Sevī glabā pusi no saules, pusi no mēness

Alūksniete Inga Meirāne šobrīd izbauda vienu no skaistākajiem brīžiem dzīvē - viņa ir māmiņa trīs mēnešus vecajam Matīsam. Izrādās, šis gads Ingas dzīvē ir bijis nozīmīgs un vienlaikus arī grūts.

Alūksniete Inga Meirāne šobrīd izbauda vienu no skaistākajiem brīžiem dzīvē - viņa ir māmiņa trīs mēnešus vecajam Matīsam. Izrādās, šis gads Ingas dzīvē ir bijis nozīmīgs un vienlaikus arī grūts.
Inga absolvēja augstskolu, nosvinēja apaļu dzīves jubileju un sagaidīja pasaulē nākam trešo bērniņu. Vēl pa vidu bija lielie skolēnu Dziesmu un deju svētki un pirms tam - skates, kam Inga sagatavoja kolektīvus, jo viņa ir deju skolotāja.
Ingas vecākajiem bērniem - dēlam Krišjānim ir 14 gadu, bet meitai Amandai - 12 gadu. "Man pašai ar vecāko māsu ir sešpadsmit gadu starpība, bet manai mammai ar vecāko māsu - astoņpadsmit gadu starpība. Tāpēc tas mūsu ģimenē nav nekas jauns, vēsture atkārtojas," stāsta I.Meirāne. Inga atklāj, ka Matīss ir Dieva dots bērns un ir īsts brīnums. Inga priecājas, ka viņai kopīgi ar vīru Aleksandru būs par ko rūpēties, kad vecākie bērni aizies savās gaitās.
Vairs neesmu tik jauna
Sajūtas esot daudz citādākas nekā tad, kad dzimuši pirmie bērni. Ne tikai pieredzes dēļ, bet arī tāpēc, ka var izbaudīt dažādas priekšrocības gan sadzīviskā, gan materiālā ziņā, nekā tas bija agrāk. Inga neslēpj, ka pirmajā mirklī bija dīvaini: "Vairs taču neesmu tik jauna!", taču pamazām apradusi ar jauno lomu. "Cik esmu lasījusi publikācijas, ārzemēs tikai šādā vecumā kā man dzimst bērni," secina sieviete. Vecākie bērni ar prieku uztvēruši mazuļa parādīšanos ģimenē, viņš tagad ģimenē ir lielākais mīlulis.
Inga prāto, ka vadīt deju kolektīvus atsāks drīz, jau tagad nedaudz palīdz kolēģiem. Pamatdarbā viņa neatgriezīsies ātrāk kā pēc pusotra gada - Inga rajona Izglītības pārvaldē veic metodiķes pienākumus. Tagad ieguvusi diplomu deju un ritmikas skolotājas specialitātē.
Darbā strādā intuitīvi
Likumsakarīgi, ka Ingas vecākie bērni arī draudzējas ar deju, abi darbojas vienā kolektīvā. Meirānu ģimene cer, ka arī mazais Matīss nākotnē būs liels dejotājs. "Krišjānis ir sportisks, taču pēc svētkiem Rīgā saprata, ka bez dejošanas gluži nevarēs. Emocionālais pacēlums, ko šie svētki deva ne tikai maniem bērniem, ir liels," spriež Inga. Viņa ir pārliecināta, ka deja jebkura bērna, arī tāda, kas nav talantīgs, attīstībā ir liels ieguvums. Tas palīdz veidot labu stāju, kustības, koordināciju. "Domāju, ka darbā izmantoju savu intuīciju. Pēc tās bieži strādāju, un izrādās, ka pareizi. Filologos mācoties, esmu apguvusi pedagoģiju un psiholoģiju. Darbā ar bērniem vienmēr cenšos viņos ieklausīties un izprast," atzīst I.Meirāne.
Inga pati dejo, cik vien sevi atceras. Dejošana nopietni aizsākās Bejas pamatskolā un turpinājās Alūksnes vidusskolā. Pēc vidusskolas Inga neklātienē iestājās filologos. Bijusi doma iestāties konservatorijā, taču tajā gadā tur neuzņēma. Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumā iestāties nebija Ingas mērķis, jo licies svarīgāk iegūt augstāko izglītību. "Šī izvēle nebija īstā. Tāpēc man nepaveicās - pēdējo kursu nepabeidzu. Tad gaidīju arī vecāko dēlu, tas man tobrīd likās svarīgāk. Tolaik strādāju arī pavisam citā jomā - Bejas pamatskolā par pionieru vadītāju, paralēli mācīju dejas," atceras Inga. Viņa uzskata, ka, mācoties Bejā, guvusi ne tikai pamatus dejošanā, bet izvirzījusies par līderi, guvusi pieredzi un drošību tālākai dzīvei.
Dejo visi, kas vēlas
Alūksnē Ingai iznāca strādāt toreizējā pionieru namā, kuru pirmo Latvijā pārdēvēja par Bērnu un jauniešu interešu centru. Darbs Ingai vienmēr ir bijis saistīts ar bērniem. "Dejotāju man vienmēr ir bijis daudz. Tas laikam ir arī tāpēc, ka neprotu atteikt. Esmu mēģinājusi veidot deju izlases grupas, taču nevaru teikt, ka tās bijušas veiksmīgas. Ir talantīgi bērni, taču bieži vien centīgākie viņus apsteidz. Es nekad bērnus nedalu, ņemot vērā viņu spējas. Visi, kuri vēlas, nāk pie manis dejot," atzīst I.Meirāne.
Inga sevi bez dejošanas nespēj iedomāties, taču piekrīt, ka citiem ir grūtāk mācīt dejot nekā pašam to darīt. "Jābūt prasmei citus ieinteresēt dejot, lai būtu rezultāts," uzskata Inga. Kad sieviete vēl nedzīvoja mājās, viņas ikdienas ritms bija saspringts - pēcpusdienās vienmēr bija deju mēģinājumi. "Tagad es jūtos labi. Man pietiktu, ja karjeras labā nedēļā divas vai trīs stundas tiktu ārā no mājas. Tad es neizsistos no darba ritma un varētu apmainīties ar domām," uzsver Inga.
Karjeru nekad neizvēlētos
Inga esot mājas un ģimenes, nevis sabiedrības cilvēks. "Man patīk atgriezties mājās, lai arī cik daudz darbu nebūtu jāpaveic. Karjera man nekad nebūtu pirmajā vietā, bet ģimene," analizē Inga. Viņa uzskata, ka ģimenē jāprot vienam otram piemēroties, jāprot arī piekāpties un piedot. Pārējo laiku ārpus darba Inga vienmēr velta ģimenei, patīk darīt lauku darbus pie saviem vecākiem. Viņa pēc horoskopa ir Dvīnis, tāpēc uzskata, ka viņā ir puse no saules un puse no mēness. Reizēm nākas izcīnīt iekšēju cīņu ar sevi.
Inga par bagātību uzskata to, ka viņai ir trīs vecākas māsas. "Mēs uzturam ciešas attiecības. Svētkus vienmēr pavadām kopā. Bieži māsu bērni pieraduši pie manis ieskriet. Es viņus esmu izauklējusi, tas bija mans pienākums," bilst I.Meirāne. Smagākos brīžos Ingai nepieciešams atbalsts ģimenē vai arī svarīgi ir izrunāties ar māsām.
Inga sevi palutina, atvēlot laiku sevis sakopšanai, nopērkot apģērbu. Ļauj to darīt arī citiem. Pēc Matīsa piedzimšanas Inga ļoti vēlējusies jaunas drēbes, jo, gaidot dēlu, nav bijusi iespēja daudz mainīt garderobi. "Meita ļoti seko līdzi, kādu apģērbu es nēsāju," atzīst Inga.
Viņa nepieder pie īpaši stingrajām mammām. Vecākie bērni ir patstāvīgi. "Tiklīdz mājās atveras durvis, viņi pēc skolas gaitām vēlas izstāstīt man savas problēmas," uzskata sieviete. Inga cenšas piemēroties dzīvei, nevis sūkstīties. Uzmundrinājumam Ingai pietiek ar pozitīvām emocijām un bērnu panākumiem.

Citu datumu laikraksti

 • Brīnuma gaidās...

  Jau šajā svētdienā iedegsim pirmo sveci adventes vainagā, un sāksies lielais gaidīšanas laiks. Miera, mīlestības, dāvanu un cerību, ka beidzot kaut...

 • Jaunieši var piedalīties starptautiskā konkursā

  Eiropas Kustība Latvijā sadarbībā ar Starptautisko Eiropas Kustību un Eiropas Komisiju aicina 17 līdz 25 gadus vecus jauniešus piedalīties...

 • Viņu var mīlēt par patiesumu un cilvēcību

  Alūksnietis Artis Žagars simpātijas spēj iekarot ar to, ka savā vecumā - divdesmit astoņos gados - ir pārlieku nopietns.Alūksnietis Artis Žagars...

 • Uzsāk atbalsta maksājumus

  Lauku atbalsta dienests uzsācis mazāk labvēlīgo apvidu atbalsta izmaksāšanu pilnā apmērā.Lauku atbalsta dienests (LAD) uzsācis mazāk labvēlīgo apvidu...

 • Populārāki ir kredīti eiro un latos

  Ieskatoties kredītaizdevēju datos, iezīmējas aina, kas, aizvadot gadu, iegūst aizvien spēcīgākas aprises - arvien mazāk iedzīvotāju izvēlas...

 • Iedzīvotājiem nepieciešami atstarotāji

  Fonds “Gaismaszīme” izveidots ar mērķi panākt, lai visiem Latvijas iedzīvotājiem būtu atstarotāji un viņi tos lietotu.Fonds "Gaismaszīme" izveidots...