Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēnu sporta spēlēs startē veiksmīgi

Rīgā risinājās Latvijas 56.skolēnu sporta spēļu finālsacensības vieglatlētikā, kas bija pēdējās šīs sezonas jaunatnes sacensību kalendārā.

Rīgā risinājās Latvijas 56.skolēnu sporta spēļu finālsacensības vieglatlētikā, kas bija pēdējās šīs sezonas jaunatnes sacensību kalendārā. Alūksnes pilsētas bērnu un jauniešu sporta skolas audzēkņi par spīti dažām neveiksmēm guva labus rezultātus.
"Junioru grupas sacensības ar uzvaru sāka Arturs Lazdekalns. Viņš ar rezultātu 1,54 minūtes 800 metru distancē pieveica savu sīvāko konkurentu - par gadu vecāko Ģirtu Āzi. Tiesa, abi puiši neuzrādīja labākos rezultātus. Viņi pašlaik iziet smagu treniņu ciklu, jo gatavojas startiem valsts čempionātā un pēc tam startiem Baltijas pieaugušo komandu sacensībām vieglatlētikā," stāsta Alūksnes sporta skolas vieglatlētikas treneris Ilgvars Vaskis.
Vieglatlēti pārsteidz valsts izlases treneri
Arturs skrēja arī 400 metru distanci, kur ar rezultātu 51,4 sekundes par sekundes desmitdaļu zaudēja trešās vietas ieguvējam. Alūksniešiem veiksmīgāka šī pati distance bija ar "žodziņiem" - 400 metru barjerskrējienā trešais finišēja Raitis Teterovskis.
"Man blakus stāvošais valsts izlases treneris Gints Bitītis teica - būtu distance par pieciem metriem garāka, tavējais būtu otrais. Nācās viņam atgādināt apstākļus, kādos trenējas Alūksnes jaunieši. Labi, ka jūnija sākumā desmit dienas bija iespēja trenēties Limbažu stadionā," komentē I.Vaskis.
Raita rezultāts 400 metru barjerskrējienā ir 59 sekundes. 100 metru skrējienā viņš sasniedza personīgo rekordu - 11,4 sekundes, kas viņu ierindoja finālistos.
Kļūdu dēļ zaudē godalgotas vietas
400 metru skrējienā Jeļena Rastorgujeva kļūdījās jau uz otrās barjeras, tāpēc palika piektajā vietā. Savukārt neveiksmīgs lēciena mēģinājums 1,60 metru augstumā viņu izstūma no pirmā trijnieka, atstājot ceturtajā vietā.
I.Vaskis norāda, ka Jeļenai un Raitim tomēr ir izdevies savus rezultātus noturēt un arī uzlabot, bet Zaigai Neiderei, tāpat arī Artūram Vinogradovam tie sāk kristies. Artūrs 1500 metru distancē vidējās grupas jauniešiem ar rezultātu 4,25 minūtes bija trešais, bet 3000 metru skrējienā - piektais (9,55 minūtes).
Zaiga diska mešanā un lodes grūšanā ar sev neraksturīgi zemu rezultātu 10,18 (4 kg lode) ieņēma sestās vietas. Startējot divās "frontēs" - barjerskrējienā un augstlēkšanā, savu Smiltenē un Valmierā apstiprināto rezultātu - 1,70 metru augstumā atkārtot neizdevās Jānim Mitrofanovam. Viņam bija sestais rezultāts barjerskrējiena priekšskrējienā. Personīgo rekords sasniedza Agris Būmanis, Anete Kalniņa vidējā grupā, Dita Danenberga un Ketija Klempnere vecākajā grupā. Tomēr līdz iekļušanai sešniekā viņām vēl ir daudz jātrenējas.
Jātrenējas un jāpanāk pirmais sešnieks
Ažiotāžu izraisīja pasaules vicečempiones Jeļenas Štinas parādīšanās stadionā Šērbrukā, Kanādā. Viņa zelta medaļu 1500 metru skrējienā zaudēja tikai par divām sekundes simtdaļām. Skaidrs, ka sacensībā ar viņu vietas var sadalīt no otrās uz leju. Ilona Marhele 1500 un 3000 metru skrējienā ieņēma trešo vietu - rezultāti attiecīgi 4,50 un 10,35 minūtes.
I.Vaskis atzīst, ka Ilonai šī sezona bijusi grūta - startēts valsts jaunatnes izlasē un pieaugušo sacensībās. Jūtams nogurums, turklāt rezultātus ietekmēja karstais laiks.
"Pirmo reizi šādās sacensībās, cik varu atcerēties, nebija komandu vērtējuma. Mums tas varētu būt patīkams, jo bijām iedalīti mazāko sporta skolu grupā, kur ar 12 dalībniekiem sacenšas 21 skola. Vienīgais komandu vērtējums šajā gadā bija ziemā, kad junioru - jauniešu grupā kopējā konkurencē ar lielajām sporta skolām ieņēmām desmito vietu no 46 skolām," secina I.Vaskis.

Citu datumu laikraksti

 • Nākotnes nauda jeb Dalība 2.pensiju līmenī

  Lai gan masu medijos ir bijis šķietami daudz informācijas par dalību 2.pensiju līmenī, ir cilvēki, kas nav tai pievērsuši uzmanību, it kā tas viņus...

 • Aicina uz teātra svētkiem Dikļos

  Uz kārtējo "teātrinieku" kopā sanākšanu 9.augustā aicina Dikļu pagasts Valmieras rajonā.Uz kārtējo "teātrinieku" kopā sanākšanu 9.augustā aicina...

 • Vārds un tā īpašnieks ietekmē viens otru

  Numeroloģija kā mācība ir ārkārtīgi sena.Numeroloģija kā mācība ir ārkārtīgi sena. Ar tās palīdzību iespējams noteikt cilvēkam piemērotāko profesiju,...

 • Tauriņam pa pēdām

  Maigonis Tauriņš ieāva kājas garos gumijas zābakos, jakas kabatā iestūķēja baltā papīrā ietītu sviestmaizi un uzmeta galvā zaļu naģeni. - Ilgi būsi?...

 • Palīdzēs atrast nozagtus suņus

  Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvalde palīdzēs atrast īpašniekiem nozagtus suņus, kas, iespējams, atrodas Talsu rajona Ģibuļu pagasta...

 • Jauniešus pārņem datorspēļu trakums

  Datorspēles nav jaunums. Jau vairāk nekā desmit gadus dažādas spēles ir pieejamas bērniem un ne tikai.Datorspēles nav jaunums. Jau vairāk nekā desmit...