Siera klubs rosina bērnus iesaistīties konkursā “Piena glāzes pasakas”

“Aiz milzīgiem mežiem, cēliem kalniem atradās maza siera pilsēta. Tajā dzīvoja simtiem rūķīšu, kuri augām dienām gatavoja sieru. Šo pilsētiņu sauca Sierija,” tā sākas kādas meitenes pašsacerēta pasaka.

"Aiz milzīgiem mežiem, cēliem kalniem atradās maza siera pilsēta. Tajā dzīvoja simtiem rūķīšu, kuri augām dienām gatavoja sieru. Šo pilsētiņu sauca Sierija," tā sākas kādas meitenes pašsacerēta pasaka.
Siera klubs līdz 15.decembrim ir izsludinājis konkursu "Piena glāzes pasakas" un aicina bērnus sacerēt pasakas par vienu no visvajadzīgākajiem un veselīgākajiem produktiem - pienu un tā labumiem.
Siera kluba valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova informē, ka ideju par šādu konkursu ierosinājuši paši bērni.
"Siera klubs saņēma dāvanu no Preiļu 1.pamatskolas un Taurenes pamatskolas - divas mapes, kas pilnas ar bērnu sacerējumiem. Šīm divām skolām neatkarīgi citai no citas bija radusies kopīga ideja - mudināt bērnus sacerēt pasakas, teikas un dzejoļus par sieru un pārējiem piena produktiem," saka V.Davidanova.
Siera klubā jau saņemtajās bērnu pasakās dzīvo siera karalis, siera cilvēciņi, siera tirgotāji, gotiņa Feja, žurka Kornēlija, varenais Piens, Siergalvis, Siermute. Visas pasakas ir labestīgas un fantastisku piedzīvojumu pilnas.
Siera klubs iecerējis bērnu sacerētās pasakas izdot grāmatā. Šai grāmatai arī būtu pašu bērnu veidotas ilustrācijas, jo bērnu veidoti zīmējumi jau ir iekrājušies. Jau trīs gadus bērniem bijusi iespēja piedalīties Siera kluba rīkotajos zīmējumu konkursos "Siera ceļš", "Piemineklis sieram" un "Augsim kopā ar pienu un sieru!".
V.Davidanova saka, ka "Piena glāzes pasakas" attīstīs bērnu fantāziju. Savukārt grāmata, kas taps sadarbībā ar bērniem, mazos lasītājus pamudinās lietot uzturā pienu, kas ir tik ļoti svarīgs viņu veselībai, pilnvērtīgai attīstībai. "Bērni apzināsies piena glāzes vērtību," pauž Siera kluba valdes priekšsēdētāja.
Viņa piebilst, ka Siera kluba pārstāvji ar prieku brauks ciemos uz tām Latvijas skolām, kas būs cītīgi piedalījušās "Piena glāzes pasaku" konkursā.
Siera klubā iesaistījušies daudzi Latvijā populāri cilvēki, arī restorāna "Vincents" direktors Mārtiņš Rītiņš un diētas ārste Lolita Neimane.
To skolu pedagogi, kas vēlas mudināt bērnus piedalīties šajā konkursā, ir aicināti sazināties ar V.Davidanovu, zvanot pa tālruni 9487375.

Citu datumu laikraksti

 • Meklēsim purva bruņrupučus kopā!

  Starptautiskajā dzīvnieku aizsardzības dienā - 4.oktobrī - Rīgas Nacionālais zoodārzs sadarbībā ar Latgales Zooloģisko dārzu uzsāk akciju “Meklējam...

 • Lai neizdegtu kā svece

  Mūsdienās cilvēki nereti ir spiesti strādāt pāri saviem spēkiem, lai nopelnītu sev iztiku. Rezultātā rodas spēku un enerģijas izsīkums.Mūsdienās...

 • Dzimtajās mājās saimnieko ceturtajā paauzdē

  Jaunalūksnieti Gunitu Dābolu var apbrīnot vairāku iemeslu dēļ. Jauna sieviete, kas enerģiski izlēmusi saimniekot piemājas saimniecībā “Sproģi” jau...

 • Ugunsgrēks vecajiem ļaudīm atņem mājas (27.septembrī)

  Ieinteresēta persona: “Notikums kārtējo reizi parāda, kādos apstākļos dzīvo vecie un slimie cilvēki Latvijā. Gribu izteikt vislielāko atzinību...

 • Dziesmotā rudens diena

  Sestdien, 17.septembrī, Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas un Alūksnes pilsētas sākumskolas 5. līdz 9.klašu koris un Ernsta Glika Alūksnes...

 • Nelaimē parādās varoņi

  Nelaime nenāk brēkdama. Skaistajā rudens sestdienā, 24.septembrī, Apes kapos godināja un pieminēja viņsaulē aizgājušos Apes iedzīvotājus, iededzot...