Sekmīgi kārto eksāmenu kora diriģēšanā

Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas studente Inese Vilciņa valsts eksāmenā kora diriģēšanā saņēmusi augstu vērtējumu. “Astoņi! Astoņi!” tā par komisijas atzinumu priecīgi informēja studente, Jaunannas mākslas un mūzikas skolas skolotāja.

Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas studente Inese Vilciņa valsts eksāmenā kora diriģēšanā saņēmusi augstu vērtējumu. "Astoņi! Astoņi!" tā par komisijas atzinumu priecīgi informēja studente, Jaunannas mākslas un mūzikas skolas skolotāja.
Pirmo reizi vērtēšanas komisija bija atbraukusi uz Alūksni, lai redzētu, dzirdētu un vērtētu, cik skanīgi kori spēj diriģēt valsts eksāmenā. Tā bija arī pirmā reize, kad studente neizvēlas mācību kori, kura sastāvā ir diriģenti. "Ar amatieru kori ir grūtāk, tomēr radās ideja kārtot eksāmenu Alūksnē ar savu kori. Tas nozīmē, ka varēju vairāk izstrādāt dziesmas un saņemt Ināras palīdzību. Turpretim mācību korim ir dots tik īss laiks, ka nav iespējams pamatīgi sagatavot dziesmas, tātad justies droši. Nāktos paļauties tikai uz kora profesionalitāti," skaidro I.Vilciņa. Uzklausot dziedātāju apsveikumus, viņa bija patiesi aizkustināta par atbalstu un kopējo veiksmi.
"Inese regulāri strādāja ar "Sonusu", brauca uz mēģinājumiem. Tajos kora dziedājums skanēja labāk, bet komisijas priekšā bija jūtams satraukums. Ineses pedagoģe ir mūzikas profesore Ludmila Pismennaja, viņu pazīst visi Latvijas kordiriģenti ne tikai kā augstskolas pasniedzēju, bet arī kā teicamu diriģenti. Eksāmenu vērtēja augstskolas Diriģēšanas katedras nodaļas vadītāja un Dziesmu svētku virsdiriģente Aira Birziņa. Tādu cilvēku ierašanās uzliek lielu atbildību ne tikai Inesei, bet arī korim," stāsta kora "Sonus" diriģente Ināra Kravale.
20.jūnijā Inesei būs jāaizstāv bakalaura darbs, ko viņa izstrādājusi par Ināras Kravales ieguldījumu Alūksnes rajona kultūrvidē. Ir pamats ticēt, ka studente to spēs un iegūs mūzikas skolotājas kvalifikāciju. I.Vilciņa atzīst, ka nebija viegli apgūt piecu gadu studiju programmu, ņemot divus akadēmiskos gadus. Kad atsāka studijas, piecu gadu vietā bija četrgadīga programma, vajadzēja saņemties un beigt divus kursus vienā gadā. Pēc diploma saņemšanas I.Vilciņa labprāt uzņemsies diriģēt kori, ja viņai tāda iespēja radīsies. Viņai patīk ne tikai klavierklases skolotāja, bet arī diriģenta darbs.

Citu datumu laikraksti

  • Zālienam uzbrūk sūnas

    Cītīgi vismaz reizi nedēļā pļauju zālienu un pārliecinos, ka to arvien vairāk pārņem sūnas, tāpēc devos noskaidrot, kas to veicina. Izrādās, ka sūnas...

  • Nē! - mākslīgajiem rūķiem daiļdārzos

    Individuālo māju pagalmos dižojas lielāki un mazāki mākslīgi rūķi, stārķi, pūces, suņi, eži, vardes un citi dzīvnieki.Individuālo māju pagalmos...

  • Dzīvžogs pasargā un norobežo

    Dzīvžogam ir ne tikai dekoratīva, bet arī norobežojoša, aizsedzoša un sargājoša nozīme.Dzīvžogam ir ne tikai dekoratīva, bet arī norobežojoša,...