“Septiņas dienas” iekļūst “Latvijas radio 2” visbiežāk atskaņoto dziesmu trijniekā

Kopā ar Ralfu Rubeni lasām “Latvijas Radio 2” sagatavoto informāciju par to, kādas dziesmas un izpildītāji trīs gadu laikā izpelnījušies vislielāko popularitāti.

Kopā ar Ralfu Rubeni lasām "Latvijas Radio 2" sagatavoto informāciju par to, kādas dziesmas un izpildītāji trīs gadu laikā izpelnījušies vislielāko popularitāti.
Redzu, ka "Tranzīta" līderi publikas atzinība ielīksmo, taču nepārsteidz. Kas ir svarīgāk - saņemt ekspertu vai tautas atzinību? Ralfs padomā un saka, ka uz ekspertu atzinību nemaz nepretendē.
- Cik ilgā laika periodā ir tapušas tavas dziesmas "Tranzītam", kuras radioklausītāji novērtējuši visaugstāk?
- Šīs dziesmas ir tapušas laika periodā no 1997. līdz 2004. gadam. Tās iekļautas divos labākajos "Tranzīta" dziesmu albumos - pēdējā, kurā ir "Septiņas dienas", "Strauts", "Cik labi tu šovakar izskaties" un "Zelta būrītis", un "melnajā" albumā (tā noformējums ir melns). Laiks ir parādījis, ka tieši šie ir "Tranzīta" labākie dziesmu albumi.
- Ko tu domā par "Latvijas radio 2"?
- Tas ir radio, kas atskaņo latviešu mūziku. Tiem, kas uzskata, ka "Latvijas radio 2" atzīst tikai šlāgeri, es iebilstu. "A-Eiropa", Lauris Reiniks, "Autobuss debesīs" un "Jumprava" nespēlē šlāgerus. Vārdu sakot - tā ir latviešu mūzika. Tas, ka latviešiem tuvāka ir šlāgermūzika, nav nekāds noslēpums. Tā latvieši pārsvarā jūtas... Es arī esmu tā juties. Un, iespējams, vēl jutīšos.
- Ko tev nozīmē tautas mīlestība?
- Es jūtu, ka, pateicoties tai, mani respektē arī mūzikas "spečuki" jeb eksperti. Tā ir balva - es jūtu, ka mani ciena, ar mani rēķinās. Citas balvas nemaz nevajag, ar to pietiek. Svarīgi, ka cilvēki klausās "Tranzīta" dziesmas, pieprasa, lai tās atskaņo radio, pērk dziesmu albumus un nāk uz koncertiem. Tā ir pati lielākā balva.
"Spečuki" var mani lamāt, bet... laiks visu noliek savās vietās. Galvenais, lai dziesmu autors, šajā gadījumā - es -, nebūtu pretrunā ar sevi. Man nav jāmokās. Es varu darīt to, ko gribu. Ja tas cilvēkiem patīk, tad nezinu, vai var vēlēties vēl kaut ko vairāk.
- Vai desmit gadu laikā tapušās un tautā iemīļotās dziesmas atspoguļo tavu dzīves pieredzi, pārdzīvojumus?
- Uz "Tranzīta" dziesmu albuma ir skaidri uzrakstīts, ka neviens no dziesmās izklāstītajiem sižetiem reālajā dzīvē nepastāv.
- Kāpēc tāds uzraksts vajadzīgs?
- Tāpēc, ka tādi jautājumi izskan ik pa brīdim. "Vai tev tiešām dzīvē tik grūti iet?" tā man jautā. Paskatieties uz mani! Neiet man grūti! Vienkārši... šodien saule spīd un ir labs laiks, bet mani tas uz dziesmu radīšanu nerosina. Absolūti! Tas nav tas, par ko man gribas rakstīt dziesmas. Man vajag rudeni (smejas).
- Vajag ēnas, variācijas, nevis absolūtu laimi?
- Vajag, lai kaut kas sakustina dvēseli. Ja tas nenotiek, dziesmas nerodas. Tad es vienkārši tās nerakstu.
- Bet fani savā mīlestībā vienalga tic, ka dziesmās viss ir patiesība...
- ... jā, un piesakās, ka dziesmas ir par viņiem. Ik pa brīdim piesakās prototipi. Brīnišķīgi! Tad es esmu trāpījis. Loģiski, ka ikvienu aizkustina tas, kas kādreiz ar pašu bijis, ir pārdzīvots, piemēram, bērnībā. Tas ir palicis iespaidos. Šajā gadījumā tā ir mūzika. Tās mērķis ir aizskart tieši TEVI. Šī mūzika ir domāta TIKAI TEV. Es nekomponēju mūziku kā produktu. Albuma iesaiņojums varbūt ir produkts, bet mūzika ir... mūzika.
Priecājos, ka fani dzīvo līdzi "Tranzītam". Bez manas līdzdalības viņi ir radījuši interneta mājas lapu "www.tranzīts.lv". Ieeju dažreiz, paskatos. Dažreiz aizsūtu uz šo lapu kaut ko jaunu. Kādu interesantu dziesmas versiju, kas nav atrodama nekur citur. Tur ikviens var piekļūt un ielādēt šo dziesmas versiju savā datorā.
- Šobrīd dzīvo labi padarīta darba sajūtā vai priekšnojautās par jaunu dziesmu albumu?
- Izjūtas noslāņojas. Gan jau... Ir seši "Tranzīta" dziesmu albumi. Domāju, ka vēl būs kādi seši (plati smaida). Vasara ir pagājusi. Visu laiku esmu kaut ko darījis, bet nevaru atcerēties, ko īsti. Parasti pēc kārtējā dziesmu albuma es nedarīju neko. Gulēju, ēdu, skatījos televizīju, gāju peldēties. Šovasar kaut kā neiznāca. Bet es arī neatceros, ka es būtu kaut kādus dziesmu kalnus gāzis. Koncertdzīve, jā.
- Kādā vidē, tavuprāt, vislabāk ir klausīties "Tranzīta" dziesmas? Kāda būtu ideālā vide?
- Vienu un to pašu mūziku esmu klausījies dienā, braucot automašīnā, un naktī. Katrreiz skan citādāk. "Tranzīta" mūziku, manuprāt, vislabāk ir klausīties automašīnā, ezera krastā. Braucot gan ne. Braukšanas trokšņi noslāpē daudzas nianses, kas ir jādzird. Ir klausītāji, kas "Tranzīta" dziesmām "novāc" vokālu un tad klausās tikai mūziku. Varbūt tāpēc, ka riebjas mana balss (smejas), bet varbūt tāpēc, ka vēlas ieklausīties tieši mūzikā, kā tā veidojas, vijas. Mūzikas veidošana ir pats darbietilpīgākais process, kura laikā es ļoti rūpīgi strādāju. Ja teksta radīšana aizņem trīs stundas, dziedāšana vienu vakaru, tad visvairāk laika aizņem aranžējuma meklēšana un izstrādāšana. Ja tas izdodas, tad ir gandarījums. Par vokālistu es sevi vēl neuzskatu, bet... es par to joprojām domāju (smejas).
- Kas vēl ir palicis nepajautāts un neatbildēts?
- Priecājos, ka cilvēki ļaujas jaunām vēsmām. Ko vēl varu teikt? Klausieties "Tranzīta" jaunāko albumu "Zelta būrītis"!
Nesen kādā avīzē lasīju interviju ar psihoterapeitu, kas lietoja terminu "zelta būrītis". Sāku domāt, kurš kuram šo "būrīti" ir nočiepis. Runa bija par to, ka cilvēks reizēm ieslēdz sevi "zelta būrītī" un pēc tam brīnās, ka netiek no tā ārā. Tad vajagot ārstēties ar šoka terapiju. Iedomāties, ka nāksies strādāt smagu darbu, saņemot minimālo algu. Piemēram, par pārdevēju veikalā. Bet cilvēks gribētu dienā tērēt 100 latus... Tādas problēmas gadās, ja cilvēks nevar sevi pilnībā realizēt.
***
Fakti par "Latvijas radio 2" (apkopojot 40 539 radioklausītāju vēstulēs pausto informāciju)
- Laika posmā no 2001.gada janvāra līdz 2004.gada aprīlim trīs visbiežāk atskaņotās dziesmas: Ērika Gruzniņa "Iešu tev līdz", Laura Reinika "Sirds sadeg neparasti" un Ralfa Rubeņa "Septiņas dienas". Klausītāju iemīļotākie izpildītāji: Ē.Gruzniņš, "A-Eiropa" un "Tranzīts".
- Pieprasītāko dziesmu topā 3.vietā ir R.Rubeņa "Septiņas dienas", 9.vietā - "Strauts", 13.vietā - "Cik labi tu šovakar izskaties", 21.vietā - "Zelta būrītis", 29.vietā - "Kailie sapņi".
***
- "Tranzīta" koncerti:
* 21.augustā - Jaunannā.
* 28.augustā - Lizumā.
* 4.septembrī - Bānīša svētkos Stāmerienā.

Citu datumu laikraksti

 • Var izraisīt mazo degvielas tirgotāju bankrotu

  Ja valdība pieņems jaunus noteikumus par degvielas rezervēm, tad tie ietekmēs visu Latvijas degvielas tirgu, bet sevišķi mazo un vidējo degvielas...

 • “Kabeļu tilts” uz Olimpiādi

  Alūksnes iedzīvotājiem “kabeļu tiltu” uz Olimpiskajām spēlēm Atēnās piedāvā “Telia MultiCom”. Tā ir šīsvasaras sporta tematikai veltītā...

 • Kājām mēro 240 kilometrus

  Alūksnes svētceļinieku grupa bija starp 32 grupām, kas Aglonas bazilikas laukumā iegāja, skanot baznīcas zvaniem.Alūksnes svētceļinieku grupa bija...

 • Bojā iet cilvēks

  Alūksnes rajonā šķembu bāzē Virešu pagastā trešdien notikusi divu smago automašīnu sadursme, kurā cieta trīs cilvēki, bet viens gāja bojā.Alūksnes...

 • Pagastā gatavojas jubilejas sporta spēlēm

  Mālupes pagasta padome rīko 10. Alūksnes rajona pašvaldību sporta spēles. Tām sporta laukums pie pamatskolas ir gandrīz sakārtots.Mālupes pagasta...

 • Pieturās parādās grafīti

  Šogad pirmajā pusgadā pārgalvīgi autobraucēji, zagļi un huligāni valsts autoceļu aprīkojumam nodarījuši zaudējumus 135 000 latu apmērā, tas ir par 23...