Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sekmīgi iestājas augstākajās mācību iestādēs

Jaunieši: gatavojas studentu dzīvei. Alūksnes vidusskolas 48 absolventi vēlējās turpināt mācības, un vairumam tas ir izdevies. Skolotāja Ilze Līviņa zina, ka gandrīz visi 12.b klases absolventi ir kļuvuši studenti tāpat kā paralēlklašu beidzēji..

Jaunieši: gatavojas studentu dzīvei
Alūksnes vidusskolas 48 absolventi vēlējās turpināt mācības, un vairumam tas ir izdevies. Skolotāja Ilze Līviņa zina, ka gandrīz visi 12.b klases absolventi ir kļuvuši studenti tāpat kā paralēlklašu beidzēji.
"Esmu apmierināta ar saviem audzēkņiem. Starp viņiem ir arī tādi, kas mācīsies budžeta grupā. Daži ir devušies uz vidējām speciālajām mācību iestādēm, bet mācīsies grupās pēc vidusskolas kursa beigšanas. Tiesa, precīza informācija par visiem būs mēneša beigās. Ir iespēja stāties vairākās augstskolās, tādēļ pēc sekmīgiem iestājas pārbaudījumiem jaunieši var izvēlēties, kur mācīties, ņemot vērā ne tikai intereses, bet arī sadzīves apstākļus un studiju maksu. Iespējams, ka nākamgad iestājeksāmeni visur būs vienlaikus, tāpēc vajadzēs izvēlēties vienu augstskolu," norāda I.Līviņa.
Inga Voite studēs Rīgas Stradiņa Universitātē farmācijas programmu. Viņa pretendēja arī studēt medicīnas programmu, bet tagad atzīst, ka tā ir pat labāk.
"Lai iegūtu ārsta diplomu, sešus gadus ir jāmācās pamatmedicīnas zinības un tikai pēc tam bērna, ģimenes vai cita ārsta specialitāti vēl tikpat ilgi. Par farmaceiti kļūšu piecos gados un tad varēšu studēt maģistratūrā," stāsta Inga. Viņa atzīst, ka iestājeksāmens ķīmijā bija grūts, lai gan pirms tam apmeklēja kursus. Par laimi konkurss nebija liels - divi pretendenti uz vienu vietu budžeta grupā. Raivis Stalažs studēs Lauksaimniecības universitātē, kur apgūs būvniecības inženiera specialitāti. "Stājos arī Rīgas tehniskajā universitātē, kur bija liels konkurss - četri uz vienu vietu. Tur bija jākārto eksāmens matemātikā, bet Jelgavā uzņēma bez pārbaudījumiem, jo Lauksaimniecības universitātē skatījās valsts eksāmenu vērtējumu, beidzot 12.klasi. Par vēlu uzzināju, ka varēju uzrādīt centralizēto eksāmenu rezultātus. Tas būtu pluss, kas ļautu iekļūt budžeta grupā," atklāj Raivis. Viņš izvēlējies apgūt būvniecības inženiera darbu, kas ir perspektīvs un labi atalgots.
Inga Voite studēs Rīgas Stradiņa universitātē farmācijas programmu. Viņa pretendēja arī studēt medicīnas programmu, bet tagad atzīst, ka tā ir pat labāk.
"Lai iegūtu ārsta diplomu, sešus gadus ir jāmācās pamatmedicīnas zinības un tikai pēc tam bērna, ģimenes vai cita ārsta specialitāti vēl tikpat ilgi. Par farmaceiti kļūšu piecos gados un tad varēšu studēt maģistratūrā," stāsta Inga.
Viņa atzīst, ka iestājeksāmens ķīmijā bija grūts, lai gan pirms tam apmeklēja kursus. Par laimi konkurss nebija liels - divi pretendenti uz vienu vietu budžeta grupā.
Raivis Stalažs studēs Lauksaimniecības universitātē, kur apgūs būvniecības inženiera specialitāti.
"Stājos arī Rīgas Tehniskajā universitātē, kur bija liels konkurss - četri uz vienu vietu. Tur bija jākārto eksāmens matemātikā, bet Jelgavā uzņēma bez pārbaudījumiem, jo Lauksaimniecības universitātē ņēma vērā valsts eksāmenu vērtējumu, beidzot 12.klasi. Par vēlu uzzināju, ka varēju uzrādīt centralizēto eksāmenu rezultātus. Tas būtu pluss, kas ļautu iekļūt budžeta grupā," atklāj Raivis.
Viņš izvēlējies apgūt būvniecības inženiera darbu, kas ir perspektīvs un labi atalgots.

Citu datumu laikraksti

 • Tauriņam pa pēdām

  - Jūs runājāt ar Fredi Bremzi? - Nē. Fredi es labi pazīstu, tas bija cits, - Maigonis sasprindzināja atmiņu.9. - Jūs runājāt ar Fredi Bremzi? - Nē....

 • Dziedātāji izbauda karstu prieku un sirsnību

  Trešo gadu Alūksnes koris "Atzele" pieteicās starptautiskam koru konkursam Katalonijas pilsētā Cantonigros. Un beidzot saņēma uzaicinājumu tajā...

 • Saldais ēdiens - viegls un atsvaidzinošs

  Piedāvājam augļu un ogu laikam piemērotu saldo ēdienu. Tam garšu un izskatu papildinās pavisam neliels daudzums meža ogu. Atliek tikai apbruņoties ar...

 • Tauriņam pa pēdām

  Esot vietējais un vēl viens strādnieks. Teica, ka viņiem ir slaukšanas aparāti un piena dzesēšanas iekārtas.Esot vietējais un vēl viens strādnieks....

 • Iekārto pirmo golfa laukumu

  Jaunalūksnes pagasta "Salņi" saimnieka Viktora Litaunieka veidotā Vinnija Pūka dabas taka dāvā arvien jaunas iespējas aktīvi atpūsties, uzzināt un...

 • Pilsētas svētkus vērtē pretrunīgi

  Alūksne: vienmēr ir bijusi saistīta ar armiju. Pirmo reizi Alūksnes pilsētas svētki bija neierasti - programmā bija Nacionālo bruņoto spēku...