Sirds slimnieki kļūst gados aizvien jaunāki

Šīs nedēļas nogalē Latvijā notiks Pasaules sirds diena, kuras moto ir “Veselīgs svars, veselīga figūra”, lai aktualizētu jautājumus, kas skar sirds veselību un veselīgu dzīvesveidu.

Šīs nedēļas nogalē Latvijā notiks Pasaules sirds diena, kuras moto ir "Veselīgs svars, veselīga figūra", lai aktualizētu jautājumus, kas skar sirds veselību un veselīgu dzīvesveidu. Šogad Latvijā darbavietās dabīgā nāvē bojā gājuši vairāk nekā 20 cilvēki, arī tādi, kam ir sirds un asinsvadu saslimšanas.
"Cilvēkiem nav darba, tāpēc rodas stress, vai arī ir otra galējība - darba ir pārāk daudz, un atkal rodas stress. Tas paātrina sirdsdarbību un paaugstina asinsspiedienu. Ja tas notiek regulāri, tad, protams, rodas sekas," stāsta kardioloģe Līga Skrupska.
Sirds un asinsvadu saslimšanas ierindojas pirmajā vietā un ir visbiežākais nāves cēlonis. "Liela nozīme šajā saslimšanā ir riska faktoriem, ko cilvēki paši var regulēt. Diemžēl viņi tiem nepievērš uzmanību," apgalvo ārste.
Problēmas rada tas, ka cilvēkiem, kam ir paaugstināts asinsspiediens, nav laika to mērīt un ārstēt. L.Skrupska bilst, ka daudziem pacientiem raksturīga šāda kaite. Pacienti ar sirds vai asinsvadu slimībām bieži vien pie mediķiem nonāk tad, kad viņiem ir vajadzīga autovadītāja vai mednieka apliecība. "Lai izsargātos no sirds slimībām, pareizi jāēd un pēc iespējas vairāk jākustas. Nedrīkst ilgstoši sēdēt pie datora. Diemžēl sirds slimības parādās aizvien jaunākiem cilvēkiem, agrāk infarkti bija raksturīgi tikai gados veciem cilvēkiem," saka viņa. Pēc 40 gadiem noteikti vismaz reizi gadā vajadzētu pārbaudīt sirdi.

Citu datumu laikraksti

  • Naglu ciemā tagad pārsvarā saimnieko ienācēji

    Malienas pagasta apdzīvotajā vietā Naglas dzīve rit tāpat kā jebkurā pagastā. Naglās māju nav daudz, bet to kādreizējie īpašnieki jau aizgājuši...

  • Monētu savienības - jau pirms 600 gadiem

    Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas attīstības likumsakarības, viena - aptvert arvien lielāku teritoriju.Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas...

  • Jauna iespēja skolēniem

    Rudens un jaunā mācību gada sākums skolēniem un skolotājiem rada jaunus pienākumus, bet sniedz arī jaunas iespējas.Rudens un jaunā mācību gada sākums...