaidāma arī arhīva centralizācija, jo būs reģionālie arhīvi. “Reģionā vajadzēs vairāk darbinieku, tādēļ varbūt mums uz vietas paliks vēl mazāk strādājošo. Pieļauju, ka kādiem mūsu darbiniekiem piedāvās darbu reģionā, bet vai cilvēki piekritīs? Alūksnes arhīvs paliks, bet centrs būs Valmierā,” saka S.Jermacāne.

Jāatlaiž saimnieciskie
darbinieki
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Alūksnes teritoriālajā nodaļā arī pašlaik valda neziņa par štata vienību samazināšanas laiku.
“Samazināšana gaidāma aģentūrā visā Latvijā. Pašlaik Valsts Iepirkumu uzraudzības biroja interneta mājas lapā ir izsludināts konkurss telpu un teritorijas uzkopšanas un uzturēšanas pakalpojumu sniegšanai aģentūras filiālēs visā Latvijā. Ja konkurss noslēgsies pozitīvi, tad arī mūsu filiālē būs jālikvidē saimnieciskā personāla darba vietas. Mums tie ir divi darbinieki. Ja konkurss noslēgsies ar kāda pretendenta izvēli, tad turpmāk saimnieciskos pienākumus aģentūrā veiks kāda privātfirma,” saka Alūksnes nodaļas vadītāja Regīna Kalniņa.

Taupa jau tagad
Arī Nodarbinātības valsts aģentūras Alūksnes filiāli skāris valdības lēmums taupīt. Šajā iestādē jau tagad jaupa. Iespējams, no nākamā gada bez darba paliks filiāles apkopēja.
“Šā gada pēdējā ceturksnī iespēju robežās esam samazinājuši izdevumus papīra patēriņam, telefona sarunu limitam, transporta izdevumiem un citiem ikdienas tēriņiem. Aģentūrā tiek samazinātas štata vienības, kuru darbs nav saistīts ar tiešajiem pienākumiem. Tādēļ iespējams, ka ar 2009.gada 1.janvāri nāksies atlaist filiāles apkopēju, jo ir iecere, ka turpmāk šos pakalpojumus sniegs privātfirma, kura uzvarēs centralizētajā cenu aptaujā, kas jau notiek,” saka Alūksnes filiāles vadītāja Virgīnija Veļķere.
Viņa vērtē, ka tajā būs arī pozitīvas iezīmes, jo pašiem vairs nevajadzēs uztraukties par to, vai, piemēram, pietiks tīrīšanas līdzekļu jeb tie jāpasūta, jo viss notiek centralizēti un paši pirkt veikalā tos nevar. “Bet skumji, ka viens cilvēks paliks bez darba,” saka V.Veļķere.

Policijā štatus nesamazinās
Savukārt Alūksnes rajona policijas pārvaldes kārtības policijas biroja priekšnieks Zigurds Safranovičs norāda, ka Alūksnes policijas pārvaldē štatu samazināšana nav gaidāma.
“Jau tā esam mazākā policijas pārvalde valstī darbinieku skaita ziņā. Ja samazinātu štatus, tad varētu klapēt iestādi ciet. Toties noziegumu atklāšanā esam pat čaklāki nekā lielākās pārvaldes. Pašlaik policijā ir vairākas vakantas darba vietas, kurām gaidām piemērotus pretendentus,” saka Z.Safranovičs.

Citu datumu laikraksti

 • Skolēns valda pār skolotāju

  Akciju “Skolotāju uzticības tālrunis” sākotnēji uztvēru ar apslēptu smīnu. Liekas taču, ka skolotāji ir izturīgākie, emocionāli stabilākie un jau...

 • Atspēriens lielam lēcienam pasaules izzināšanā

  Alūksnes vidusskolas sākumklašu skolēni pārgājienā apmeklēja divus Alūksnes muzejus. Pārgājiena mērķis bija ne tikai vērot pilsētas pārvērtības...

 • Gatavojas komandu čempionātam

  Latvija Alūksnes džudisti gatavojas nedēļas nogalē paredzētajam Latvijas komandu čempionātam, kurā Alūksnes rajons būs pārstāvēts pirmo reizi....

 • Depresīvā finanšu reanimācija

  Nepagāja ne simts gadu, kā ASV federālā valdība jau atkal spiesta ķerties pie pārbaudītām vecā labā Rūzvelta laika ekonomikas atveseļošanas...

 • Nesaskaņas gaisā

  Baltijas brāļu kariņi nākamajās paaudzēs varētu ieņemt stabilu vietu kā paliekoša anekdošu tēma.Lidojošais konfliktsPirms vairākiem gadiem Latvijai...

 • Slimnīcā veic mazāk traumatiskas operācijas

  Alūksnes rajona slimnīcā tagad var veikt pacientam mazāk traumatiskas operācijas, jo ir iegādāts laparoskops.„Ar laparoskopu var veikt mazinvazīvās...