Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sienu apdare

Pie svarīgākajiem objektiem dzīvoklī, mājā un birojā pieder tā sauktais sanitārais mezgls – dušas kabīne, vanna un tualete.

Pie svarīgākajiem objektiem dzīvoklī, mājā un birojā pieder tā sauktais sanitārais mezgls – dušas kabīne, vanna un tualete. Šo elementu iekārtojums un funkcionālās kvalitātes līmenis raksturo arī minēto telpu komforta pakāpi. Tādēļ remontu sanitārajā mezglā vajadzētu rūpīgi pārdomāt.
Līdzšinējā praksē ir dažādas sanitārā mezgla elementu izvietojuma variācijas: tualete, vanna un duša vienā telpā; vanna un tualete atsevišķās telpās; dušas kabīne un vanna vienā telpā; dušas vai vannas apvienojums ar nelielu saunu.
Ja plānojat likt flīzes, sienu hidroizolācijai ir izmantojamas izolējošās mastikas. Tās var iegādāties visos veikalos, kuros nopērkamas flīžu līmes. Ja uz mūra sienām bez mastikām varētu iztikt, tad uz riģipša tās būs obligātas, jo agrāk vai vēlāk caur šuvēm izlauzīsies mitrums, un riģipša plāksnes sāks bojāties.
Pēc hidroizolācijas uzklāšanas seko pēdējie apdares darbi. Izvēloties tradicionālāko sienu apdares materiālu – flīzes – būtu jāpadomā par telpu kopšanu. Lietojot lielāka izmēra flīzes, būs mazāk šuvju, kuras, kaut gan sākotnēji var izskatīties pievilcīgas, laikam ritot, parasti rada netīrības efektu. Tualete ar mazām flīzītēm un attiecīgi ar lielāku šuvju laukumu būs grūtāk kopjama. Lai šuves smērētos mazāk, to materiālam vēlams pievienot speciālos stiprinošos šķīdumus (tie nopērkami būvniecības preču veikalos), kā arī ierīkot ūdens attīrīšanas ietaises.
Sienu apdarei var izmantot arī sienu linoleju vai plāno grīdas linoleju (biezais linolejs ir ciets, tādēļ stūros ieloki nesanāks, būs jāveido šuves. Arī cenu ziņā plānais ir trīs reizes lētāks). Ar linoleju sienas izlīmēt būs vieglāk, to izdarīt varēs ātrāk (zemākas darba izmaksas!). No tīrīšanas un sanitārā viedokļa atšķirību starp flīzēm un linoleju praktiski nav. Cilvēkam ar mainīgām prasībām pret telpu izskatu linolejs būs piemērotāks tādēļ, ka to ir vieglāk nomainīt nekā flīzes (linoleju parasti liek uz 5 – 7 gadiem, bet flīzes liek uz 10 – 20 gadiem, tā teikt "uz mūžu").
Vēl viena iespēja, ko speciālisti gan neiesaka, ir līmējamie plastikāta paneļi – preskartona materiāls, kas pārklāts ar speciālu mitrumizturīgu, kopjamu slāni. Paneļus līmē uz sienas ar speciālu līmi, veidojot gludu bezšuvju mazgājamu virsmu. Ir dažādi plastikāta paneļu toņi. Jāņem vērā, ka paneļi, salīdzinot ar flīzēm, ir vieglāk traumējami, saskrāpējami, bet tos nomainīt būs tikpat grūti kā flīzes.
Ja tualete ir atsevišķi no vannas istabas, naudiņas ir maz, taču gribas, lai ir skaisti, tad var izmantot mazgājamās tapetes. Vannas istabā šāda seguma mūžs būs īss, bet pāris gadus tās kalpo labi.
INĀRA ORLOVSKA, Latvijas Amatniecības kameras (LAK) speciāliste, Ēku krāsotāju meistaru kameras prezidija locekle ("Mans Īpašums")

Citu datumu laikraksti