Skolotāji nepanāk atbalstu

Otrdien Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrība Rīgā netālu no Ministru kabineta rīkoja piketu, aicinot valdību paaugstināt darba algas.

Otrdien Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrība (LIZDA) Rīgā netālu no Ministru kabineta rīkoja piketu, aicinot valdību paaugstināt darba algas.
Gandrīz 2000 tā dalībnieku skaitā bija apmēram 40 dažādu izglītības iestāžu pārstāvji no Alūksnes rajona. "Bija vērts uz to braukt, jo tikāmies ar pārstāvjiem no citiem rajoniem. Tas mūs saliedē un vieno, mēs esam lepni un ejam ar paceltu galvu, lai arī valdība mūs neatbalsta," stāsta LIZDA Alūksnes rajona padomes priekšsēdētāja Laima Aigare.
Viņa uzskata, ka valdība skolotājiem tikai "mālē acis", jo algas palielinājums par 20 latiem neko nenozīmē uz minimālās algas paaugstināšanas rēķina. "Inflācija palielinās, cenas aug. Darba samaksa būtu jāpalielina vismaz par 40 latiem. 14.septembrī turpināsim sarunas ar valdību," saka L.Aigare. Bejas pamatskolas arodbiedrības vadītāja Nadežda Krasikova pārstāvēja skolu piketā. "Situācija ir smaga. Valdība domā tikai par sevi. Cerības ir mazas," spriež viņa. N.Krasikova uzskata, ka skolotājiem jāsolidarizējas kopīgi ar ārstiem, citu profesiju pārstāvjiem, arī pensionāriem, lai kaut ko panāktu, rīkojot plašāku streiku.
Pedagogi turpinās prasīt paaugstināt darba samaksu par 60 latiem par likmi ar nākamā gada janvāri. Ja skolotāja algu palielinās tikai par 20 latiem, skolotājs ar augstāko pedagoģisko izglītību par vienu likmi pēc nodokļu nomaksas saņems 131 latu. Ja algas paaugstinātu par 60 latiem, tad skolotājs pēc nodokļu nomaksas saņemtu 165 latus.


Citu datumu laikraksti

  • Mūsu bagātība ir daba un cilvēki

    Saulainā 18.augusta rītā Kolberģī pie pagasta pašvaldības ēkas pulcējās riteņbraucēji ar mugursomām plecos. Šis ir jau piektais gads, kad notiek...

  • Pieņem projektu pieteikumus

    Lauku atbalsta dienestā izsludināta atklāta konkursa projektu pieteikumu pieņemšanas atsākšana Eiropas Lauksaimniecības virzības un garantiju fonda...

  • Itāļi grib sadarboties ar Alūksnes uzņēmējiem

    Alūksnes pilsētas domes vadība, tautsaimnieku biedrības “Alta” vadītājs Andis Krēsliņš un SIA “Lignos” direktors Ilmārs Kols nesen Alūksnē tikās ar...