Senioriem dāvina simtgades šalles

Par godu Latvijas valsts simtgadei Mālupes pagasta rokdarbu pulciņa “Anneles” dalībnieces sadarbībā ar Mālupes pagasta senioriem īstenojušas sirsnīgu projektu. Par Alūksnes un Apes novadu fonda projektā gūtajiem līdzekļiem no Alūksnes un Apes novadu ziedotājiem iegādāta adāmmašīna un noadītas siltas šalles Mālupes pagasta senioriem, kuri pārsnieguši 80 gadu slieksni.
Pusvilnas šalles Latvijas valsts karoga krāsās ar auseklīša simboliem tika pasniegtas sirsnīgā pasākumā 30.septembrī Mālupes saieta namā, atzīmējot arī Starptautisko senioru dienu.
Darbarūķi, kuri to visu radīja, ir vairāki. Idejas autore un virzītāja ir Alūksnes novada senioru apvienības locekle un Mālupes pagasta aktīva seniore Margrieta Bizjukova. Emocionālā uzrunā viņa uzsvēra, ka viszaļākie meži un darbīgākie ļaudis ir Mālupē. “Kad gatavojamies mūsu mīļās valsts dzimšanas dienai, ikviens no mums ar saviem darbiem un domām tika aicināts kļūt par kripatiņu labāks, godīgāks, patiesāks un dāsnāks. Arī mēs, Mālupes pagasta rokdarbu pulciņa “Anneles” dalībnieces, vēlējāmies dāvāt Latvijai kaut ko īpašu, saprotot, ka galvenais dāvanu saņēmējs noteikti var būt mūsu pašu mālupietis, kura matus rotā sudrabs un mūža kalendārs tuvojas Latvijas simtgadei. Mūsu vecmāmiņas un vectētiņi ir Latvijas vēstures liecinieki – dzimuši pirmās brīvvalsts laikā, cietuši Staļina represijās, cīnījušies dažādās frontēs, sirdī nesot ticību un uzticību savai valstij. Šodien vēlamies īpaši sumināt jūs, sirmie Mālupes pagasta Goda ļaudis, sakot paldies par jūsu mūža gājumu un ieguldījumu Latvijas attīstībā. Lai esam stipri, veseli un laimīgi savā Dzimtenē! Lai valsts mūs mīl arī ikdienā, ne tikai vēlēšanu gaidās. Vairosim labo!” uzsvēra M.Bizjukova.Turpinās no 1.lpp.

Margrieta Bizjukova atzina – sākoties projektam, Mālupes pagastā bija 43 seniori, kuri pārsnieguši 80 gadu slieksni, bet tagad ir 39. Tiem, kuri nevarēja ierasties uz pasākumu, šallītes pasniedza šonedēļ, apmeklējot viņus mājās.

Mazi, mīļi darbiņi
Alūksnes un Apes novadu fonda vadītāja Dzintra Zvejniece ir gandarīta, ka mūsu novados ir cilvēki, kuri nav ļoti bagāti, bet tomēr dalās ar citiem. Apliecinājums tam bija šopavasar īstenotais fonda pasākums “Ziedotāju aplis”, kad stundas laikā Alūksnes un Apes novadu iedzīvotāji saziedoja 4500 eiro trīs projektu īstenošanai. “Šīs skaistās dāvanas – adītās šalles – tapa, saliekot kopā mazus, mīļus darbiņus un idejas. Ceru, ka šīs šallītes jūs patiesi sildīs! Paldies visiem par ieguldīto darbu! Viss sākās ar to, ka uz fondu atnāca Margrieta un runājām par “Ziedotāju apli”. Viens no projektiem, kam tika vākti ziedojumi, bija Mālupes rokdarbu pulciņa “Anneles” iecere par adāmmašīnas iegādi, lai varētu noadīt simtgades šalles pagasta senioriem,” pauda Dz.Zvejniece.
Mālupes pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Priede uzsvēra, ka neprātīgas idejas ir nesušas labas domas un darbus. “Liels paldies Margrietai par šo ideju! Katrā no šīm šallītēm ir ieadīta arī Margrietas sirds siltuma daļa, kas sildīs katru no jums un dos spēku. Prieks, ka cilvēkiem ir vēlme īstenot šādas idejas, ka tās izdodas un iepriecina citus!” sacīja I.Priede.

Novēl dalīties atmiņās
Biedrības “Alūksnes novada senioru apvienība” priekšsēdētāja Astrīda Bētere Mālupes seniorus sumināja novadnieka Aivara Berķa vārdiem par latvisko garu, uzsverot, ka tā ir sakoptība darbos un dvēselēs, māka saprast un pieņemt. “Novēlu jums dalīties savās atmiņās par bērnību, kad dzima latviskais gars, ar jauno paaudzi. Nevis viņus nosodīt, bet pamudināt uz latviskā gara rašanos – tad viss būs drošās rokās,” sacīja A.Bētere.
Sirsnīgu un aizkustinošu koncertu sniedza Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas vokālais ansamblis “Anemone” (vadītāja Ina Perevertailo) un radošā apvienība “Krelles” no Naukšēnu novada. Pasākumu vadīja Mālupes jaunieši: Veronika Savko, Kristiāna Šolina un Juris Fagucists. Noslēgumā visi tika pacienāti ar Māras Priedeslaipas sarūpēto torti.
— Teksts un foto: Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

 • Bērni zīmē dzejoļus

  Bērni zīmē dzejoļus

  Līdz septembra beigām Alūksnes pilsētas bibliotēkā izstādē “Zīmēju dzejoli” apskatāmas Alūksnes mākslas skolas audzēkņu darinātās grāmatiņas. Katra...

 • Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki 2

  Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki

  Šis būs stāsts par Alūksnes slimnīcu, par gulbeniešiem un balveniešiem, par Latvijas veselības aprūpes sistēmas lielajiem, melnajiem robiem, par...

 • Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Gulbenietes, četru bērnu māmiņas Inetas Sidorovas-Ragas pieredzes stāsts un pārdomas par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Alūksnē, Gulbenē un...