Sinoptiķi sola siltu un saulainu aprīli

Līdz ar pāreju uz vasaras laiku beidzot sajūtam pavasara atnākšanu. Atspīdējusi saule, kas liecina - lietainais un drēgnais laiks ir pagājis.

Līdz ar pāreju uz vasaras laiku beidzot sajūtam pavasara atnākšanu. Atspīdējusi saule, kas liecina - lietainais un drēgnais laiks ir pagājis.
Saulei pretim veras sniegpulkstenītes un sniega rozes. Ir atgriezušies strazdi un dzērves. Rubeņi gatavojas riestam. Katra diena modina dabu, tomēr naktīs vēl jūtams sals. "Vakar no rīta bija tikai plus viens grāds. Pagājušajā gadā marta pēdējās dienās maksimālā gaisa temperatūra bija plus 11,2, bet dienas vidējā temperatūra - plus četri, pieci grādi. Toties aprīļa pirmajās dienās tā noslīdēja zem nulles," informē Alūksnes meteoroloģiskās stacijas meteoroloģe Renāte Pilipa.
Viņa atzīst, ka līdz ar astronomiskā pavasara sākumu nevar gaidīt pastāvīgu siltu laiku. Šopavasar lietus atkausēja desmit centimetrus zemes virskārtas, bet sasalums vēl ir līdz 40 centimetrus dziļi. Apmēram desmit dienās lietus izkausēja sniegu, vējš apžāvēja zemi, tāpēc maz ir mitru vietu un peļķu. Saule to nespētu tik ātri.
"Sniegpulkstenītes nebaidās sniega un aukstuma, tāpēc daudzviet redzami to ziedi. Tiesa, diezgan vārgi. Ja būs kailsals, tie cietīs," saka R.Pilipa.
Latvijas hidrometeoroloģiskā aģentūra informē, ka no 3.aprīļa gaidāmas pārsvarā siltas dienas. Gaisa temperatūra būs no plus 12 līdz 17 grādiem. Tāda tā saglabāsies visu pirmo dekādi. Otrajā dekādē īslaicīgus nokrišņus sola tikai vietām. Gaisa temperatūra tad būs nedaudz zemāka, tomēr mēneša vidū tā var būt pat līdz plus 19 grādiem. Mēneša trešajā dekādē paredzams arī mākoņains laiks ar slapju sniegu naktīs, bet dienā nebūs vēsāks par plus desmit grādiem.
Aprīļa pēdējās dienas būs siltas un saulainas, vietām gaiss sasils līdz plus 20 grādiem. Prognozes liecina, ka vidējā gaisa temperatūra būs vienu grādu virs normas.

Citu datumu laikraksti