Sievietei jābūt īpašai arī ziemā

Pavasaris nāk ne tikai ar līksmu atmošanos - tam bagāžā arī ziemas mēnešos sakrājies nogurums. Lai likvidētu tā pēdas gan miesā, gan garā, katram ir savi paņēmieni.

Pavasaris nāk ne tikai ar līksmu atmošanos - tam bagāžā arī ziemas mēnešos sakrājies nogurums.
Lai likvidētu tā pēdas gan miesā, gan garā, katram ir savi paņēmieni. Šoreiz par to, ko darīt ar nogurušiem matiem.
Rullīšu valstība
Jautāsiet rullīšus veikalā, jums tos piedāvās daudz dažādu krāsu un veidu. Lai saprastu, ko tieši iegādāties, tos vērts izpētīt detalizētāk.
Tautā sauktie "ezīši" patiešām izskatās tiem līdzīgi. Domāti matu kupluma efektam, dažādi pēc diametra un skaita vienā iepakojumā. Aptuvenā cena - nedaudz virs lata. "Ezīši" paši "pielīp" matiem, bet jāievēro, ka šķipsnu aptīt tiem nedrīkst vairāk kā vienu reizi. Citādi var iznākt, ka talkā jāņem šķēres un jāatvadās no matiem.
Jaunietes iecienījušas izteiktas lokas, ko veido, matu šķipsnu visā garumā uztinot spirālveidīgiem ruļļiem.
Modē atgriezušies parafīna ruļļi. Iepakoti pa četri, maksā ap pusotru latu. Pirms lietošanas sasildīti katliņā, tie nevis dedzina, bet silda matus, veidojot visnoturīgākās sprogas.
Ar porolona rullīšiem ērti gulēt gadījumā, ja par frizūru nākamajai dienai esat nolēmusi parūpēties jau vakarā. Tie nespiež galvu un labi fiksējas. Seši rullīši vienā iepakojumā maksā 85 santīmus.
Dabīgi viļņotus savus matus ieraudzīsiet, ja iegādāsieties gumijas vai porolona "papilotus" (četri ruļļi 85 santīmi) - garus dažāda diametra ruļļus, ko pēc matu aptīšanas fiksē, galus aizlokot vienu aiz otra.
Tiem, kas nevēlas doties uz frizētavu, lai izveidotu ilgviļņus, šo procedūru piedāvā veikt pašiem. Pērkot paciņu ar 12 rullīšiem, samaksāsiet nedaudz virs lata, bet jārēķinās, ka šis nebūs vienīgais tēriņš. Fiksējošais ķīmisko vielu sastāvs vienai vai divām reizēm maksās no 70 santīmiem līdz pusotram latam. Komplekts, kurā ietilpst vienreizējas lietošanas cimds un ota sastāva uzklāšanai - vēl pusotra lata. Ja nolemsiet balināt šķipsnas, par 95 santīmiem var nopirkt plastmasas cepurīti ar caurumiņiem balināmo šķipsnu izvilkšanai.
Frizūras pielabošanai izvēlas sukas no 70 santīmiem līdz pat diviem vai trīs latiem.
Var arī nokrāsot
Ja gribat dzīvē ko ātri un kardināli mainīt, psihologi iesaka - nokrāsojiet matus. Ja krāsas izvēle paliek katra paša ziņā, ir tomēr dažas pamatpatiesības, ko vērts zināt.
Ja tā ir tikai īslaicīga kaprīze un nojaušat, ka jau pēc sešām vai astoņām mazgāšanas reizēm gribēsiet atgūt savu matu pamattoni, izvēlieties krāsojošo šampūnu vai želeju. Maigākiem matiem iesaka izvēlēties tonējošās krāsas, bet, ja ir svarīgi nokrāsot sirmos matus, var pievērsties ķīmiskajām krāsām.
Firmas parūpējušās, lai krāsas kārbiņā tiktu pievienots arī balzams vai šampūns. Šāds "Schwarzkopf" piedāvājums maksās nedaudz virs trīs latiem. Ekskluzīvs jaunums ir pievienots iepakojums ar eļļu.
Ja izvēlaties lētāku krāsu, iesaka neaizmirst, ka krāsošana bojā matu struktūru, sausina tos, tāpēc vajadzētu vismaz kādu laiku pēc matu krāsošanas lietot balzamu. Tādus piedāvā "Nivea", "Londa" (nedaudz virs lata), "Herbina" (90 santīmu) un citi.
Frizūru nostiprina
Matu putas un lakas tieši rudeņos un pavasaros pērk visvairāk. Tas ir laiks, kad arī mats ir "noguris", tāpēc ir jārūpējas, lai frizūra neizjūk.
Šiem diviem vispopulārākajiem izstrādājumiem pēdējā laikā gan pievienojušies vairāki jaunumi - fluīdi, želejvaski, vaski, putu vaski, izsmidzināmā želejlaka.
Prognozē, ka popularitāti iemantos putu vaski. Pašlaik vēl dārgi ("Wella" 2,60 lati), tie lietošanā ērti, jo klājami kā putas, tomēr saglabā vaska iedarbības īpašības.
Želejvaski matu šķipsnām piešķir ne tikai vaska dabīgumu, bet arī želejas "cieto" sajūtu. Ja lietosiet vienkārši vasku, jārēķinās, ka mati ātrāk taukosies. Fluīdi domāti matu apjoma palielināšanai. Tie vēl tikai ienāk Latvijas masu tirgū.

Citu datumu laikraksti

 • Arodvidusskolā varēs iestāties bez pamatizglītības dokumenta

  Apes arodvidusskolas direktors Jānis Pops atzīst, ka viņa vadītajā mācību iestādē 2002./2003.gadā varētu atvērt divas pirmā līmeņa izglītības...

 • Veicinās attīstības iespējas

  Mācību un pāraudzināšanas iestādes "Strautiņi" direktors Jurijs Jevdokimovs domā, ka mācību un pāraudzināšanas iestādes vajadzētu katrā...

 • Dāvina grāmatas

  Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas mediju centrs par godu 28.janvārim – Draudzīgā aicinājuma dienai – pirmo reizi organizē akciju "Dāvināsim...

 • Mājvieta nav tikai patvērums

  Ikviena laukos nodibināta mājvieta nav tikai ļaužu patvērums vien."Ikviena laukos nodibināta mājvieta nav tikai ļaužu patvērums vien. Ap to salasās...

 • Eiropa mūs nesapratīs

  Jā, nesapratīs. Un ne jau tāpēc, ka gribam, lai mūsu deputāti tāpat kā Anglijā, Vācijā un Zviedrijā prastu labi runāt valsts valodā.Jā, nesapratīs....

 • Ūdensvīram vairāk jāuzturas svaigā gaisā

  AUNS. Jums liksies, ka draugi pavisam aizmirsuši par jūsu eksistenci. Vēlēsieties tikties ar līdzgaitniekiem, dalīties pārdomās.AUNS. Jums liksies,...

 • Afiša

  25.janvārī pulksten 23.00 Alūksnē atpūtas klubā "Jolanta" dejas kopā ar DJ Juri.25.janvārī pulksten 23.00 Alūksnē atpūtas klubā "Jolanta" dejas kopā...

 • Dzīvnieks mums līdzās pilsētā

  Uz veterinārajām aptiekām iet ne tikai iepirkties. Daudzi te meklē un atrod padomu.Uz veterinārajām aptiekām iet ne tikai iepirkties. Daudzi te meklē...

 • Mēs par Prūsi

  Svētdien priecīgākā ziņa Latvijas sporta līdzjutējiem bija tā, ka Sandis Prūsis tomēr startēs Soltleiksitijas olimpiskajās spēlēs.Svētdien priecīgākā...