Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolās nebūs problēmu pāriet uz mācībām valsts valodā

Alūksnes vidusskola būs gatava no 2004.gada 1.septembra sākt 10.klasēs pāriet uz mācībām valsts, nevis krievu valodā.

Alūksnes vidusskola būs gatava no 2004.gada 1.septembra sākt 10.klasēs pāriet uz mācībām valsts, nevis krievu valodā.
"Ir klases, kur mācības notiek bilingvāli - gan krievu, gan latviešu valodā. Pedagogi, kuriem nepieciešams, mācās latviešu valodu, lai no 2004.gada mācību stundas varētu vadīt valsts valodā. Tādu problēmu kā Rīgā, Jūrmalā un Daugavpilī, kur ir ļoti maz skolu, kas būs gatavas pārejai, mums nebūs," saka Alūksnes vidusskolas direktore Vija Puzule.
Šonedēļ Valsts izglītības inspektors Alūksnes rajonā Staņislavs Vanags vidusskolā veica skolēnu anketēšanu, lai noskaidrotu viņu domas par bilingvālo apmācību. Skolas direktore V. Puzule par šo tēmu izstrādās maģistra darbu.
"Jaunieši, kas pēc vidusskolas absolvēšanas dosies studēt, saprot latviešu valodas nepieciešamību un labprāt to apgūst. Lielākās problēmas rada mācību grāmatu trūkums. Aprēķinājām, ka to iegādei vēl būtu nepieciešams vairāk nekā 2000 latu. Iespējams, ka Izglītības un zinātnes ministrija skolām, kas gatavojas 2004.gadā sākt 10.klašu pāreju uz mācībām valsts valodā, piešķirs papildu līdzekļus," norāda V.Puzule.
Mazākumtautību pamatskolās pilnīga pāreja uz mācībām valsts valodā paredzēta apmēram pēc četriem gadiem. Alūksnes rajonā tāda ir Pededzes pamatskola.
"Katru gadu bērniem, kas mācās krievu valodā, papildinās to mācību priekšmetu klāstu, kas jāapgūst latviski, tā radot pakāpenisku pāreju," skaidro Pededzes pamatskolas direktors Jānis Kaupužs.
Viņš uzsver, ka vecāki, kuri domā par savu bērnu nākotni, ir iekārtojuši viņus mācīties latviešu plūsmā.
"Jau piecus un sešus gadus veco bērnu obligātās apmācības grupā mazuļus māca latviešu valodā. Bērni ir apmierināti. Pašlaik lielākā daļa skolēnu pamatskolā vēl mācās krievu valodā, tomēr mazāko klašu bērni jau mācās latviski. Visi pedagogi pārvalda valsts valodu un ir mācījušies bilingvālās apmācības kursus," apgalvo J.Kaupužs.

Citu datumu laikraksti

  • Latvija man ir mīļa kā manas mājas

    Droši vien tie, kas nedzīvo savā etniskajā dzimtenē, daudz biežāk domā par to, vai viņiem ir svarīgi saglabāt piederību savai tautai.Droši vien tie,...

  • Policija informē

    Nozog transportlīdzekļus. Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi 90" markas automašīna.Nozog transportlīdzekļus Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi...

  • Piedalās sarīkojumu vadītāju konkursā

    2. Latvijas sarīkojumu vadītāju konkursā "Caur smiekliem pilnīgi nopietni" veiksmīgi startēja arī dalībnieki no Alūksnes rajona. Alūksnietis Normunds...