Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni īsteno projektus praksē

Gaujienas ģimnāzijā pagājušā bija Projektu nedēļa. Skolas direktore Ieva Zariņa ir gandarīta, ka audzēkņi izstrādāja nozīmīgus projektus.

Gaujienas ģimnāzijā pagājušā bija Projektu nedēļa. Skolas direktore Ieva Zariņa ir gandarīta, ka audzēkņi izstrādāja nozīmīgus projektus.
Ceturtdien bija Projektu nedēļas noslēgums un izstrādāto darbu prezentācija. To atklāja ģimnāzijas debašu komanda, kas diskutēja par tēmu "Ir vai nav jābūt projektu nedēļai skolā". Skolēni un pedagogi darbojās 22 grupās.
6.jūnijā ģimnāzijā paredzēts pasākums, kurā nodos glabāšanā citai skolai Cēsu pulka skolnieku rotas karogu, kas šajā mācību gadā atradās Gaujienas ģimnāzijā. Projektu nedēļā skolēnu grupa I. Zariņas un direktores vietnieces mācību darbā Ainas Vjakses vadībā veidoja informatīvu bukletu par šo karogu, tā vēsturi, skolām, kur tas savulaik atradies, un saistību ar Gaujienas ģimnāziju. "Maijā skolā rīkosim šim karogam veltītu nedēļu, tad risināsies zināšanu pārbaudes konkursi. Projektu nedēļā skolēni jau gatavoja viktorīnas jautājumus," saka I. Zariņa.
Latviešu valodas skolotājas Ilze Zilbere un Lūcija Kapača ar skolēniem izstrādāja projektu "Ojāra Vācieša dzejas takās", jo šis gads ir pasludināts par dzejnieka O. Vācieša gadu. Viņi gatavo rudenī paredzēto atceres pasākumu scenāriju.
"Viena no skolēnu grupām izstrādāja projektu "Skolas muzeja datorizācija". Viņi speciālā datorprogrammā ievadīja informāciju par muzeja fondu, kas līdz šim bija apkopota grāmatā. Jaunieši pētīja fotomateriālus, numurēja tos un atšifrēja to autorus. Tas ir liels un apjomīgs darbs. Šogad noteikti piedalīsimies skolu muzeju skatē, tādēļ veikums ir vērtīgs," klāsta I. Zariņa.
Daļa audzēkņu gatavoja projektu "Nāc nākdama, Lieldieniņa" - rotāja telpas un apkopoja materiālus par Lieldienām. Cita grupa strādāja pie "Gidu sagatavošanas novada un skolu muzejos".
"Skolēni izstrādāja arī projektu "Senlatviešu darbarīki skolas muzejā", jo daudzi no mums pat nezina katra senā darbarīka pielietojumu. Bērni tos zīmēja, pētīja un aprakstīja, veidojot informatīvu materiālu, ko varēs izmantot vēstures stundās. Materiālu varēs apskatīt arī skolas muzeja apmeklētāji," norāda I. Zariņa.
Jaunieši, kas ģimnāzijā apgūst komerczinības, turpināja strādāt pie projekta par Gaujienas ģimnāzijas sporta zāles nepieciešamību. Viņi ir iesaistījušies Latvijas skolu projektu konkursā "Ideāla vide uzņēmējdarbībā".
"Pašlaik komanda "Gaujienas pērles" ir iekļuvusi konkursa trešajā kārtā un ir starp piecām labākajām komandām," akcentē I. Zariņa.
"Bērni izstrādā ne tikai teorētiskus, bet arī praktiskus projektus - "Sakopsim pilsdrupas Gaujienas muižas parka teritorijā!". Mazpulcēni sakopa Gaujas senleju, bet skolnieki Artūrs Fedins, Nauris Oglītis un Rinalds Penezis - nogāzi pie skolas," saka I. Zariņa.

Citu datumu laikraksti

  • Aunam jādodas ārpus mājas

    AUNS. Būsiet garīgi un fiziski iztukšots. Nevēlēsieties pat dzirdēt par darba jautājumiem. Ieteicams šo dienu pavadīt ārpus mājas un iesaistīt...

  • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

    Lieldienu pasākumi. 19.aprīlī pulksten 22.30 Alūksnē, atpūtas klubā "Jolanta" – Lieldienu dejas un konkursi "Ar un par olām" kopā ar DJ Uruli un...

  • Līķauts ir liecība par augšāmcelšanos

    Daudzi cilvēki vēl joprojām ar neticību vēro līķautu, kas glabājas Turīnā. Ja pasaule spēj pieņemt cilvēka mokas - šaustīšanu un krustā sišanu, tad...