Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slimības ir saistītas ar domām un emocijām

Mūsu tradicionālā medicīna zina vairākus desmitus tūkstošu slimību, kuras var nosaukt par simptomu kompleksiem.

Mūsu tradicionālā medicīna zina vairākus desmitus tūkstošu slimību, kuras var nosaukt par simptomu kompleksiem.
Taču var domāt arī citādi – ka slims ir vienīgi pats organisms, bet slimības ir veids, kā tas risina savas problēmas atkarībā no uzbūves, ģenētiskā stāvokļa, vides, kurā dzīvo, enerģijas, kā arī no sadzīves, fiziskajām, medicīniskajām, emocionālajām, psiholoģiskajām un citām blokādēm vai fokāliem perēkļiem (rētas, traumu lokalizācijas vietas un tamlīdzīgi).
Blokādes var iedomāties kā sastrēgumus pilsētā uz auto ceļiem. Organismā traucēta informācijas un enerģijas pārvade, kas nopietni izbojā organisma dažādās vitālās funkcijas.
Kas ir slimība
Mūsu organismu varētu salīdzināt ar kosmisko kuģi, kurā ir daudz stāvu - klāju, savienotu ar liftiem, kāpnēm, gaiteņiem, sakaru un enerģijas komunikācijām, ar enerģijas nodrošinājuma un informācijas izstrādes, uzglabāšanas, izvērtēšanas un pārvades, atkritumu izvades un pārstrādes blokiem. Citādi mūs varētu nosaukt par dinamiskām, daudzdimensionāli satīklotām, daudzdimensionālām mijiedarbīgām biokibernētiskām sistēmām, kuras savukārt komunicējas mijiedarbībā ar citām tādām pašām vai citādām sistēmām un ar to, ko saucam par Visumu.
Vidi slimībai radām mēs paši – ar stresiem, bēdām, strīdiem, greizsirdību, skaudību, bailēm, prieku, dusmām, pārmērīgu domāšanu un rūpēm, pārmērīgām emocijām, traumām, pārēšanos, pārsaldēšanos, pārpūlēšanos, pārmīlēšanos – visu to, kas rit ilgstoši un pārsniedz organisma adaptācijas spējas.
Jāatceras, ka starp domām, emocijām, sajūtām un fizisko organismu ir atgriezeniskā saikne. Par domāšanu "rūpējas" ne tikai smadzenes, bet viss ķermenis. Ja ķermenī kaut kādas funkcijas nenoris pareizi, netiek ilgi noārdīti izstrādātie attiecīgie psihoemocionāli aktīvie bioķīmiskie substrāti, kas ietekmē galvas un muguras smadzeņu funkcijas, veģetatīvo, hormonālo un imūnsistēmu, tad slimība līdzīgi upei plūdos atrod jaunu gultni ar visām no tā izrietošām sekām. Smadzenes attiecīgi reaģē uz psihoemocionālo bioķīmisko substrātu līdzīgi kā dators uz ievadīto programmu. Galvas smadzenes ir galvenās kā koordinatores, tās meklē, kā piemēroties jaunajiem apstākļiem organismā un apkārtējā vidē.
Ja jums ir bailes, slimosiet ar...
Ja cilvēks visu laiku dzīvo baiļu stresā par nākotni, izdzīvošanu, biznesu, viņš var saslimt ar sirdi vai asinsvadu slimībām. Tradicionālās austrumu medicīnas filozofija bailes saista ar nieru aukstuma elementa enerģiju. Nieru vitālās enerģijas kontrolē atrodas arī sirds - asinsvadu, hormonālās sistēmas, kā arī galvas un mugurkaula smadzeņu enerģijas. Nieres nav tikai urīna izvadīšanai. Tas nenozīmē, ka nieres ir fiziski slimas, bet to biovitālās funkcijas ir sabrukušas.
Nieres un virsnieres izstrādā stresa hormonus, kuru iedarbību var salīdzināt ar aukstumu. Kā liecina prakse, aukstums rada spazmas. Kad saraujas sīkie kapilāri, pazeminās asinsrite. Un, kad ir pazemināta asinsrite, tad šūnas dzīvo "badā" un sabrūk. Tāpēc organisms sevi mēģina glābt - viņš tūlīt šo vietu "aizlīmē" ciet vai, citādi izsakoties, rodas tāda vai citāda skleroze.
Ir jāapzinās, ka visa organisma informācija un norises tajā atrodas cēloņsakarību ķēdē. Tradicionālā Ķīnas un Tibetas medicīna māca, ka cilvēks atrodas starp debesīm un zemi. Viss, kas nāk no Visuma, iet caur mūsu organismu uz zemi un otrādi. Mums jāiemācās atrasties harmonijā sevī un ap sevi. Tāpēc var palīdzēt visas prakses, kuru pamatā ir ticība saviem spēkiem un prasme tos pielietot - lūgšanas, meditācija, Ci-gun, joga un vēl daudzi citi veidi, kas kombinēti ar atbilstošu medicīnas praksi.
Ja nemitīgi dusmojaties...
Dusmas nav tikai garīga stāvokļa izpausme. Dusmojoties izstrādājas bioaktīvas bioķīmiskas vielas, hormoni, kas uztur šo emociju un ietekmē virkni organisma funkciju. Ja dusmu bioķīmiskie substrāti organismā netiek noārdīti vai pārvērsti par kādu citu produktu, kuru izpausmes ir pozitīvas emocijas, ir liels risks, ka jūs piemeklēs kaites atkarībā no jūsu bioģenētiskā reaktivitātes tipa.
Vieni dusmās paliek bāli, otri – sarkani. Ja cilvēks paliek bāls, tas nozīmē, ka viņa asinsvadi spazmējas un asinis atplūst no galvas uz ķermeņa lejasdaļu. Visbiežāk dusmas rada spriedzi galvā vai sirdī. Dusmīgais cilvēks var saslimt ar galvas asinsvadu slimībām, var paaugstināties asinsspiediens, var izveidoties trombozes vai asinsizplūdums galvā, sirds infarkti, kuņģa-zarnu trakta čūlas. Visbīstamāk, ja bieži dusmojas tie, kam ir galvas asinsvadu bojājumi, asinis biezas un ir pastiprināta asins recēšana. Tiem, kas dusmās paliek "sarkani", dusmu emocijas enerģija rada pilnasinību galvā, sirdī, plaušās. Tādam ir nosliece uz infarktu vai asinsizplūdumu galvā, kam seko paralīze.
Vislabāk ir nepieļaut dusmu uzplūdus, it sevišķi - ilgstošus. Jāatrod apkārtējiem nekaitīgs veids un tās jāizlādē.
Ja cilvēks vairo sevī ļaunumu, ļaunatminību, atriebību, ienaidu, greizsirdību, tās ir ļoti bīstamas emocijas, kuras organismā veicina vēža rašanos, it sevišķi, ja ir ilgstošas un apslēptas. Visbiežāk tas ir kuņģa, resnās zarnas vēzis, vīriešiem arī prostatas vēzis, bet sievietēm krūšu dziedzeru vai dzemdes vēzis. Protams, tas ir tikai viens no iespējamiem ceļiem, kā fiziskais organisms atbildēs uz ilgstošu emocionālu stresu.
Skopam cietīs plaušas vai resnā zarna
Skopam un alkatīgam cilvēkam ir par daudz sausuma elementa enerģijas, kuru ķīniešu tradicionālā medicīna saista ar plaušām un resno zarnu. Turklāt sausums ir arī vēsuma elements, tātad, šādam cilvēkam trūkst siltuma elementa, kas glabājas sirdī, tievajās zarnās, galvas un muguras smadzenēs, hormonālajā sistēmā.
Šādam cilvēkam būs arī diezgan vājš aknu vējš (kustības elements), jo sausuma elementa enerģija kontrolē aknu vēja elementu. Savukārt sausumu kontrolē siltuma elementa enerģija – sirds. Ja šajā posmā enerģija ir sastrēgusi, tā var nobloķēt nieru aukstuma elementa enerģiju, kas saistīta ar eksistenciālajām bailēm (ka tik man neatņem, ka tik nav par maz!).
Ir svarīgi noskaidrot, kura sistēma cilvēkam ir slima un to enerģētiski sakārtot. Taču ir cilvēki, kurus sakārtot nevar, jo attiecīgās emocijas ir "ierakstītas" ģenētiskajā materiālā.
Skaudīgam cilvēkam visreālāk ir saslimt ar smadzeņu audu un asinsvadu sklerozi, jo skaudība ir saistīta ar aukstuma un sausuma elementu enerģijām. Tā kā aukstuma (nieru) enerģija atbild par smadzenēm, skauģus var piemeklēt smadzeņu krikas, līdz pat depresijai vai citām psihiskām dīvainībām.
Aizvainojums "krīt" uz sirdi
Cilvēks, kurš krāj sevī aizvainojumu, visbiežāk saslimst ar sirdi, jo aizvainojums un vēlmes ir saistītas ar siltuma (sirds) un vēja (aknu) elementu enerģiju. Var rasties sirds muskuļa distrofija, spazmas, stenokardija un tamlīdzīgi. Turklāt cietīs arī domāšana, vienmēr būs sliktas emocijas, jo ķīniešu medicīna māca, ka sirdī atrodas dvēsele. Dvēsele ir tā, kas atbild par mūsu emocijām.
Aizvainotas personas trauksmainais stress iespējami ievainos kuņģi, aizkuņģa dziedzeri un liesu, asins radīšanu un noārdīšanu. Stresi ievaino imūnsistēmu. Tālāk ir atvērts ceļš infekcijām, audzējiem.
Depresijas slimības
Depresīvi noskaņotie cilvēki visbiežāk saslimst ar orgānu mazspēju, asinsvadu un smadzeņu audu sklerozēm. Psihiatrijas speciālisti izšķir vairākus depresijas veidus pēc to klīnikas.
Enerģētiski depresijas var raksturot kā enerģijas deficīta (mierīgās, melanholiskās, bēdu, mazvērtības) vai enerģijas hiperprodukcijas un disbalansa (trauksme, nemiers, idejas, nespēja nosēdēt uz vietas, aktīvs alkoholisms un cits) slimības. Sekas vai cēlonis var būt jebkura aknu saslimšana (fizikāli konstatējama vai arī medicīniskai diagnostikai nepieejama). Protams, teiktais neatspoguļo visus iespējamos variantus.
Neveselīga pārpūle kaitē aknām un liesai
Cilvēki, kuri bez mitas par kaut ko lauza galvu vai nepārtraukti ir garīgā pārpūlē, apdraud aknas un liesu. Tradicionālā Austrumu tautu medicīna uzsver, ka aknas ir ģenerālis organismā (ir pat teiciens - "tam tikai ir aknas"). Aknas nav tikai atindētājas un izvadītājas, tām ir vēja elementa enerģijas funkcija - tās nosaka jebkuru kustību organismā. Aknas atbild par muskuļu un saišu funkciju. Liesa atbild par domāšanu un fizisko spēku organismā. Šo enerģiju pārlieku izšķērdēšana noved pie organisma saslimšanas. Tas, kuram aknas enerģētiski vārgas, ir miegains, nespēcīgs, depresīvs, noguris, nekas viņu neinteresē, mazkustīgs.
Liesas enerģētiskais deficīts rada raizes, trauksmi, neauglīgu domu producēšanos un apzinīguma trūkumu. Organisma audi nav tikai nekārtīgu un nesaprotamu bioķīmisku reakciju poligons. Viss ir mentāli - emocionāli - fiziski ar atgriezeniskām saiknēm vienots.
Austrumu medicīnas izpratnē cilvēks ir vienots ar Visumu un saistīts ar visām tā enerģijām - pieciem pamatelementiem (vēju, siltumu – karstumu, mitrumu, sausumu, aukstumu). Un dažkārt par cilvēka orgānu darbību var spriest pēc viņa reakcijas uz minētajiem pieciem Visuma pamatelementiem.
Piemēram, ja cilvēks jūtas slikti vējainā laikā, tad viņam ir aknu – žultspūšļa jeb vēja elementa pārprodukcija ķermenī. Ja cilvēkam kļūst labi lietainā laikā, tas nozīmē, ka ļoti vāji strādā liesas mitruma elementa enerģija. Ja cilvēks nepanes sauli, tad organismā ir par daudz karstuma elementa enerģijas. Līdzīgi notiek arī ar piecām organisma pamatemocijām – dusmām, prieku – laimi, raizēm – trauksmi, bēdām, bailēm.
Var daudz izsecināt arī no tā, kura no piecām pamatgaršām kārojas vai nepatīk – skābs, rūgts, salds, ass, sāļš. Vajadzētu atcerēties, ka veselīgs Gars var uzturēt arī miesu veselu. Dvēsele ir emocionāla. Cilvēks, kuru vada gars, spēj kontrolēt emocijas. Vēlu lasītājiem nostiprināt garu (saprātu) un apvaldīt dvēseli (emocijas). Nekas tā nesagrauj dzīvo organismu kā negatīvas emocijas.

Citu datumu laikraksti

  • Aicina pretendēt uz subsīdijām

    Pagājušajā gadā subsīdijas lauksaimniecībā rajona lauksaimnieki saņēma gandrīz 390 tukstošu latu apmērā (ieskaitot subsīdijas par agroklimatisko...

  • Kā atrast draugu internetā

    Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Oļģertu Šalkoni, kurš stāsta, kā iemīlējies Elzā Radziņā.Šonedēļ žurnālā "Ieva": * intervija ar Oļģertu Šalkoni,...

  • Jānim Naglim - jauns bizness

    Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Ainars Eisaks pēc cietuma apmeklē skaistumkopšanas salonu.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ...