Sievišķība ir skaista!

Atverot drēbju skapi, sievietes bieži vien saprot, ka nav ko uzģērbt. Tā jau ir sava veida klasika. Alūksniete Antra Reismane lieliski prot parādīt, kā sakombinēt apģērbu, lai izskatītos labi. Viņai ir talants ar minimāliem līdzekļiem sasniegt maksimālu rezultātu.

Svarīgi visu parādīt praksē
Varētu domāt, ka mazajā Alūksnē stilista pakalpojumi nebūtu nepieciešami, tomēr pirms dažiem gadiem A.Reismanei izteikts piedāvājums pastāstīt citiem, kā veiksmīgāk ģērbties. “Sarkanā Krusta pārstāve mani uzaicināja pastāstīt maznodrošinātām personām par ģērbšanos. Biju izbrīnīta – kāpēc tieši es?” atceras alūksniete un piebilst, ka viss esot sācies ļoti dabīgi. Dzīvē ir daudz sagadīšanos, un tās vajag izmantot. “Pavisam netīšām interneta vidē pamanīju, ka pēc nedēļas sākas stilistu kursi Rīgā. Sapratu, ka nevaru laist šo iespēju garām, un uzsāku divu gadu mācības, līdztekus pasniedzot stila kursus Sarkanajā Krustā,” pirmsākumus atceras A.Reismane. Pieprasījums bijis liels, un A.Reismane sāka pasniegt kursus visām sievietēm, kuras tas interesē. “Man svarīgi visu parādīt praksē – lai sieviete atnāk un tad mēs kopīgi izvēlamies, kā sakombinēt konkrētos tērpus, kādus aksesuārus piemeklēt. Mūsu tikšanās reizes parasti ir daudzveidīgas – runājam gan par kosmētiku, gan sejas formām un krāsām. Principā jebkura sieviete var atrast ko sev saistošu,” stāsta stiliste.

Pašapziņu – jau kopš bērnības
Jau kopš bērnības ir svarīgi meitenēs ieaudzināt pašapziņu. A.Reismane Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā vada dzīvesprasmju skoliņu “Princešu studija”, kur tiekas meitenes, lai apgūtu dažādas dzīves gudrības. ”Strādāju ar bērniem reizi nedēļā. Nesen mums kopā bija lielisks piedzīvojums. Pateicoties viesnīcas/kafejnīcas “Benevilla” īpašniekam Aivaram Ezeriņam, “Princešu studijas” mazās dāmas devās apgūt galda etiķeti.

Ar klasiku nevar kļūdīties
Cilvēkam jau nevajag daudz – ir svarīgi pamanīt ikdienas sīkumus. Stiliste iesaka sievietēm vairāk pievērsties aksesuāriem, jo tā viņas katru dienu var būt atšķirīgas. “Citi to pamana, līdz ar to dāvā komplimentus, un diena ir izdevusies. Ar mazām lietām var veikt lielas pārmaiņas! Aicinu sievietes nebaidīties, jo visu var iemācīties – arī stilu un gaumes izjūtu. Protams, ir cilvēki, kuri savu vizuālo tēlu jūt intuitīvi,” saka alūksniete un atgādina, ka sieviete nekad nekļūdīsies, ja viņas skapī būs kaut kas no klasikas. “Piemēram, žakete – tā var kalpot gan ikdienā, gan svētkos. Viena no labākajām klasiskajām vērtībām ir trencis, jo tas vienmēr noderēs,” iesaka A.Reismane.

Alūksne kā paradīzes stūrītis
Vai mēs, mazpilsētas sievietes, atšķiramies no galvaspilsētas dāmām? “Es teiktu, ka alūksnietes nav sliktākas par Rīgas dāmām. Galvenais, ka mēs esam dažādas. Ja sieviete sevi kopj, tad ar viņu viss ir kārtībā. Mūsu pilsētā var redzēt daudz skaistu sieviešu, kuras piedomā pie sava izskata. Bet ir daļa sieviešu, kuras nobīstas no citu viedokļa. Viņām es gribu teikt - pa ielu nestaigā stila policija, kas varētu sodīt. Es vēlos palīdzēt sievietēm labāk justies un atbrīvoties no nevajadzīgiem kompleksiem,” stāsta alūksniete un neslēpj savu attieksmi pret Alūksni. “Alūksne ir mans paradīzes stūrītis – viena no jaukākajām vietām pasaulē! Dzīvot Alūksnē ir brīnišķīgi, un ir laba tā sajūta, ka esmu vajadzīga šai pilsētai. Te ir skaisti!” iespaidos dalās A.Reismane.

Katrā vecumā savs svārku garums
Ļoti bieži sievietes pārcenšas, nezinot pavisam niecīgus trikus, ko var izmantot. “Visvairāk novērojams, ka sieviete kļūdās apavu izvēlē, līdz ar to zūd kopskats. Es ieteiktu izvēlēties atbilstoša garuma zābakus, un ļoti labi, ja sieviete tomēr neatsakās no mēteļu nēsāšanas. Īsās virsjakas lai paliek jauniešiem... Ir jāredz savs koptēls,” iesaka stiliste.
Ir dažas lietas, ko ieteicams ievērot – piemēram, legingi nav bikses, svarīgi arī izvēlēties īsto svārku garumu attiecīgajā vecumā. “Esmu izjutusi lielu pretestību, ja runā par svārku garumu ar sievietēm, kurām pāri 50 gadiem. Tas ir trausls un diskutabls jautājums. Bet man ir ieteikums -  sievietei vajadzētu apģērbties tā, lai skats no aizmugures sakristu ar skatu no priekšpuses, lai neveidojas disonanse,” stāsta A.Reismane un uzsver, ka galvenais sievietes apģērbā ir kvalitāte un pasniegšanas maniere.

Pareizs skatījums uz dzīvi
Alūksniete vienmēr ir smaidoša, un šķiet, ka viņa dzīvi tver ļoti viegli. “Es ņemu maksimāli labāko no katras dienas. Tā ir saule no rīta, vīra vārītā kafija un jautājums sev par to, kādus brīnišķīgus cilvēkus es šodien satikšu,” optimisma receptē dalās stiliste. Ir dzirdēts viedoklis, ka latvieši ir īgna tauta. “Man ļoti nepatīk šis stereotips, ka latvieši ir pelēki un depresīvi. Domāju, ka mēs esam brīnišķīga un sirsnīga tauta, kura prot dalīties. Ja kāds patiesi domā, ka tā nav, tad vispirms iesaku apskatīties apkārt: vai es šeit iederos? Ja ne, tad jāpāriet uz citu rindu, kur stāv pēc pozitīvākām emocijām,” iesaka smaidošā sieviete. Katram ir dzīves posmi, kad kaut kas neizdodas un viss ir slikti. A.Reismane iesaka mainīt fokusu. “Ja kādu tumsā aizvedīs uz mežu, iedos viņam lukturīti un teiks, lai skatās, ko var ieraudzīt, tad iznākums būs dažāds. Cilvēks var redzēt kādu vāveri, var baudīt dabas skaņas, bet var nofokusēties tikai uz pelēku zaru un neko citu nepamanīt,” stāsta stiliste.

Vajag apbrīnot un cienīt otru
Sievietei ir brīva izvēle – būt kopā ar vīrieti vai arī iet pa dzīvi vienai. “Nevajadzētu domāt – esmu vientuļa, ņemšu pirmo vīrieti, kurš pagadās, jo cita nav. Tas ir kā sava veida noziegums un grēks – mēs nedrīkstam tērēt otra cilvēka laiku, ja mēs viņu pietiekami stipri nemīlam. Otrs ir jāapbrīno un jāciena,” uzskata alūksniete un nedaudz dalās noslēpumos, kā būt laimīgai ar pretējo dzimumu. “Es pret vīru izturos ar cieņu, un tas ir svarīgi – savstarpējā sapratne. Jābūt patikšanai. Otrai pusītei jābūt tādai, uz kuru var paļauties un kurš nekad savu sievieti nenostādīs neērtā situācijā. Mīļās sievietes, mājās ģērbieties tā, lai vīrs, atnākot no darba, būtu pārsteigts. Tas nenozīmē, ka vienmēr pa māju jāstaigā augstpapēžu kurpēs, bet sievietei vienmēr vajadzētu būt sievišķīgai un noslēpumainai,” stāsta A.Reismane. Ja vīrietis sajūsmina sievieti, tad viss ir kārtībā. “Lai cik tas dīvaini skanētu, pret vīru jāizturas kā pret svešu cilvēku – kad mēs cenšamies patikt svešam cilvēkam, mēs esam pieklājīgi, cenšamies būt jauki, piedomājam, kā ieinteresēsim otru. Ja mēs nezaudējam šo vēlmi patikt otram cilvēkam, tad arī mūsu vērtība šī cilvēka acīs nepazūd. Tas nenozīmē, ka notiek kaut kāda spēle, izrādīšanās un nepatiesība. Tev jābūt pašam, bet jaukam,” iesaka stiliste.

Katru dienu kripatiņa laimes
Stila konsultācijās ir nācies saskarties arī ar sievietes psiholoģiju. “Var paskatīties uz sevi no dažādiem rakursiem. Ja tā padomā, dzīve ir ļoti nosacīta vienība, un ņemt pie sirds dažādas niecīgas ķibeles būtu bezjēdzīgi,” saka A.Reismane. Viņa uzskata, ka cilvēks nācis uz šīs zemes, lai paskatītos, kas te jauks un labs notiek, lai piedalītos visā brīnišķīgajā. “Ir svarīgi baudīt daudzpusīgu dzīvi. Nesaki, ka tu nevari, bet padomā, ko tu no tā varētu izdarīt, lai būtu labi. No visa var izspiest kaut kripatiņu laimes. Un katru dienu,” apgalvo alūksniete un iesaka katram izkrāsot savu ikdienu ar sīkumiem. “Aizejiet uz Aleksandra paviljonu iedzert tēju – arī ziemā! Tas mirklis ir prātā paliekošs un skaists,” stāsta A.Reismane.
Neatklātais jautājums ir – kāda sieviete patīk vīrietim? “Vīrieti noteikti uzrunā sakoptas un smaidīgas sievietes. Iesaku sievietēm pievērst sev vairāk uzmanības. Laba ir tāda sieviete, kura neceļ pretenzijas pret vīrieti. Tāpēc izvēlieties partneri, pret kuru nav pretenziju,” smaidot atzīst A.Reismane un piebilst, ka svarīga ir sievišķība. “Tā ir vēlme pēc skaistā, neparastā un brīnišķīgā. Pavisam vienkārši – sievišķība ir skaista!” saka stiliste un novēl alūksnietēm katru dienu nodzīvot ar prieku un atrast savu laimes avotu.

Vārds, uzvārds: Antra
Reismane.
Dzimusi: Ziemeru pagastā 1966.gada 28.maijā.
Izglītība: Latvijas Lauksaimniecības universitātē – bakalaura grāds socioloģijā; mācību centrs “Elisanda” - profesionālā programma "Stils un vizuālā tēla veidošana".
Nodarbošanās: Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā vada nodarbības “Stils un mode” un     dzīvesprasmju skoliņu "Princešu studija".
Ģimene: vīrs Gvido, strādā meža nozarē; 3 bērni: Laura – apgaismojumu dizainere Vācijā, Miks – snovborda instruktors Skotijā, Leo Renārs studē Rīgas Stila un modes tehnikumā.
Dzīves moto: “Nekad nesaki nekad!”

Citu datumu laikraksti

 • Alūksnē – jauna ģimenes ārste

  Alūksnē – jauna ģimenes ārste

  Alūksnes novadā sākusi strādāt jauna ģimenes ārste - Daina Ozola. Darbā Alūksnē viņai rit jau otrā nedēļa, un D.Ozola atzīst, ka darba netrūkst....

 • Uz valsts autoceļa Alūksne - Liepna šogad labos defektus

  Paredzams, ka uz valsts autoceļa Alūksne - Liepna, veicot dubulto virsmas apstrādi, šogad darbi neturpināsies. Valsts akciju sabiedrības “Latvijas...

 • Alūksne īsumā

  Mālupe ◆ 27.februārī pulksten 9.11 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Mālupes pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega kūts. Ierodoties...

 • Sacenšas teātra sportā

  Sacenšas teātra sportā

  Otrdien Bejas pamatskolā norisinājās teātra sporta turnīrs, kurā piedalījās Bejas un Pededzes pamatskolu, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas...

 • Tomēr likvidēs

  Tomēr likvidēs

  Alūksnes novada domes sēdē vakar deputāti tomēr pieņēma lēmumus par divu pašvaldības izglītības iestāžu likvidēšanu. 1.septembrī jaunā mācību gada...

 • Grib reklamēties Rīgā

  Grib reklamēties Rīgā

  Alūksnes novada pašvaldība iecerējusi 5.maijā Kalnciema kvartālā Rīgā, Pārdaugavas rajonā, rīkot Alūksnes svētku tirdziņu. Tajā piedalīties un...