Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Seminārā stāstīs par Zviedrijas pieredzi atkarības profilaksē

Alūksnes rajona padome sadarbībā ar Alūksnes pilsētas domi 7. un 8.novembrī projektā "Mēs zinot palīdzēsim jums!"organizē seminārus par atkarības profilakses politikas izstrādāšanas un ieviešanas pieredzi Zviedrijā.

Alūksnes rajona padome sadarbībā ar Alūksnes pilsētas domi 7. un 8.novembrī projektā "Mēs zinot palīdzēsim jums!"organizē seminārus par atkarības profilakses politikas izstrādāšanas un ieviešanas pieredzi Zviedrijā, uz tiem aicināti arī Alūksnes, Gulbenes un Balvu rajonu pašvaldību sociālie darbinieki.
Semināros piedalīsies lektori no Alūksnes pilsētas domes sadarbības partneriem Sundbibergā (Zviedrija).
"Semināra dalībnieki 7.novembrī pulksten 10.00 Alūksnes rajona padomes administratīvās ēkas lielajā zālē saņems informāciju, kāda ir vēsturiskā politika par alkoholu Zviedrijā, būs īpašas programmas alkoholiķiem. "Aktualizēs tēmas: sabiedrības un klientu attieksme pret alkoholu un narkotikām; sociālās sistēmas veidošana; vecāku izglītošana; kā Sundbibergas sociālās palīdzības centrā strādā ar jauniešiem, kuriem ir problēmas ar alkoholu un narkotikām," saka projekta "Mēs zinot palīdzēsim jums!" koordinatore Ingrīda Sniedze.
Savukārt 8. novembrī administratīvajā ēkā izstādes - konferences "Viss veselīgam dzīvesveidam" laikā notiks Daniela Larssona lekcija "Profilakses darbs Sundbibergā. Zviedrijas likumdošana attiecībā uz alkoholu. Riska un aizsardzības faktori, jaunākie pētījumi. Informācija par projektu skolēniem un vecākiem". Pēc tam paredzēta diskusija darba grupā "Politiskā veselība" par tēmu "Pašvaldība un veselības veicināšanas politika".
"Projektā 7.un 8.novembrī seminārs notiks arī Alūksnes, Gulbenes un Balvu rajonu metodisko apvienību vadītājiem, pirmsskolas izglītības iestāžu un skolu pedagogiem. Tas būs Alūksnes rajona padomes administratīvās ēkas mazajā zālē. Tā tēmas: atkarības profilakses darbs ar skolas un pirmsskolas vecuma bērniem; iepazīšanās ar mācību līdzekļiem un mācību metodiku (komiksu grāmata "Uzzini par narkotikām, tās nelietojot. Dzīvosim bez atkarības vielām" ( 8.klašu skolēniem), izglītojoša krāsojamā grāmata par narkotisko vielu bīstamību "Rūķu dīvainie piedzīvojumi" (sešus gadus veciem bērniem); darba burtnīca un mācību līdzeklis skolotājiem "TV tev un man" (4. klašu skolēniem). Semināra lektori būs Rīgas narkomānijas profilakses centra mācību daļas vadītāja Aelita Vagale un viņas vietnieks Andris Andersons," klāsta I. Sniedze.
Katra rajona semināra dalībnieku tālākais uzdevums būs vadīt līdzīgus apmācības seminārus pārējiem rajona skolu 8. un 4.klašu skolotājiem un pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem. Arī mācību līdzekļi jau ir iespiesti un semināra dienās katra rajona izglītības iestādes tos varēs saņemt un tālāk nogādāt uz skolām.

Citu datumu laikraksti

  • Vēsā rudens vakarā baudīsim karstu saldēdienu!

    Kamēr vēl augļos, ogās un dārzeņos vitamīnu ir papilnam, varam tos izmēģināt un nobaudīt dažādos ēdienos. Pagājušajā sestdienā piedāvājām pagatavot...

  • Nemeklē lielu laimi, bet atrod jaunas pārmaiņas

    Baltijas Tranzītu bankas Alūksnes filiāles direktore Ilze Merga ir kurzemniece, nāk no Kuldīgas. Pirmajā tikšanās reizē ar viņu nekas neliecina par...

  • Labas uzvedības ABC

    Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos.Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos. -...