Skatāma izstāde ar vēlēšanu akcentu

Alūksnes administratīvās ēkas foajē skatāma mākslas skolas audzēkņu un pasniedzēju darbu izstāde.

Alūksnes administratīvās ēkas foajē skatāma mākslas skolas audzēkņu un pasniedzēju darbu izstāde. Tā ne tikai atklāj darbu autoru domas un prasmi, bet arī liek pārdomāt deputātu solījumu svaru.
"Audzēkņu trīsdimensiju darbi ir veidoti mākslas skolu konkursam "Apjoms". Skolotāji izvēlējās dažādas tēmas: kaķi, maskas, trauki kā maskas, neparastas galvassegas un frizūras, cilvēka tēls 20.gadsimta mākslā. Šie darbi ir redzami izstādē, bet indiāņu maskas un vides objekti vēl papildinās izstādes ekspozīciju.
Gribu uzsvērt, ka tā iekārtota pēc pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Artūra Upīša ierosinājuma radīt svētku noskaņojumu vēlēšanu dienā. Tā būs skatāma arī aprīlī un būs ietverta Mākslas dienu programmā," stāsta mākslas skolas direktora vietniece Anita Vēliņa.
Savukārt mākslas skolas pedagogu, it sevišķi Ojāra Vēliņa, darbos jūtama ironiska attieksme pret vēlēšanu radīto ažiotāžu un vēlmi ieņemt deputātu vietas pašvaldībā. Tāda ir glezna "Iesākts darbs", kas tapusi pirms šīm vēlēšanām. Ar to sasaucas "Zilo balonu pūtēji" un "Refleksi", lai gan gleznotas pirms desmit gadiem. A.Vēliņa ievērojusi, ka vēlēšanu dienā daudzi pat nepaskatījās uz izstādes darbiem un "11 gudrajām galvām" ekspozīcijā, ejot tām garām pie balsošanas urnas. Kad iedegas kaislības par varu un naudu, neizvēloties līdzekļus to sasniegšanai, tad īsti vietā ir atcerēties Ojāra Vācieša rindas par dvēseles daltonismu.
"Pasaule bez mākslas ir tukša. Vai tiešām manta, nauda un vara nosaka visu? Vai cilvēkam nevajag neko sirdij? Mākslinieks ir atvērts, viņš parāda sajūtas, domas, attieksmi pret pasauli un sabiedrību," saka A.Vēliņa.

Citu datumu laikraksti

  • Probācijas dienesta funkcijas

    Izvērtēšanas ziņojumu sniegšana par probācijas klientu.Izvērtēšanas ziņojumu sniegšana par probācijas klientu. Tā nepieciešama, kad lemj jautājumu...

  • Invalīdu biedrība svinēs Lieldienas

    Alūksnes rajona Invalīdu biedrība jau gatavojas Lieldienu pasākumam, kas 19.martā risināsies Alūksnes tautas namā.Alūksnes rajona Invalīdu biedrība...

  • Pieņem projektus mežaudžu atjaunošanai

    Vakar Lauku atbalsta dienests sāka pieņemt projektu pieteikumus jaunajā Eiropas Lauksaimniecības virzības un garantiju fondā mežsaimniecības...