Skolu absolventi gatavojas eksāmeniem

Šonedēļ Alūksnes rajona skolu 9. un 12.klašu skolēniem bija pēdējais zvans un sāksies eksāmeni.

Šonedēļ Alūksnes rajona skolu 9. un 12.klašu skolēniem bija pēdējais zvans un sāksies eksāmeni.
Devīto klašu audzēkņiem eksāmeni beigsies 7.jūnijā, bet izlaidumi būs dažas dienas vēlāk. Divpadsmito klašu audzēkņiem eksāmenu laiks paredzēts līdz 16.jūnijam, bet mazākumtautību skolu audzēkņiem pēdējais eksāmens būs 17.jūnijā.
"19.jūlijā Alūksnē vidusskolu absolventi saņems sertifikātu par centralizētajiem eksāmeniem," stāsta Alūksnes rajona Izglītības pārvaldes metodiķe Vera Zučika.
9.klašu skolēniem ir jākārto ieskaite sportā, svešvalodā un dabaszinībās, bet pēc tam būs eksāmeni dzimtajā (latviešu) valodā, krievu plūsmas audzēkņiem - valsts valodā un matemātikā. Trešais eksāmens pirmo reizi ir vēsturē.
Vidusskolu absolventiem ir jākārto pieci eksāmeni. Obligātais eksāmens ir latviešu valodā un literatūrā (mazākumtautību skolēniem - valsts valodā). Tas būs 25.maijā. Valsts noteiktais eksāmens ir svešvaloda. Trešo eksāmenu nosaka skola. "Dažas rajona skolas šogad ir noteikušas eksāmenu vēsturē. Skolas vadība katrai klasei var noteikt savu eksāmenu," uzsver V.Zučika.
Divus eksāmenus skolēni var izvēlēties. Šajā mācību gadā tāpat kā iepriekš Alūksnes rajona 12.klašu skolēni ļoti maz izvēlējušies kārtot eksāmenu fizikā, ķīmijā, arī bioloģijā un vācu valodā. Priekšroku daudzi dod matemātikai un kultūras vēsturei.

Citu datumu laikraksti

  • Ar varu neprotu lauzties aizslēgtās durvīs

    Brīvos brīžos strautiņiete Tija Āboliņa sapņo par ģimenes lauku māju un paklausīgiem bērniem. Ģimene - vīrs Sarmis un bērni Annija un Roberts - ir...

  • Piedalās atceres konferencē

    Vācijā notika starptautiska konference, veltīta Bībeles tulkotāja latviešu valodā E.Glika 300. nāves gadadienas atcerei.Vācijā notika starptautiska...

  • Deputāti atklāj savus ienākumus

    Alūksnes pilsētas domes deputāte, Alūksnes vidusskolas direktore Vija Puzule deklarācijā norādījusi, ka domē pērn nopelnījusi 7807,81 latu.Alūksnes...