Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolā apgūst kristīgo mācību

Alūksnes sākumskolas 4.d klases audzinātāja Aina Albertiņa uzskata, ka valdībai vajadzētu atbalstīt organizācijas "Glābiet bērnus" ierosmi un atjaunot skolās kristīgās mācības nodarbības.

Alūksnes sākumskolas 4.d klases audzinātāja Aina Albertiņa uzskata, ka valdībai vajadzētu atbalstīt organizācijas "Glābiet bērnus" ierosmi un atjaunot skolās kristīgās mācības nodarbības. Viņas - kristīgās klases audzēkņi - fakultatīvi apgūst programmu, ko sagatavojuši četru ticību konfesiju garīdznieki.
"Tagad skolā pēc šīs programmas mācās no 1. līdz 4.klasei, bet kristīgā klase ir vienīgā, kas to dara ceturto gadu. Turklāt visi skolēni to mācās labprātīgi, jo fakultatīvās nodarbības nav obligātas. Viņi ir pārliecinājušies, ka agrāk vai vēlāk Dievs viņu lūgšanas uzklausa. Bērni lūdz par vecākiem un arī par katru audzēkni. Tagad redzam, ka ar katru ir noticis brīnums - viņi ir auguši garīgi, un visi man ir kā pašas bērni," secina skolotāja.
Viņa priecājas, ka audzēkņos veidojas līdzjūtība, prasme priecāties par citu panākumiem, jaunu apģērbu vai frizūru. A.Albertiņa domā, ka kristīgā mācība varētu būt katrā skolā pirmā stunda, jo fakultatīvas nodarbības samazina to skaitu. "Daudzi cilvēki nodzīvo mūžu, tā arī nesaprotot, kāpēc dzīvo. Lasot Bībeli, bērni to mācās. Viņi uzticas Dievam," akcentē A.Albertiņa. Kristīgā mācība ir vajadzīga arī, lai pasargātu bērnus no iesaistīšanās dažādās reliģiskās sektās un organizācijās. Viņi nepakļausies to ietekmei, ja skolā ir apguvuši reliģiju un ētiku.

Citu datumu laikraksti