Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni zīmē un raksta dzejniekam

Gaujienas pagasta un vidusskolas bibliotēkas vadītāja Inta Sabule organizē viktorīnu "Ojārs Vācietis. Gaujienas skola un dzeja".

Gaujienas pagasta un vidusskolas bibliotēkas vadītāja Inta Sabule organizē viktorīnu "Ojārs Vācietis. Gaujienas skola un dzeja".
Tās dalībniekus vērtēs trīs klašu grupās. Jautājumu nebūs daudz. Papildus 1. līdz 4. un 5. līdz 8.klases audzēkņi aicināti ilustrēt kādu no O.Vācieša dzejoļiem. Savukārt vecāko klašu audzēkņi rakstīs vēstuli dzejniekam.
"Ievērojamā novadnieka dzimšanas dienu atceramies katru gadu, bet 70.jubilejā pasākumu ir vairāk, turklāt tie ir plašāki. Ceram, ka viktorīnas dalībnieki uzzinās un atklās kaut ko jaunu par laiku, kad vidusskolā mācījās Ojārs Vācietis, labāk iepazīs un izpratīs viņa daiļradi. Tagad dzejnieka grāmatas ir pieprasītas visās klašu grupās," norāda I.Sabule.
Vidusskolas literatūras skolotāja Lūcija Karpača priecājas, ka skolēni guvuši atzinību konkursā "Pa Ojāra Vācieša taku". Četri gaujienieši ar vizuālās mākslas darbiem bija aicināti piedalīties konkursa noslēgumā, kas notika 31.oktobrī Rīgā. O.Vācieša muzejā jaunieši uz papīra putniem rakstīja novēlējumus dzejniekam dzimšanas dienā. Pēc tam putni "salidoja" muzeja dārza ābelēs un citos kokos. "Bērnu un jauniešu centrā tikāmies ar dzejnieka dzīvesbiedri Ludmilu Azarovu. Noklausījāmies bērnu dzejas kompozīcijas, ko bija sagatavojuši Rīgas skolu audzēkņi. Bija paredzēts, ka mūsu skolas 9.b klases audzēknis Arturs Jaukulis prezentēs savu darbu fotogrāfijās "Serenādes Gaujienai", jo par to saņēma atzinību,bet laika trūkuma dēļ tas neizdevās," stāsta skolotāja Vizbulīte Jaukule.
Gaujienas vidusskolēnu zīmējumi būs skatāmi arī O.Vācieša atcerei veltītā vizuālās mākslas konkursa "Dzejolis krāsās un līnijās" noslēguma izstādē, ko atklās 6.novembrī Alūksnes administratīvās ēkas foajē.

Citu datumu laikraksti

  • Vēsā rudens vakarā baudīsim karstu saldēdienu!

    Kamēr vēl augļos, ogās un dārzeņos vitamīnu ir papilnam, varam tos izmēģināt un nobaudīt dažādos ēdienos. Pagājušajā sestdienā piedāvājām pagatavot...

  • Nemeklē lielu laimi, bet atrod jaunas pārmaiņas

    Baltijas Tranzītu bankas Alūksnes filiāles direktore Ilze Merga ir kurzemniece, nāk no Kuldīgas. Pirmajā tikšanās reizē ar viņu nekas neliecina par...

  • Labas uzvedības ABC

    Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos.Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos. -...