Skolēnu deju svētkos varēs piedalīties puse kolektīvu

Vakar Malienā notika Alūksnes rajona skolu tautas deju kolektīvu kopmēģinājums, kurā pirmo reizi iesaistās tikai apkārtējo skolu kolektīvi.

Vakar Malienā notika Alūksnes rajona skolu tautas deju kolektīvu kopmēģinājums, kurā pirmo reizi iesaistās tikai apkārtējo skolu kolektīvi. Visu dejotāju kopmēģinājums bija oktobrī Alūksnē.
"Vispirms iemācījām deju zīmējumus. Tagad tās ir apgūtas, tāpēc aicinājām mazāk kolektīvu, lai vieglāk varētu ieraudzīt un labot kļūdas. Sagatavosim jautājumus, uz tiem atbildes varēs saņemt 18.janvārī seminārā Rīgā. Tajā būs iespēja tikties ar svētku virsvadītājiem un deju autoriem. Ir dejas, kurās videomateriāls vai horeogrāfa teiktais nesaskan ar aprakstu, bet žūrija šīs nianses vērtēs stingri," skaidro Alūksnes rajona skolu deju kolektīvu virsvadītāja Inga Meirāne.
Pirmā rajona skate 7. līdz 9. un 10. līdz 12.klašu deju kolektīviem būs jau 21.janvārī. Februāra vidū un marta sākumā skatēs vērtēs jaunāko klašu dejotājus. Tajās noskaidros, kuriem dot "zaļo gaismu" lielajai skatei 13.aprīlī. Tad no Rīgas ieradīsies deju svētku žūrija. Alūksnes rajonā svētku repertuāru apgūst 51 skolēnu kolektīvs. "Repertuārs ir ļoti grūts. Dejās ir sarežģītas soļu kombinācijas. Tas nozīmē, ka tikai paši labākie vasarā dosies uz galvaspilsētu. Paredzams, ka koncertos Daugavas stadionā, Mežaparka Lielajā estrādē un citur redzēs ne vairāk kā pusi no visiem dejotājiem," akcentē I.Meirāne. Dejas ir izraudzītas jaunrades skatēs vai arī speciāli veidotas svētkiem. Lielkoncerta nosaukums ir "Ritums". Dejās parādīs cilvēka dzīves svarīgākos brīžus, sākot ar nabas saites pārgriešanu līdz pilngadībai.
Ir grūti prognozēt, kuri kolektīvi varēs būt 9. skolēnu dziesmu un deju svētku dalībnieki. Skatēs vērtēs arī tautas tērpu autentiskumu un atbilstību. No 50 iespējamiem punktiem 10 varēs saņemt par tērpiem. "Pieaugušo dziesmu svētkos bija tautas tērpu skate. Tagad ir kārta skolēniem. Tautas tērpi var būt stilizēti, bet noteikti tiem jābūt pareiziem," akcentē I.Meirāne. Tautas lietišķās mākslas studijas "Kalme" vadītāja Renāte Pilipa palīdzēs kolektīvu vadītājiem noskaidrot, kas tautas tērpos ir jālabo vai jāmaina.

Citu datumu laikraksti

  • Atmaksā visus parādus

    Virešu pagasta padomei ir izdevies veiksmīgi nokārtot visus vecā gada parādus.Virešu pagasta padomei ir izdevies veiksmīgi nokārtot visus vecā gada...

  • Pamatskola saņem sešus datorus

    Virešu pagasta Sikšņu pamatskola pirms Ziemassvētkiem saņēma ļoti noderīgu dāvanu - sešus datorus. Tagad skolā atkal varēs iekārtot datorklasi, kuru...

  • Kristīgās klases audzēkņi mācās sajust mīlestību

    Alūksnes sākumskolas skolotāja Aina Albertiņa augusi kristīgā ģimenē, no mazām dienām apmeklējusi baznīcu un sapratusi, ka palīdzība vienmēr nāk no...