Skaists cilvēks ir sakopts cilvēks

Cilvēkiem ik dienu ir jārūpējas par savu izskatu. Ja nelīdz bezmaksas līdzekļi - pilnvērtīgs uzturs, labs miegs un aktīvs dzīvesveids, jādodas pie kosmetologa, kas palīdzēs atjaunot un saglabāt dabisko skaistumu.

Cilvēkiem ik dienu ir jārūpējas par savu izskatu. Ja nelīdz bezmaksas līdzekļi - pilnvērtīgs uzturs, labs miegs un aktīvs dzīvesveids, jādodas pie kosmetologa, kas palīdzēs atjaunot un saglabāt dabisko skaistumu.
Alūksnes skaistumkopšanas salona kosmetoloģe Ieva Augstkalne jau ceturto gadu rūpējas par klientu skaistumu, veicot visdažādākās skaistumkopšanas procedūras.
Nospraudusi mērķi
Bērnībā Ieva zinājusi, ka viņas turpmākā dzīve būs saistīta ar medicīnu, jo viņa, maza būdama, bieži slimojusi, bet pēc skolas absolvēšanas meitene tomēr izlēmusi mācīties par frizieri. Tikai pēc profesijas iegūšanas Ieva uzzinājusi, ka cilvēki, kas slimo ar astmu, veselības dēļ nedrīkst strādāt par frizieriem. Tad Ieva nolēma apgūt medicīnu. Tomēr pēc prakses viņa saprata, ka nespēs strādāt slimnīcā. "Man atlika divas iespējas - kļūt par farmaceitu vai turpināt mācības un kļūt par kosmetologu," stāsta Ieva. Viņai radās laba iespēja - mācīties Rīgas kosmētikas skolā. Pusgada laikā Ieva apguva zināšanas, kas šobrīd viņai ir nepieciešamas darbā. Ja Ieva pirms tam nebūtu ieguvusi medicīnisko izglītību, viņai būtu jāmācās divi gadi. "Lai strādātu šajā jomā, obligāti jābūt medicīniskajai izglītībai. Man paveicās, ka biju jau to ieguvusi," saka kosmetoloģe.
Nākamais klupšanas akmens bija darbavietas meklējumi. "Izglītība ir, bet darba nav. Tomēr biju nospraudusi šo mērķi un pamazām man to izdevās realizēt," saka I.Augstkalne.
Piedāvā plašu klāstu
Kosmetoloģe I.Augstkalne klientiem piedāvā plašu skaistumkopšanas procedūru klāstu. Ieva piedāvā veikt masāžu - gan sejas, gan plecu un dekoltē zonai. "Kopā ar klientiem nosakām ādas tipu, attīru seju, lieku dažādas maskas, uzklāju dienas un vakara grimu, veicu uzacu korekciju, kā arī krāsoju skropstas un uzacis," stāsta kosmetoloģe. Skaistumkopšanas salonā ir iespējams veikt arī vaksāciju, kā arī parafango jeb pretcelulīta procedūras. Šobrīd salonā klienti var iegādāties arī dažādas "vannas delikateses".
"Prieks, ka cilvēki rūpējas par sevi. Kad tikko sāku strādāt, vairāk darba man bija rudenī un pavasarī. Tagad ar darbu esmu nodrošināta visu laiku. Ir izveidojies noteikts klientu loks. Daži klienti salonu apmeklē reizi nedēļā, citi izvēlas nākt divreiz mēnesī. Tas ir atkarīgs no klienta ienākumiem," stāsta I.Augstkalne.
Ievas klienti nav tikai sievietes. Kosmetoloģe droši apgalvo - runas, ka vīrieši skaistumsaloniem iet garām ar līkumu, ir tikai mīts. Viņas klientu lokā ir ne tikai jauni puiši, kam pubertātes problēmas, bet arī pieklājīga vecuma vīrieši. Klientu vecums ir visdažādākais, tas esot atkarīgs no veicamajām procedūrām.
Strādā individuāli
Kad pie kosmetoloģes vēršas cilvēks, kam ir sejas ādas problēmas, vispirms viņa noskaidro, kas līdz šim ir darīts lietas labā. "Seja ir mūsu ķermeņa spogulis. Sejas ādas problēmas var būt saistītas gan ar iekšējo orgānu slimībām, gan ar nepareizi izvēlētiem sejas krēmiem. Šīs problēmas var ietekmēt arī apkārtējās vides faktori un arodfaktori. Strādāju ar katru klientu individuāli," stāsta kosmetoloģe.
Pirms maskas uzklāšanas vai jauna krēma izmēģināšanas Ieva iesaka attīrīt seju, lai nodrošinātu labāku kosmētiskā produkta iedarbību. I.Augstkalne stāsta, ka bieži vien pie viņas nāk cilvēki, kas paši radījuši problēmas, lietojot nepareizus un ādas tipam neatbilstošus līdzekļus. "Jaunas meitenes bieži vien ierauga plauktā mammas jauno dārgo krēmu, turklāt tas ir skaistā iepakojumā. Tā vien gribas pamēģināt. Iespējams, ka tas ir pretgrumbu krēms vai krēms sausai sejas ādai, kas meitenei ir pilnīgi nevajadzīgs," vērtē Ieva.
Viņa norāda, ka ādu var sabojāt itin ātri, un piebilst, ka bieži vien grēko arī pieaugušie. Ieraugot sausas ādas pleķīti, nospriež, ka āda ir sausa. Kosmetoloģe paskaidro, ka arī taukaina āda var būt dehidratēta, tai var trūkt mitruma, sevišķi ziemas periodā, kad apkures dēļ gaiss dzīvoklī ir sauss. Tādēļ arī rodoties sausi vaigu gali, iespējams, ka ādu kairinām arī ar nepareiziem krēmiem.
"Ja kopīgiem spēkiem mums ar klientu neizdodas konstatēt un novērst problēmas, iesaku apmeklēt dermatologu. Iespējams, ka problēmas ir daudz nopietnākas, un kosmetologs šeit palīdzēt nespēs," saka kosmetoloģe I.Augstkalne.
Nenosoda reklāmu
Mūsdienās ik dienu televīzijas ekrānos mēs redzam tūkstošiem reklāmu, kas piedāvā dažādus jaunus produktus. Kosmetoloģe nenosoda šos reklāmas produktus. "Nevaru apgalvot, ka kaut kas ir ļoti labs, bet kaut kas ir ļoti slikts, jo vienam cilvēkam šis produkts var derēt, bet citam tikai kaitēt," apgalvo Ieva. Viņa iesaka pamēģināt un pašam konstatēt, cik labs vai slikts ir jaunais produkts. "Nav iespējams pateikt, ka dārgāks krēms ir labāks. Bieži vien nākas maksāt arī par nosaukumu," saka I.Augstkalne, tomēr atzīst, ka vislabākie ir profesionālie kosmētiskie produkti, kas ir mazāk alerģiski, bet daudz iedarbīgāki. Tajos visas sastāvdaļas ir vajadzīgajās devās.
Daudzi cilvēki sejas ādas kopšanai lieto dabīgos produktus, piemēram, svaigu gurķi, auzu pārslas, medu, tēju. "Ja cilvēks izmēģina un konstatē, ka viņa āda nekļūst alerģiska no konkrētā produkta, viņš var lietot arī dabīgos produktus. Ja āda ir alerģiska, labāk piemeklēt speciālos kosmētiskos produktus, kuros ir sabalansētas dažādas vielas, vispirms nosakot ādas tipu," ir pārliecināta Ieva. Viņa stāsta, ka praksē ir nācies saskarties ar klientiem, kam šķiet, ka neder neviens krēms. "Aptiekā var iegādāties speciāli pasūtāmus krēmus. Ja āda ir jutīga, lai neizsauktu alerģiju, var iegādāties krēmus, kas ir bez smaržas. Tajos ir tikai pamatvielas," stāsta kosmetoloģe.
Vēlmes ir atšķirīgas
Viņa stāsta, ka samērā daudz klientu izvēlas masāžas. "Masāžas laikā seju pabarojam ar dažādam ēteriskajām un barojošajām eļļām. Var izvēlēties arī modulāžas krēmus, kas slīpē sejas kontūru," paskaidro I.Augstkalne. Daudzi cilvēki ir noguruši darbā un nāk uz masāžām, lai relaksētos. "Viena reize ir domāta relaksācijai un labsajūtas radīšanai, bet, izejot masāžas kursu, var sasniegt arī kādu rezultātu," saka Ieva, piebilstot, ka nepieciešamas ir vismaz piecas masāžas procedūras, lai panāktu vēlamo efektu.
Kosmetoloģe atzīst, ka klientu vēlmes ir dažādas un atšķirīgas. "Piemēram, koriģējot uzacis - vienam klientam tās patīk biezākas, citam plānākas. Respektēju cilvēka viedokli, kaut arī redzu, ka viņam piestāvētu cita forma. Veidojam, skatāmies, ja nepatīk - pārtaisām, līdz izveidojam vēlamo formu," stāsta Ieva. Viņa priecājas, ka cilvēki rūpējas par savu izskatu ne tikai vasarā, bet arī ziemā.
Noslēpj ar meikapu
Liekot meikapu, I.Augstkalne vienmēr apjautājas, cik spilgtu to vēlas klients - kas vienam ir spilgts, tas otram tāds nešķiet. "Man patīk, ja cilvēks atnākot jau apmēram zina, kādu grimu viņš vēlas. Skaisti izskatās tērpam pieskaņots grims," apgalvo kosmetoloģe. Viņa ir pārliecināta, ka nav obligāti jāliek bieza meikapa kārta. Pietiek pat ar dažiem kosmetologa pieskārieniem, lai sieviete pārvērstos un izskatītos skaisti. Ieva saka, ka sieviete izskatās pavisam citādi, pat ja ir uzkrāsojusi tikai lūpas.
Kādreiz cilvēkiem raizes sagādāja vasarraibumi. "Šobrīd šī problēma aktuāla nav tikai pavasarī, kad saulīte sāk spīdēt spožāk, cilvēki apmeklē solāriju visu gadu. Mēs esam iemācījušies ar vasarraibumiem sadzīvot. Var lietot balinošas maskas, aizsargkrēmus. Vasarraibumus var noslēpt arī ar meikapa palīdzību. Tā vairs nav problēma," ir pārliecināta kosmetoloģe. Viņa secina, ka cilvēki pamazām saprot, ka ar kosmētikas palīdzību var daudz ko mainīt izskatā.
Atgādina patiesības
Lai arī mūsdienās ir pieejama dažāda veida literatūra, kur ikviens var izlasīt par viņa ādas tipam atbilstošu kopšanu, un visiem šķiet, ka tās ir sen zināmas patiesības, I.Augstkalne saka - klienti bieži vien aizmirst, ka katram gadalaikam ir raksturīga atšķirīga sejas ādas kopšana.
"Jāiegaumē, ka ziemā pa dienu ir jāklāj barojošs krēms, bet uz nakti - mitrinošs, savukārt vasarā - otrādi. Pēc krēma uzklāšanas uzreiz nevajadzētu doties ārā, lai āda neiekaistu. Jāseko līdzi arī lūpām, lai tās nesprēgātu. Jālieto pareizās lūpu krāsas - barojošas un ar vazelīnu, kas veido aizsargkārtu," atgādina Ieva.
"Skaists cilvēks ir sakopts cilvēks. Mums ir jārūpējas par savu izskatu. Varbūt kaut kas nedaudz ir jānoslēpj, kaut kas jāizceļ. Vajag akcentēt to, kas ir dots no dabas," saka kosmetoloģe Ieva, aicinot apmeklēt skaistumkopšanas salonu, jo kopā ar kosmetologu var daudz efektīvāk konstatēt problēmas, tās atrisināt un atjaunot dabisko skaistumu.

Citu datumu laikraksti

 • Atbalsta ieceri rīkot operas mākslas pasākumus

  Alūksnes tautas nams nosūtījis vēstuli, lai atbalstītu projekta “Opera novados” izstrādātāju ieceri. To gatavo Latvijas Nacionālās operas soliste...

 • Noskaidros erudītāko skolu

  Strautiņu pamatskola rīt uzņems 22 komandas, kas sacentīsies par “Erudītākās skolas” nosaukumu. Pagājušajā gadā tās audzēkņu komanda bija uzvarētāja,...

 • Gaida jaunus pasūtījumus

  Pirms neilga laika Alūksnē darbu uzsāka IK “Poligrāfijas salons”, kas nākotnē pasūtītājus cer nodrošināt ar dažādu veidu iespieddarbiem.Pirms neilga...

 • Novadu veidošanā prasa patstāvību un finansējumu

  Latvijas pagastu vadītāju sapulcē Jaunpiebalgā Alūksnes rajonu pārstāvēja 12 pašvaldību vadītāji, tātad vairāk nekā līdz šim līdzīgos...

 • Būs nozīmīgi sporta pasākumi

  Alūksnes “Mežinieku” sporta bāzē pēc Nacionālo bruņoto spēku gadskārtējā čempionāta notiks akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” Austrumvidzemes...

 • Pamatskola saņem dāvanu no bankas

  Bejas pamatskola pagājušajā nedēļā saņēma vairākas vērtīgas dāvanas - mikroautobusu “Hyundai Starex”, 20 hektāru lielu zemes gabalu un apmaksātu...

 • Tiekas pirmajā kopmēģinājumā

  Šodien, 14.februārī, Alūksnes rajona jauktajiem koriem ir pirmais kopmēģinājums. To vada virsdiriģents Edgars Račevskis.Šodien, 14.februārī, Alūksnes...

 • Dejotāji gūst augstāko novērtējumu

  Alūksnes un Apes sporta dejotāji parādīja ļoti labu sniegumu sporta - sarīkojuma deju skatē - konkursā Smiltenē, kas risinājās 8.februārī.Alūksnes un...

 • Nevar noskaidrot tilta demolētājus

  Ir pagājis mēnesis, kopš izdemolēja Alūksnes Pilssalas tilta margas, bet vainīgās personas policija vēl joprojām nav noskaidrojusi.Ir pagājis...