Skolotājiem dāvina operas apmeklējumu

Alūksnes sākumskolas vizuālās mākslas skolotāju Andi Jauniņu un deviņus rajona pedagogus izglītības un zinātnes ministrs aicinājis rīt noskatīties operas “Nabuko” izrādi Latvijas Nacionālajā operā.

Alūksnes sākumskolas vizuālās mākslas skolotāju Andi Jauniņu un deviņus rajona pedagogus izglītības un zinātnes ministrs aicinājis rīt noskatīties operas "Nabuko" izrādi Latvijas Nacionālajā operā.
"Pagājušajā mācību gadā mans audzēknis Jānis Jaunzems vizuālās mākslas olimpiādē ieguva zelta medaļu. Vēl divi Alūksnes rajona skolu pārstāvji ieguva atzinīgu vērtējumu. Droši vien tāpēc saņēmu ne tikai ministrijas Atzinības rakstu, bet arī šo uzaicinājumu. Jāatzīst, ka divus gadus neesmu bijis operā, tāpēc priecājos par šo iespēju," stāsta A.Jauniņš.
Šī viņam ir trīspadsmitā svētku diena, kopš strādā par skolotāju. A.Jauniņam tie ir ģimenes svētki, jo arī sieva ir skolotāja, bērns mācās skolā. "Vakar skolēni pirmajā mācību stundā apsveica ar ziediem, visiem kopā bija jāfotografējas. Īpašu gaisotni varēja just skolā, jo priecājās arī audzēkņi. Atceros, ka līdzīgi bija, kad pats vēl mācījos," secina skolotājs. Tagad vizuālās mākslas stundās apgūst arī teoriju, ir valsts pārbaudes darbi. Bet mācību stundu ir maz - viena nedēļā, 35 stundas gadā. A.Jauniņš uzsver, ka sevišķi vecākajās klasēs gandrīz nav radošu mācību priekšmetu.
A.Jauniņš uz operas izrādi dosies kopā ar kolēģiem: bijušo Trapenes pamatskolas direktori Emmu Valiju Šļukumu, Alūksnes ģimnāzijas skolotājām Ilonu Riekstiņu un Dainu Dubri - Dobri, Gaujienas speciālās internātskolas skolotāju Lilliju Pliškinu, Zeltiņu pamatskolas skolotāju Initu Cingleri, Gaujienas vidusskolas skolotāju Līgu Bukovsku, Ziemeru pamatskolas skolotāju Lidiju Sniķeri un Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes "Sprīdītis" skolotāju Sandru Gabranovu. Šie pedagogi pagājušajā mācību gadā saņēmuši apbalvojumus. Ar braucienu uz Rīgu skolotāju godināšana tikai sāksies, kulmināciju tā sasniegs 8.oktobrī, kad visi pulcēsies Skolotāju dienai veltītā pasākumā. Tajā pasniegs Izglītības un zinātnes ministrijas, Alūksnes rajona padomes un Izglītības pārvaldes apbalvojumus. Labu noskaņojumu radīs kantri mūzikas grupa "Sestā jūdze".

Citu datumu laikraksti

  • Kļūdu labojums

    Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 25.septembra numura īsziņā “Uzņēmumam nedzēš nodokļu parādu” ir neprecizitāte.Laikraksta "Alūksnes Ziņas" 25.septembra...

  • Iespējams, slēpj nelaimes gadījumus darbā

    Mālupes pagastā SIA “Sildgunda” kūdras ražošanas punktā traktorists, regulējot kustībā esošu transportiera lenti, guva smagu traumu.Mālupes pagastā...

  • Pirmo reizi iegūst “zaļo” sertifikātu

    Pededzes pagasta zemnieku saimniecība “Slobodka” nesen saņēma bioloģiskās saimniekošanas sertifikātu. Saimnieki Ņina un Guntis Koki cer, ka tas...