Skolēni pirmo reizi sacenšas pļavu golfā

Pirmo reizi Alūksnes rajonā Viktora Litaunieka pļavu golfa laukumā “Saļņi” nedēļas nogalē risinājās junioru sacensības pļavu golfā, kurā piedalījās 13 rajona skolēni.

Pirmo reizi Alūksnes rajonā Viktora Litaunieka pļavu golfa laukumā "Saļņi" nedēļas nogalē risinājās junioru sacensības pļavu golfā, kurā piedalījās 13 rajona skolēni.
Visvairāk dalībnieku bija no Malienas pamatskolas golfa pulciņa, kā arī no Alūksnes vidusskolas. Sacensību organizatoram V.Litauniekam žēl, ka tajās nepiedalījās citu Alūksnes rajona skolu pārstāvji, jo aicināti bija visi. "Golfs ir gan sporta veids, gan patīkama izklaide un atpūta. Šogad pats esmu iecerējis bieži braukt uz Latvijas pļavu golfa sacensībām, līdzi ņemot trīs skolēnus, kas uzrādīja labākos rezultātus šajās sacensībās," stāsta V.Litaunieks.
Viņš atzīst, ka bērni, kas regulāri brauc trenēties uz "Saļņiem", uzrādīja labākus rezultātus. "Priecājos arī par tiem, kas startēja sacensībās bez iepriekšējas sagatavošanās," viņš saka.
Testā pārbaudīja sacensību dalībnieku teorētiskās zināšanas golfā. Golfa bumbas ripināšanas treniņos katram dalībniekam tā bija jāripina sešas reizes: trīs no trīs metru attāluma un trīs - no piecu metru attāluma, kā arī golfa bumbas izsitiena sacensības 50 un 80 metru tālumā. Pēc pusdienu pārtraukuma pie āra kamīna dalībnieki sadalījās četrās grupās un spēlēja golfu, izspēlējot deviņas bedrītes.
Uz sacensībām bija ieradušies arī Rīgas Golfa skolas direktore Santa Puče, "Ozo" golfa kluba treneris Artūrs Krukovs un Latvijas junioru čempions golfā Raivis Kalniņš. S.Puče Latvijas Golfa federācijas (LGF) vārdā "Saļņiem" dāvināja golfa inventāru - trīs golfa nūju komplektus, kas piemēroti bērnu un jauniešu augumiem; golfa bumbas un grīna (speciāli sagatavots laukums ar sevišķi īsi nopļautu zāli bumbiņas ripināšanai) bedrīti ar karodziņu; spēles metodiskos materiālus.
"LGF šogad ir uzsākusi pirmo Golfa attīstības programmu Latvijā. Šādus dāvinājumus saņems vēl trīs pļavu golfa laukumi Valmieras un Limbažu rajonā. "Saļņos" mums patika. Jauki, ka Alūksnes rajona bērni var spēlēt golfu, lietderīgi pavadot brīvo laiku un iemācoties daudz jauna. Golfa laukumā dalībniekam ir jābūt patstāvīgam un jāseko līdzi rezultātam, tādējādi izpaužas arī godīgums. Spēlējot kopā pa četri, golferi mācās darboties komandā," saka S.Puče.
"Saļņu" pļavu golfa laukumam esot labas perspektīvas. "Pozitīvi, ka Malienā ir golfa pulciņš un skolas direktors tajā iesaista bērnus. LGF piedāvās arī bezmaksas mācības profesionālu golfa treneru pavadībā šajos četros laukumos. Pirmo treniņstundu treneris Artūrs Krukovs pasniedza sacensību dienā. Rudenī plānojam kopīgas sacensības šo četru laukumu labākajiem spēlētājiem, gribam aizvest viņus uz "Ozo" golfa laukumu Rīgā," klāsta S.Puče.
Latvijas junioru golfa izlases spēlētājs Raivis Kalniņš atzīst, ka jau pērn vēlējies apmeklēt "Saļņu" pļavu golfa laukumu. Pašlaik viņš dzīvo Limbažos, bet Alūksnes rajonā mēdz ciemoties pie vecmāmiņas Jaunalūksnes pagasta "Sproģos". "Šeit ir skaista vieta, kur pēc pāris gadiem būs labs laukums. Golfs Latvijā ir jauns sporta veids. To spēlējot, liela slodze ir mugurai, jākoncentrējas spēlei un jāspēj iejusties noteiktā ritmā visā spēlē. To var panākt tikai trenējoties. Jāatzīst, ka golfs ir dzīvesveids," saka R.Kalniņš.
Pērn rudenī "Saļņos" risinājās pirmais pļavu golfa turnīrs, ko rīkoja Pļavu golfa asociācija. Šogad šīs sacensības "Saļņos" notiks 20.jūnijā. V.Litauniekam ir daudz ieceru, kā labiekārtot golfa laukumu. "Rakstīšu projektu, lai piesaistītu finansējumu no Eiropas Strukturālajiem fondiem. Par šiem līdzekļiem paredzēts iegādāties speciālu golfa laukuma zāliena pļaujmašīnu. Uz grīniem uzvedīs melnzemi un iesēs speciālu zālienu. Blakus tiem izraks bunkurus, kuriem smilts jau ir atvesta. Arī citus labiekārtošanas darbus veikšu par šiem līdzekļiem," atklāj V.Litaunieks.
Viņš vēlas dibināt interešu klubu, kurā iesaistītos tie Alūksnes rajona iedzīvotāji, kuriem patīk spēlēt golfu, un apzināt visus Alūksnes rajona skolēnus, kam interesē golfa spēle. Arī viens Rīgas golfa klubs ir izteicis vēlēšanos regulāri spēlēt "Saļņos".
***
Alūksnes rajona junioru čempionāta pļavu golfā rezultāti:
- Zaļās kartes tests (teorētiskā daļa):
* Jaunākajā grupā: 1.vieta - Uģim Jēgeram (Maliena), 2. - Kristapam Cingleram (Maliena), 3. - Arvim Briediņam (Maliena).
* Vecākajā grupā: 1.vieta - Gvido Baltiņam (Maliena), 2. - Mārtiņam Siliņam (Maliena), 3. - Igoram Tūcim (Maliena).
- Tālie izsitieni:
* Jaunākajā grupā: 1.vieta - Arvim Briediņam (Maliena), 2. - Raitim Cingleram (Maliena), 3. - Edgaram Vancānam (Maliena).
* Vecākajā grupā: 1.vieta - Mārtiņam Siliņam (Maliena),
2. - Artūram Kovaļenko (Alūksne), 3. - Gvido Baltiņam (Maliena).
- Pļavu golfs (deviņu bedrīšu izspēle):
* Jaunākajā grupā: 1.vieta - Arvim Briediņam (Maliena), 2. - Ralfam Vancānam (Maliena), 3 - Edgaram Vancānam (Maliena).
* Vecākajā grupā: 1.vieta - Mario Sockim (Alūksne), 2. - Gvido Baltiņam (Maliena), 3. - Mārtiņam Siliņam (Maliena).

Citu datumu laikraksti

 • Kļūdas labojums

  8.maija laikrakstā “Alūksnes Ziņas” 3.lappusē rakstā “Pašvaldību vadītājiem maz papildu ienākumu” nepareizi minēts, ka Mālupes pagasta priekšsēdētājs...

 • Atklāta un aizturēta svētbilžu kontrabanda

  Ceturtdien Pededzes robežpārejas punktā atklāta un aizturēta 20 svētbilžu kontrabanda vairāku tūkstošu latu vērtībā. Pēc iepriekšējas informācijas...

 • Rajonā atzīmē Ģimenes dienu

  Alūksnes rajona pašvaldībās notiek ANO Ģenerālās Asamblejas izsludinātajam Starptautiskajam Ģimenes gadam un Starptautiskajai Ģimenes dienai, kas...

 • Nepaliek tikai savā lauku sētā

  Lāčplēšu mājas saimnieci Ritu Gorbāni, bijušo kolhoza “Umara” lopkopības speciālisti, satiekam pagalmā.Lāčplēšu mājas saimnieci Ritu Gorbāni, bijušo...

 • Kazai Mušai piedzimst četrīši

  Inresesants un visai negaidīts notikums pārsteidzis “Sprekstu” mājas saimieci Ināru Ķeseli. Viņas četrgadīgajai kazai Mušai 27.martā piedzimuši...

 • Katrs saimnieks pēc savām iespējām

  Pārmaiņas valstī vairāk vai mazāk skārušas katru pagastu un tā cilvēkus. Noteikušas likteņus, ražošanas iespējas, ievilkušas vaibstus katrā lauku...