Septiņi padomi, kā atmest smēķēšanu

Tie, kas ir smēķējuši un smēķē, zina, cik grūti ir atmest smēķēšanu.

Tie, kas ir smēķējuši un smēķē, zina, cik grūti ir atmest smēķēšanu. Tas izskaidrojams ne tikai ar to, ka nikotīns veicina atkarību, bet arī ar ieradumiem mājās, darbā, draugu pulkā. Ar pieņemto lēmumu - nesmēķēt - vien nepietiek.
- Atgādini sev, kādēļ atmet smēķēšanu
Ik reizi, kad roka sniedzas pēc cigaretes, jāatgādina sev, kādēļ vēlies atmest šo slikto ieradumu. Uz papīra lapas uzraksti visus iemeslus, kādēļ izlēmi atmest smēķēšanu. Ja vajadzīgs, izmanto vairākas papīra lapas, šo sarakstu vienmēr nēsā līdzi. Brīžos, kad rodas nepārvarāma vēlme uzsmēķēt, paņem sagatavoto sarakstu un lēnām to pārlasi.
- Apbalvo sevi!
Iedibini tradīciju katras nesmēķēšanas nedēļas beigās iepriecināt un pienācīgi atalgot sevi par apņēmību. Balvai nav jābūt dārgai. Veido sarakstu ar iepriecinājumiem.
- Izdomā alternatīvas!
Gatavojies, ka atmešana nav viegla, un nodrošini alternatīvas nodarbes. Ir jāzina, kādos gadījumos gribi uzsmēķēt. Paņem baltu papīra lapu un sadali divās kolonnās. Vienā saraksti situācijas, kad tu ķeries pie cigaretes, bet otrā - izdomātu alternatīvu. Piemēram, tā vietā, lai smēķētu, var lasīt laikrakstu.
- Piezvani draugam!
Šī metode ir vislabākā. Ja roka stiepjas pēc cigaretes, labāk paņem telefonu un piezvani kādam cilvēkam, kas var atbalstīt. Vislabāk izvēlēties draugu, kas nesmēķē vai cenšas to atmest.
- Pievērs uzmanību ātri veicamiem darbiem.
Padomā par sīkiem darbiem, ar ko varētu aizstāt smēķēšanu. Piezvani klientam vai sadarbības partnerim, nosūti faksu vai e- pastu. Tavs uzdevums ir piecas līdz desmit minūtes nodarbināt savu prātu.
- Izdzer glāzi ūdens.
Ielej glāzē ūdeni un izdzer to. Pirmkārt, tava mute būs aizņemta ar šķidrumu, otrkārt, dzerot ūdeni, smēķēšanas vēlme samazināsies. Katru dienu izdzer vismaz astoņas glāzes ūdens!
- Spēka paņēmiens.
Šis paņēmiens ir visriebīgākais, taču viens no visiedarbīgākajiem. Izdrukā smēķētāja plaušu attēlu un nēsā to sev līdzi.

Citu datumu laikraksti

  • Probācijas dienesta funkcijas

    Izvērtēšanas ziņojumu sniegšana par probācijas klientu.Izvērtēšanas ziņojumu sniegšana par probācijas klientu. Tā nepieciešama, kad lemj jautājumu...

  • Invalīdu biedrība svinēs Lieldienas

    Alūksnes rajona Invalīdu biedrība jau gatavojas Lieldienu pasākumam, kas 19.martā risināsies Alūksnes tautas namā.Alūksnes rajona Invalīdu biedrība...

  • Pieņem projektus mežaudžu atjaunošanai

    Vakar Lauku atbalsta dienests sāka pieņemt projektu pieteikumus jaunajā Eiropas Lauksaimniecības virzības un garantiju fondā mežsaimniecības...