Seniori dzied Glikam un Alūksnei

Saule spīdēja Ernsta Glika pirms vairāk nekā 300 gadiem stādītajos ozolos, kad svētbrīdī pie tiem pulcējās Latvijas senioru koru garīgās mūzikas svētku dalībnieki, sieviešu kori un alūksnieši.

Saule spīdēja Ernsta Glika pirms vairāk nekā 300 gadiem stādītajos ozolos, kad svētbrīdī pie tiem pulcējās Latvijas senioru koru garīgās mūzikas svētku dalībnieki, sieviešu kori un alūksnieši.
Ozolu zaros atbalsojās gadsimtos glabātas melodijas un vārdi mūžīgai ticībai Dievam.
Alūksnes valsts ģimnāzijas skolotāja Ilona Riekstiņa sveica Ernsta Glika piemiņas dienas dalībniekus pilsētā, kur joprojām dzīvs ir malēniešu gars, ilgas pēc gaismas un gudrības. No tuvām un tālām Latvijas pilsētām, pagastiem bija sabraukuši 36 senioru kori.
"Lai šie svētki notiktu, Gliks aizdedza ticības gaismu, tulkojot Bībeli. Kā piemiņa un apliecinājums viņa mūžībai skanēja dziesmas," saka E.Riekstiņa. Viņa atzīst, ka katra izglītota cilvēka pienākums ir stāstīt par Gliku. Ilona ir apliecinājusi mīlestību pret Bībeles tulkotāju un Alūksni, pētot viņa dzīvi. Lūkojoties uz Glika ozoliem, katrs var vēlēties, kaut viņa ticība būtu tik stipra un stalta.
"Novakare", "Brūklenājs", "Atvasara", "Baltābele" un citi kori svētku gājienā liecināja, ka apmēram 1150 dziedātāju ieradušies Alūksnē, lai dziesmās apliecinātu garīgās vērtības un gara spēku.
Dziedātāju izturību pārbaudīja negaiss, kas sākās drīz pēc dziedātāju pulcēšanās Pilssalas estrādē.
"Acīmredzot mūsu pilsēta ir par mazu tik lieliem svētkiem. Estrāde nespēj pasargāt no lietus, bet citu iespēju nebija. Tomēr koristi rēķinās ar nelabvēlīgiem laika apstākļiem un ir nodrošinājušies ar lietusmēteļiem un lietussargiem," secina valsts galvenā kultūras inspektore Alūksnes rajonā Astrīda Bētere. Protams, lietus aizbiedēja daļu klausītāju, tomēr 500 līdz 600 palika, lai baudītu vienreizējo iespēju dzirdēt garīgo dziesmu koncertu. 10.jūnija vakarā tās skanēja Balvu rajonā, kur uzņēma svētku dalībniekus, un Opekalna baznīcā. Tur dievkalpojumu vadīja Latvijas luteriskās baznīcas arhibīskapa vietnieks Pāvels Brūveris.
Par spīti nelabvēlīgajam laikam pievakarē svētku organizatori ir saņēmuši labas atsauksmes un pateicības. Sevišķi atzinīgi vērtē Alūksnes domes priekšsēdētāja Armanda Musta spēju nodrošināt pašvaldības dienestu operatīvu darbību. A.Bētere pieļauj, ka trim koriem nebija tikai pozitīvas izjūtas. To dziedātājus neapmierināja daži organizatoriski jautājumi.
"Varam būt gandarīti, ka mums ir tik daudz jauniešu, uz kuriem var paļauties. Tie ir Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centra brīvprātīgo kluba, Alūksnes Bērnu un jauniešu interešu centra "Citi", Balvu redaktoru klubiņa un Balvu jauniešu padomes pārstāvji. Viņi bija kā aukles koru kolektīviem, gādājot, lai dziedātāji laikā nokļūtu mēģinājumos, pusdienās, uz gājienu un koncertu, kā arī iepazīstināja ar Alūksnes skaistākajām vietām brīvajā laikā," atzīst A.Bētere. Diemžēl estrādē nebija pietiekams serviss, jo tikai SIA "Merits" deva iespēju iegādāties atspirdzinošus dzērienus un maizītes.
Pēc koncerta dejas spēlēja grupa "Bell Acord" no Siguldas. Tās repertuārā ir senioriem piemērota mūzika. Tomēr lietus turpināja līt, tāpēc balle beidzās, īsti nesākusies. Dejot nevienam negribējās, un mūziķiem nebija prieka spēlēt.

Citu datumu laikraksti

 • Remontē skolu un gatavojas jubilejai

  Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas vecajā korpusā, 2.stāvā, šomēnes uzsākts kosmētiskais remonts.Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas vecajā...

 • Ciemiņus gaida sakoptā pilsētvidē

  Alūksnē pirmo reizi šogad appļauti zālāji. Pļaut varēja arī parkā, kur likvidēti janvāra vētras postījumi, aizvesti izgāztie koki un savākti zari,...

 • Pagastā Jāņus šogad svinēs agrāk

  Pededzes pagasta deputāti sēdē izskatīja iesniegumus par atteikšanos no zemes lietošanas tiesībām, par pirmpirkuma tiesību piešķiršanu un atteikšanos...

 • Zālienam uzbrūk sūnas

  Cītīgi vismaz reizi nedēļā pļauju zālienu un pārliecinos, ka to arvien vairāk pārņem sūnas, tāpēc devos noskaidrot, kas to veicina. Izrādās, ka sūnas...

 • Nē! - mākslīgajiem rūķiem daiļdārzos

  Individuālo māju pagalmos dižojas lielāki un mazāki mākslīgi rūķi, stārķi, pūces, suņi, eži, vardes un citi dzīvnieki.Individuālo māju pagalmos...

 • Dzīvžogs pasargā un norobežo

  Dzīvžogam ir ne tikai dekoratīva, bet arī norobežojoša, aizsedzoša un sargājoša nozīme.Dzīvžogam ir ne tikai dekoratīva, bet arī norobežojoša,...