Skolēnu balss Eiropas nākotnes veidošanā

Debatēs par Eiropas nākotni, kas patlaban norisinās Eiropas Savienības institūcijās, būtu jāieklausās ne tikai politiķu vārdos un spriedumos, bet arī jaunās paaudzes balsīs.

Debatēs par Eiropas nākotni, kas patlaban norisinās Eiropas Savienības institūcijās, būtu jāieklausās ne tikai politiķu vārdos un spriedumos, bet arī jaunās paaudzes balsīs.
Tieši tāpēc ES dalībvalstīs un kandidātvalstīs pašā pavasara sākumā viena diena - 21.marts - pasludināta par Pavasara dienu (Spring Day), kuras mērķis ir palīdzēt jauniešiem saprast, kā tiek būvēta nākotnes Eiropa un teikt savu vārdu par to. Pavasara dienas moto ir "Liksim sadzirdēt savu balsi!" Pasākuma ideja ir līdzīga Baltijas ceļa simbolam, proti, 21.martā Eiropas skolas visas kopā apliecina interesi par Eiropas nākotni.
Veicināt jauniešu interesi par Eiropas nākotnes jautājumiem aicināti visdažādākie sabiedrības pārstāvji. Engures vidusskolas skolotāja Ināra Zlaugotne, kas vienīgā no Latvijas piedalās Pavasara dienas skolotāju komandā, kā neatsveramu atbalstu projekta īstenošanā redz Saeimas deputātu iesaistīšanos tajā. Skolotāja aicina deputātus apciemot dzimtās skolas un tagadējiem audzēkņiem pastāstīt par viņu skatījumu uz nākotnes Eiropu. Šādi rīkoties 21.martā iecerējuši daudzi Eiropas Parlamenta deputāti.
Dalībai Pavasara dienā reģistrējušās jau teju 1600 Eiropas skolas, to vidū arī 28 Latvijas skolas. Projekta norises vietas ir skola un internets, un katra skola pati izvēlas, kuros pasākumos piedalīties un veidus, kā iepazīties ar ES darbību. Pasākuma rīkotāji, kuru vidū ir arī Ināra Zlaugotne, skolām piedāvā gan viktorīnas, vēstuļu draugu adreses, čatu un interneta resursus.
Reģistrēties projektā, plašu informāciju par Pavasara dienas norisi un jau pieteiktajām skolām var meklēt Pavasara dienas interneta mājas lapā (http://futurum.eun.org), bet ar Ināru Zlaugotni var sazināties pa e-pastu ([email protected]).
Skolas, kas reģistrējušās projektā, saņems speciālu sertifikātu, kā arī piedalīsies Pavasara dienas balvu izcīņā 20 000 eiro vērtībā.

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...