Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Senioru koris gatavojas dziesmu svētkiem

Gaujienas pagasta jauktais senioru koris "Gaujiena" īpaši gatavojas 23. vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem, jo šogad pirmo reizi senioru koriem dziesmu svētkos būs organizēts atsevišķs koncerts Doma laukumā.

Gaujienas pagasta jauktais senioru koris "Gaujiena" īpaši gatavojas 23. vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem, jo šogad pirmo reizi senioru koriem dziesmu svētkos būs organizēts atsevišķs koncerts Doma laukumā.
"Apgūstam svētku repertuāru, kurā pārsvarā ir latviešu tautas dziesmas. Trūkst dziedātāju soprānos un tenoros, jo visi ir pašdarbnieki, nevis profesionāļi. Pensionāriem nav viegli iegaumēt vārdus desmit dziesmām, lai gan tagad uz mēģinājumiem nākam divreiz nedēļā," stāsta jauktā senioru kora "Gaujiena" diriģente Indra Sadovņikova. Viņa norāda, ka koristiem svētku tērpi ar pagasta padomes un pašu gādību jau ir sarūpēti iepriekšējos gados, vienīgi sievām šūs jaunas, baltas aubes. To darīs par pašu līdzekļiem.
"Pozitīvi vērtēju, ka senioru koriem šogad paredzēts atsevišķs koncerts Doma laukumā 5. un 6.jūlijā. Organizatori ir gādājuši par to, lai visi seniori varētu piedalīties svētkos. Dziesmu svētku apmeklēšana prasa izturību. Gados veciem cilvēkiem ir grūti Rīgā pavadīt nedēļu un nakšņot kādā skolā, tādēļ šoreiz viņiem koncerts ilgs tikai vienu dienu," saka I. Sadovņikova.
Jauktais senioru koris Gaujienā ir desmit gadus, bet vienmēr tas nav piedalījies dziesmu svētkos. Pirms tam tas bija jauktais koris un pagastā pastāvēja vairākus gadu desmitus. Pašlaik korī iestājas arī gados jauni dalībnieki, jo jauktā kora Gaujienā vairs nav. Jaunākajam "Gaujienas" koristam ir 35 gadi, bet vecākajam - 80.
"Daudzi vēlas, lai atkal kļūstam par jaukto kori, bet tā repertuārs nav tik vienkāršs, tādēļ tam nepiekrītu, lai arī pagājušajā gadā startējām kā jauktais koris. Esmu runājusi ar jaukto koru diriģentiem, valda bažas, ka turpmāk pašdarbības kolektīvu dziedātāji šādu repertuāru vairs nevarēs apgūt. Lai to izdziedātu, vajadzēs profesionālus dziedātājus. Tā vien šķiet, ka organizatori vēlas panākt, lai dziesmu svētki vairs nav tautas, bet profesionāļu svētki. Bet cilvēkiem taču vislielāko prieku sagādā tas, ka viņi var sanākt kopā un dziedāt!" norāda I.Sadovņikova. "Gaujienas" diriģente pašlaik Mūzikas akadēmijā studē mūzikas un instrumenta spēles skolotāja specialitāti. Savulaik viņa ir absolvējusi Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumu un ieguvusi diriģentes specialitāti.
"Ja būtu pietiekami daudz interesentu, pagastā varētu izveidot divus korus. Uzskatu, ka tagad skolā bērniem pārsvarā māca mūzikas teoriju, bet ne dziedāšanu, tādēļ arī bērniem neveidojas interese par iesaistīšanos koros," spriež I.Sadovņikova.
Viņa akcentē, ka Gaujienas pagasta padome gādā par transportu, kas katru dziedātāju, kuram tas nepieciešams, izvadā uz mēģinājumiem. "Koncertējam visos sava pagasta kultūras pasākumos. Šogad jauka draudzība ir izveidojusies ar Virešu vīru un sievu jaukto ansambli. Koristiem ir tradīcija sveikt vienam otru jubilejās. Katrs ir izlozējis dalībnieku, kas viņam jāsveic.
"Gaujienas" koristiem patīk skanīgas dziesmas, kas nav grūtas un ir dziedamas daudzbalsīgi. Ir prieks, ka visi koristi labprāt apmeklē mēģinājumus," saka I.Sadovņikova.
Viņa klāsta, ka 17.aprīlī Rīgā izlozēs uzstāšanās numuru un trīs dziesmas, ko 26.aprīlī korim būs jādzied Alsviķos, Alūksnes rajona senioru koru skatē. Dalībnieki jau ir apmeklējuši vienu senioru koru kopmēģinājumu Madonā. Savukārt 21.jūnijā "Gaujienas" dziedātāji ir uzaicināti piedalīties dziesmu svētku ieskaņas koncertā kultūras namā "Ziemeļblāzma" Rīgā.

Citu datumu laikraksti

 • Jādzied, kad ir priecīgi, skumji vai bailes

  Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta mazpilsētas kultūras centrā Marija joprojām ir moža.Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta...

 • Gudrs kā Podnieka suns

  Alūksnes un Gulbenes fotocentra īpašnieks Jānis Podnieks apgalvo, ka sešdesmito gadu vidū Liepnas pusē šis teiciens bija daudzu mutēs, "pielipa"...

 • Pāreja uz D vitamīnu un... ozonu

  Vasaras laiku, pabīdot pulksteņa rādītājus stundu uz priekšu, pirmoreiz – Pirmā pasaules kara sākumā – noteica Vācija, Lielbritānija, Īrija un...

 • Atcerēties, atgādināt, pieminēt

  1949.gada 25.marts ir viens no traģiskākajiem datumiem Latvijas valsts un tautas vēsturē, jo tika izpostītas tūkstošiem cilvēku dzīves, sagrautas...

 • 10 iemesli, kāpēc viņš nezvana

  Žurnāla "Sieviete" marta numurā lasiet: Ģirts Ķesteris - atklāti par sevi.Žurnāla "Sieviete" marta numurā lasiet: Ģirts Ķesteris - atklāti par sevi;...

 • Palīdz izvēlēties

  Žurnāls "Deko" martā: stāsta par priekšnamu - kas liecina par saimnieka kārtības un stila izjūtu, kā arī par tā finansiālajām iespējām.Žurnāls "Deko"...