“Slieksnis” iekļūst parādē “Gada izrāde 2004”

Latvijas amatierteātru iestudējumu parādē “Gada izrāde 2004” desmit izrāžu skaitā būs skatāma Alūksnes Tautas teātra “Slieksnis” izrāde - Aināra Zelča komēdija “Kokakvass”.

Latvijas amatierteātru iestudējumu parādē "Gada izrāde 2004" desmit izrāžu skaitā būs skatāma Alūksnes Tautas teātra "Slieksnis" izrāde - Aināra Zelča komēdija "Kokakvass". Pasākums notiks Rīgā, Dailes teātrī, 5.un 6.martā, tā laikā noteiks uzvarētājus dažādās teātra mākslas nominācijās.
""Slieksnim" ir izdevies turpināt tradīcijas, ko tas aizsāka kopā ar ilggadējo režisoru Uldi Sedlenieku. Tās nav pazudušas arī tagad, kad teātra režisore ir Daiga Bētere," laikrakstam stāsta valsts galvenā kultūras inspektore Alūksnes rajonā Astrīda Bētere.
Viņa bilst, ka šādā amatierteātru skatē vērtē gan režisora darbu, gan aktieru spēli, tāpēc nopelns ir visiem. "Tas ir kopdarbs. Daigas redzējums un arī bijušajam režisoram Uldim tuvu cilvēku veikums - izrādes scenogrāfs ir dēls Ints Sedlenieks, vedekla Inese ir kostīmu māksliniece, bet Ulda dzīvesbiedre Vera atveido lomu," uzsver kultūras inspektore.
A.Bētere bilst, ka Daigai "Kokakvass" ir pirmās ugunskristības. "Režisore, kā arī pati atzīst, visu laiku ir bijusi Ulda Sedlenieka ēnā, nav uzdrošinājusies sevi parādīt, jo jutusi pietāti pret savu režijas skolotāju. Izpelnīties piedalīties "Gada izrāde 2004" viņai ir liels gandarījums," apgalvo A.Bētere. U.Sedlenieks vienmēr ir bijis klasikas piekritējs, arī D.Bētere to nav noliegusi, taču viņas darbā parādās jauni izteiksmes līdzekļi.
Amatierteātru parādes "Gada izrāde 2004" atlases skatē, kas aizsākās pērnā gada nogalē, ATT "Slieksnis" vērtējumā ieguva 22,2 punktus no maksimālajiem 25 punktiem. "Kokakvasa" pirmizrāde bija 2004. gada oktobrī.

Citu datumu laikraksti