Valgas (Igaunijā) Novadpētniecības muzeja izstāžu zālē apskatāmā vaska figūru ekspozīcija "Vara un gars" izraisījusi skatītāju interesi, īpaši bērnos un skolēnos.
Valgas (Igaunijā) Novadpētniecības muzeja izstāžu zālē apskatāmā vaska figūru ekspozīcija "Vara un gars" izraisījusi skatītāju interesi, īpaši bērnos un skolēnos.
"Ar Sanktpēterburgas Vaska figūru muzeju sadarbojamies divus gadus. Pērn pavasarī muzeja menedžere Natālija Linnika atveda uz Valgu vaska figūru izstādi par cilvēkiem ar fiziskiem trūkumiem. Negaidīti šai izstādei bija milzu panākumi. Izrādās, ka cilvēkus interesē viss šokējošais. Izstāde "Vara un gars" varētu būt interesanta visiem cilvēkiem, kurus interesē vēsture un spēcīgas personības," uzskata Valgas muzeja direktore Esta Metsa.
Ekspozīcijā redzams Kijevas lielkņazienes Olgas atveids vaskā. Iespaidīga ir daudzu Āzijas valstu valdnieka Timura figūra. Viņš atdusas īpašā mauzolejā Samarkandā. Ivana Bargā raženais augums iedveš bijību ikvienam skatītājam. Blakus ir divus metrus un piecus centimetrus garais Pētera Pirmā stāvs. "Par fizisku defektu uzskata viņa augumam neatbilstoši mazās kājas. Pēteris Pirmais nēsāja 38. izmēra zābakus. Turklāt valdniekam bija tik šauri pleci, ka 48. izmēra uzvalks ir lielākais, ko viņš varēja valkāt. Kurpniekiem un šuvējiem deva delikātu uzdevumu – pagatavot apģērbu un apavus tā, lai tie izskatītos nedaudz lielāki," stāsta muzeja direktore.
No jaunāko laiku vēstures ekspozīcijā apskatāmas maršala Žukova un Lavrentija Berijas figūras. Vecie Valgas iedzīvotāji rūpīgi, bet ar naidu ielūkojas gludajā Berijas sejā, kurš ir deportāciju teorijas autors. Hitlera figūras autoriem ir izdevies attēlot viņa hipnotizējošās acis, kurās ielūkojoties cilvēks jūtas kā trusītis čūskas priekšā. Izstādes apmeklētāji brīnās par Krievijas prezidentu Gorbačova un Putina mazajiem augumiem. Viena izstāžu zāle atvēlēta Krievijas cara Nikolaja ģimenes nošaušanas ainai. Izstāde būs atvērta līdz 16. februārim.