Skolēni izstrādā zinātniskos darbus

Šonedēļ Alūksnes rajona vidusskolēniem bija zinātniski pētniecisko darbu lasījumi, kuros piedalījās daudz vairāk skolēnu nekā iepriekšējos gados - 25 audzēkņi.

Šonedēļ Alūksnes rajona vidusskolēniem bija zinātniski pētniecisko darbu lasījumi, kuros piedalījās daudz vairāk skolēnu nekā iepriekšējos gados - 25 audzēkņi.
Lasījumos piedalījās divi Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas audzēkņi, četri no Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas un 19 skolēni no Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas (AVĢ).
"Šogad lasījumos piedalījās arī tie jaunieši, kas vēl mācās pamatskolā. No Apes tās bija divas 7.klases audzēknes - Ilva Ratsepa un Jana Fridrihsberga, no Gaujienas - 9.klases audzēknis Atis Dandens, bet no AVĢ - 9.klases audzēknis Toms Priede. Jāatzīst, ka skolēnu darbu līmenis bija augsts.
"Zinātniskajos darbos bērni atspoguļoja dažādas tēmas, piemēram, par Alūksnes ezeru, ar latvāņu izplatību saistītas problēmas un citas," stāsta Alūksnes Valsts ģimnāzijas (AVĢ) skolotāja un žūrijas locekle Anna Pušpure. Žūrijas komisijā bija arī Aina Vjakse (Gaujiena) un Ligita Gulbe (Ape).
A.Pušpure uzsver, ka Alūksnes rajona skolēni zinātniskos darbus izstrādā jau vairākus gadus un ir guvuši arī augstu novērtējumu valstī. Šoreiz visvairāk darbu bija par ekonomiku, tieslietām, kulturoloģiju, vēsturi un bioloģiju. "Patīkami, ka bija izstrādāti darbi arī psiholoģijā un pedagoģijā. Bija pat darbi ezotērikā un par pirts ietekmi uz cilvēka veselību. Manuprāt, izmantojot darbu "Keggi velo vēsture Alūksnē", varētu pat izdot informatīvu bukletu," spriež A.Pušpure.
Viņa norāda, ka skolēni izstrādājuši gan zinātniski pētnieciskus, gan tikai pētnieciskus darbus. "Pozitīvi, ka izstrādāt zinātniski pētnieciskos darbus ir obligāta skolu prasība, jo lielākā daļa audzēkņu pēc ģimnāzijas un vidusskolas absolvēšanas dodas studēt augstskolās. Šis darbs viņiem ir kā iestrāde kursa vai bakalaura darbam. Turklāt, ja skolēns gūst augstu vērtējumu, aizstāvot savu darbu valstī, viņš saņem automātisku iespēju iestāties konkrētā augstskolā klātienē budžeta grupā," klāsta A.Pušpure.
Tagad 24. un 25.aprīlī zinātniski pētniecisko darbu lasījumi paredzēti Rīgā. Uz tiem ir izvirzīti Gaujienas vidusskolas skolnieču darbi - Danas Kūmas darbs "Dzērvenes netradicionāli" un Sandas Apsītes "SIA "Troll nursery" vieta Vidzemes reģiona ekonomiskajā vidē", kā arī Alūksnes ģimnāzistu darbi: Baiba Kuka - "Tūrisma nozares izaugsme un attīstība Veclaicenes pagastā", Artūrs Toms - "Cilvēktiesības un to loma", Dace Šāvele un Agnese Ozoliņa - "Alūksnes Tautas teātris - Alūksnes rajona kultūras mantojums" un Lāsma Vilande - "Konflikti un to risinājumi sākumskolā". A.Pušpure vērtē, ka daži Alūksnes rajona skolēni valstī varētu gūt labus rezultātus. "Labi darbi gaujieniešiem un alūksniešiem ir ekonomiskajā ģeogrāfijā, kā arī politikā un tiesībās, kulturoloģijā. Iespējams, ka uz Rīgu brauks vēl divu darbu autori, bet to vēl žūrija izvērtēs," saka A.Pušpure.
Savukārt AVĢ audzēkņi drīzumā dosies uz Cēsīm, kur būs zinātniski pētniecisko darbu lasījumi Valsts ģimnāziju skolēniem no visas Latvijas.

Citu datumu laikraksti

 • “Baltā puķe” pulcē ilzenietes

  Ilzenes pagasta dāmu kluba “Baltā puķe” dalībnieces nākamajā nedēļā dosies uz Valmieras Drāmas teātri vērot izrādi “Sādžu dakteris”.Ilzenes pagasta...

 • Luterāņu draudze Apē vēlas celt baznīcu

  Aprīlī apritēs desmit gadi, kopš Apē darbojas evaņģēliski luteriskā draudze. Kopīgi nolemts, ka jubileju draudze plašāk atzīmēs vasarā, kad paredzēts...

 • Aicina nodot kaitīgos medikamentus

  Pēdējo dienu laikā ir konstatēti jauni saslimšanas gadījumi, ko izraisījusi Baltkrievijā ražotā medikamenta “Askofēns P” sērijas 010104 lietošana....

 • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

  Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

 • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

  Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

 • Apbalvo čaklākos izplatītājus

  Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...