Skolēni veido sveču izstādi

Pededzes pagasta tautas namā šonedēļ apskatāma sveču izstāde, ko veidojuši Pededzes pamatskolas skolēni un pedagogi.

Pededzes pagasta tautas namā šonedēļ apskatāma sveču izstāde, ko veidojuši Pededzes pamatskolas skolēni un pedagogi. Izstādē izliktas 113 sveces.
"Katrai sveču kompozīcijai ir nosaukums. Sveces ir svečturos, koku zaros un citos interesantos dabas veidojumos. Izstādē galvenokārt apskatāmas sveces, ko var iegādāties veikalos: dažādu krāsu, formu un smaržu. Ir trīs pašu lietas sveces, ko izstādei atnesa vietējā iedzīvotāja," laikrakstam stāsta Pededzes pagasta bibliotekāre Antoņina Girs. Viņa norāda, ka šāda izstāde veidota par godu Sveču mēnesim.
"5.klases audzēkņi sveces ir izvietojuši dažāda izmēra un formas koka klucīšos. Bet 9.klases audzēkņu kompozīcija ir abstrakta. Uz tautiskā tērpa svārkiem ir izveidotas trīs simboliskas sveces no tautiskajiem vainagiem, kas vertikāli salikti viens uz otra. Viņu klases audzinātāja ir Pededzes pagasta deju kopas vadītāja Ludmila Uglovska, tādēļ arī rasta tik interesanta ideja," saka A.Girs.
Pededzes pamatskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Svetlana Veselova atzīst, ka bērni izstādi nemitīgi papildina. "Sveces nesa gandrīz visu klašu bērni. Veidoja arī klašu kompozīcijas," klāsta S.Veselova. Viņa akcentē, ka pamatskolas audzēkņi sadarbībā ar tautas namu veidojuši Lieldienu izstādi un rīkojuši dažādus pasākumus.
"Rīt tautas namā būs pasākums, kurā skolēni prezentēs savus izstādes eksponātus. Kompozīciju veidotājus apbalvosim," saka A.Girs.

Citu datumu laikraksti