Sirdsskaidrību rod Dieva meklējumos

Jaunalūksnieša Ilgoņa Alpes un viņa sievas Annas ģimenē aug astoņas atvases - 15 gadus vecā Rūta, gadu jaunākais brālis Filips, 13 gadus vecais Dāvids, 11 gadus vecā Elizabete.

Jaunalūksnieša Ilgoņa Alpes un viņa sievas Annas ģimenē aug astoņas atvases - 15 gadus vecā Rūta, gadu jaunākais brālis Filips, 13 gadus vecais Dāvids, 11 gadus vecā Elizabete. Jaunākajiem bērniem - Beātei Annai, Teovilam Ilgonim un Pāvilam ir attiecīgi 6, 5 un 3 gadi. Pastarītei Terēzei Pirmajās Lieldienās apritēs gadiņš.
Pieļauju, ka kādreizējais luterāņu mācītājs Ilgonis Alpe un viņa ģimene ļaužu mutēs nonākusi ne reizi vien dažādu iemeslu dēļ - aiz apbrīnas, neizpratnes, varbūt žēluma. Viņu netradicionālo dzīves uzskatu dēļ. Arī tāpēc, ka pirms pāris gadiem viņi atstāja Latviju un tagad atkal ir atgriezušies.
Ilgoņa ģimenē lielākā vērtība ir kopdzīve, kas svētīta ar bērniem, un ticība Dievam. "Bērni ir veidojuši mūs par tādiem, kādi esam," saka viņi. Vecāki cenšas bērniem dot pēc iespējas vairāk mīlestības katru mīļu brīdi, ik rītu svētījot. Vecākie bērni mācās Alūksnē, Dāvids - Bejas pamatskolā, bet Beāte Anna un Teovils Ilgonis divas stundas dienā pavada pirmsskolas izglītības iestādē.
"Dieva žēlastība mūsu dzīvē ir bijusi liela. Esmu mēģinājis vairākkārt dzīvē darīt kaut ko citu, taču Dievs man nav ļāvis to, ko sauc par naudas pelnīšanu," atzīst I.Alpe. Viņš uzskata, ka godīgi nopelnīt naudu, lai uzturētu ģimeni, šajā apvidū nevar. "Tad cilvēkam tik ļoti jāatdod sevi darbam, ka nekam citam laiks neatliks, taču Dievs jau mūs nav radījis par darba vergiem. Katram ir savs ceļš. Es piepildījumu dzīvē neesmu atradis nevienā citā lietā un vietā, kā meklēt un atrast Dievu," atzīst viņš.
Gan Anna, gan Ilgonis ir auguši kristīgā ģimenē. Acīmredzot arī tas palīdzējis savstarpēji tuvināties garīgo meklējumu ceļos, stiprināt savu mīlestību. Abi dzimuši un auguši Rīgā, taču tagad sākuši pētīt dzimtas saknes. "Mēs abi bijām pazīstami jau tad, kad spēlējāmies smilšu kastē," atklāj Ilgonis. Anna stāsta, ka abu mammas bijušas draudzenes, bet viņas mamma pulcinājusi ap sevi ticīgās mammas. "Mana mamma bija īsta patriote, baptiste, kas dzīvoja ar Dieva atziņu. Viņas rūpju lokā bija daudzbērnu ģimenes un bērni. Viņa organizēja svētdienas skolas nodarbības gan vietējā, gan plašākā mērogā, cīnījās par to, lai kopš bērnības bērniem dod Dieva mīlestību," atzīst A.Alpe.
Alpes neslēpj, ka Jaunalūksnes pagastā viņi sākuši dzīvot apmēram pirms pusotra gada tādēļ, ka palikuši bez pajumtes. Tas arī bijis iemesls, kādēļ tik ilgi nav varējuši atstāt mācītājmāju Alūksnē. Pirms tam neilgu laiku viņi pavadīja tālu no Latvijas. "Mums bija vīzija par kādu zemi, kad braucām projām no Latvijas, taču ticam, ka tur būsim, kad pienāks laiks. Kādreiz mēs pasteidzamies domājot, ka tas notiks ātri, taču viss notiek tad, kad tam jānotiek," secina Ilgonis. Viņš atklāj to, ka ar šo dzīves posmu saistās garš stāsts un ka viņam īpaši netīk kavēties pagātnē.
Ticīgās ģimenes ienākumi ir bērnu pabalsti. Lielā saime mitinās labiekārtotā trīsistabu dzīvoklī daudzdzīvokļu namā. Viņiem ir krietni par šauru, taču silti un mīļi. Anna uzskata, ka tie brīži, kad ģimenes materiālie apstākļi ir ļoti smagi, ir svarīgi un sniedz patiesu dzīves mācību. "Ir bijis grūti ar apģērbu, taču tagad esam ar to nodrošināti. Mums ir daudz draugu un pazīstamu cilvēku, kas palīdz. Mēs viņiem apzināti nestāstām, kā mums klājas. Apmēram četrus gadus mums mājās nav aptieciņas, mēs nemeklējam ārstu palīdzību, bet paļaujamies uz kaut ko augstāku," stāsta Alpes. Viņi ir apzinājušies, ka cilvēkam neliek vairāk pārbaudījumu, kā viņš spēj panest, taču smaguma pakāpe ar laiku mainās, jo arī cilvēks mainās.
Runājamies arī par sirds nocietināšanos apkārtējā pasaulē un neiejūtību citam pret citu. "Cilvēki saka, ka nevēlas otram darīt ļaunu, taču iznāk. Tad, kad sastopamies ar citu nelabvēlību, tā nav nejaušība," spriež I.Alpe. Viņa dzīvesbiedre uzskata, ka galvenā ir sirdsizglītība. "Brīnos, kā Dievs manus bērnus ir audzinājis un mācījis. Viņi ir paklausīgi un labestīgi. Man nav bijis vajadzības viņiem stāvēt klāt ar žagaru," spriež Anna.
Ilgonis šobrīd kursos mācās angļu valodu, jo cer sludināt evaņģēliju tautām. Dzīvesbiedre Anna joko, ka viņa nedara neko, kā parasti saka, ar to domājot daudzos mājas darbus. "Šobrīd esmu mazliet ieilgušā starpposmā savā dzīvē pirms kaut kā jauna," uzskata I.Alpe.
Kuplā ģimene šobrīd visvairāk ilgojas pēc vietas, lai varētu brīvāk dzīvot. "Miera osta mums neiznāks, jo tur, kur ir bērni, tur ir dzīvība. Reizēm par to var apbrīnot mūsu kaimiņus," saka Alpes.

Citu datumu laikraksti

 • Jāmaksā katrreiz, šķērsojot robežu

  Baltkrievijas Transporta un komunikāciju ministrija informē LR SM, ka saskaņā ar likumu, veicot pārvadājumus, kas nav atbrīvoti no maksājuma par...

 • Vai šogad kāps kredītu likmes?

  Statistika liecina, ka Latvijā turpinās līdzšinējo piecu gadu kreditēšanas pieauguma tendence. Kopējie kredītu apjomi janvārī gada laikā...

 • Rajona invalīdiem dāvina svētku sajūtu

  Invalīdu biedrības Alūksnes rajona nodaļas Lieldienu pasākuma dalībniekus pirms Kristus augšāmcelšanās svētkiem uzrunāja luterāņu draudzes mācītājs...

 • Iesaistās Lieldienu gaidīšanas svētkos

  Vakar Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā notika Lieldienu konkurss.Vakar Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā notika Lieldienu konkurss. Tā bija pēdējā...

 • Domes priekšsēdētāju ievēl vienprātīgi

  Apes pilsētas domes priekšsēdētāja vēlēšanām bija izvirzīta viena kandidatūra no vēlētāju apvienības “Ape”.Apes pilsētas domes priekšsēdētāja...

 • Pieņem tikai vienu darbinieku

  Alūksnes pilsētas domē 1.martā sāka strādāt jauna darbiniece - pašvaldības iepirkuma speciāliste Ilona Šķipsna, kas pirms tam strādāja akciju...