Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sezonu atklājot, lūsi nenošauj

Šogad Latvijā par lūšu un zaķu medību sākumu noteikts 1.novembris. Tas ir kompromiss starp Eiropas Savienības prasībām (1.decembris) un iepriekšējos gados noteikto laiku (1.oktobris).

Šogad Latvijā par lūšu un zaķu medību sākumu noteikts 1.novembris. Tas ir kompromiss starp Eiropas Savienības prasībām (1.decembris) un iepriekšējos gados noteikto laiku (1.oktobris).
"Pirmajās medībās nav nošauts neviens lūsis. Uz zaķiem speciāli neviens neiet. Ja kāds garausis gadās ceļā, tad to nomedī, bet tas ir reti. Ministru kabinets vēl nav pieņēmis jaunos medību noteikumus, tāpēc spēkā ir līdzšinējā kārtība. Līdz ar to nav noteikti ierobežojumi, kas Latvijā paredz nošaut ne vairāk kā 50 lūšus.
Mednieku kolektīviem nav arī zināms, cik meža kaķu viņi var šaut. Tiklīdz valstī būs nomedīti pussimts lūši, tā to medības pārtrauks. Alūksnes rajona virsmežniecības uzskaitē ir 46 lūši, bet, cik izdosies nomedīt, tas atkarīgs no medniekiem," skaidro Alūksnes virsmežniecības virsmežzinis Andis Krēsliņš.
Līdz šim Latvijā lūsis nebija limitēts dzīvnieks, tāpēc gadā parasti nošāva apmēram 60. Pagājušajā sezonā Alūksnes rajona mežos nomedīts vairāk lūšu nekā iepriekšējos gados - attiecīgi četrpadsmit un trīs.
Liela nozīme ir sniegam. Ja tas nav dziļš un uzsnieg svaiga kārtiņa, tad labi redzamas pēdas. Tas nozīmē, ka var zvēru ielenkt no nomedīt. Ziemās ar dziļu un nemainīgu sniega segu vai arī bez tā medniekiem ir daudz grūtāk.
Lūšus varēs medīt līdz 31.martam, ja noteikto limitu nesasniegs agrāk, bet zaķus - tikai līdz 31.janvārim. Paredzams, ka jaunie medību noteikumi pilnībā stāsies spēkā no nākamā gada 1.janvāra. Tad lūšus varēs šaut no 1.decembra, tātad sezona sāksies divus mēnešus vēlāk, bet pavasarī būs divas nedēļas ilgāk.
"Vairākās Eiropas Savienības valstīs lūsi ir aizliegts medīt. Mums vēl ir iespēja saglabāt bioloģisko daudzveidību, arī šaujot šos zvērus. Pēc Valsts meža dienesta datiem Latvijā pēdējos gados ir apmēram 600 līdz 700 lūšu," skaidro A.Krēsliņš.
Viņš pieļauj, ka no mūsu valsts izvedīs dzīvus lūšus, lai atjaunotu un pavairotu tos citur. Ūdrus jau izved no Latvijas.

Citu datumu laikraksti

  • Vēsā rudens vakarā baudīsim karstu saldēdienu!

    Kamēr vēl augļos, ogās un dārzeņos vitamīnu ir papilnam, varam tos izmēģināt un nobaudīt dažādos ēdienos. Pagājušajā sestdienā piedāvājām pagatavot...

  • Nemeklē lielu laimi, bet atrod jaunas pārmaiņas

    Baltijas Tranzītu bankas Alūksnes filiāles direktore Ilze Merga ir kurzemniece, nāk no Kuldīgas. Pirmajā tikšanās reizē ar viņu nekas neliecina par...

  • Labas uzvedības ABC

    Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos.Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos. -...