Slimnīcā darbu sācis otrs anesteziologs

Ārste: ir ieguvusi trīs specializācijas. Alūksnes slimnīcā kopš 1.jūlija strādā anestezioloģe Ērika Stupiša, kas ar medicīnas dažādām jomām ir saistīta kopš 1973.gada.

Ārste: ir ieguvusi trīs specializācijas
Alūksnes slimnīcā kopš 1.jūlija strādā anestezioloģe Ērika Stupiša, kas ar medicīnas dažādām jomām ir saistīta kopš 1973.gada. Viņas ārstes darba stāžs ir 20 gadu.
Iepriekšējā Ē.Stupišas darbavieta, pirms atnākusi strādāt uz Alūksni, bija Iekšlietu ministrijas hospitāļa intensīvās terapijas nodaļa, kur viņa veica ārstes - internistes pienākumus. "Šeit ir brīnišķīga atmosfēra. Jūtu labvēlīgu attieksmi no slimnīcas vadības un kolēģiem, kas ir iejūtīgi un pretimnākoši. Tas man ir svarīgi, tāpēc domāju šeit strādāt," laikrakstam stāsta Ē.Stupiša.
Ē.Stupiša 1977.gadā absolvējusi 1.medicīnas skolu kā teicamniece un ieguvusi vecmātes specialitāti. "Man uzreiz bija iespēja iestāties jebkurā augstskolā, nenostrādājot trīs obligātos gadus, kā tas toreiz bija noteikts. Es, protams, izvēlējos Medicīnas institūta Ārstniecības fakultāti," skaidro Ē.Stupiša.
Sešus gadus mācījusies klīniskajā ordinatūrā pie profesora Lazovska, specializējusies iekšķīgo slimību katedrā kā gastroenteroloģe. "Mana specializācija ir arī ārste - interniste un, protams, trešā specializācija ir ārste - anestezioloģe," skaidro Ē.Stupiša.
Ērika Stupiša atklāj, ka nākt strādāt uz Alūksni pamudinājis kāds nepatīkams gadījums darba praksē.
"Kādai gados vecākai pacientei iestājās alerģiska reakcija pret analgētiskiem līdzekļiem, viņai steidzami bija vajadzīga palīdzība. Sievietes stāvoklis bija bīstams. Ārste, kuras tiešais pienākums šādā situācijā bija palīdzēt, nobijās un paslēpās. Bailes ir nezināšana. Sapratu, ka ārstiem - internistiem vēl ir daudz jāmācās. Šis gadījums pielika punktu, lai arī man nebija viegli," apgalvo Ē.Stupiša.
Viņa apstiprina, ka atšķirības, strādājot medicīnas iestādē galvaspilsētā un lauku pilsētā, ir lielas.
"Manuprāt, perifērijā vajadzētu strādāt pieredzējušākiem, izveicīgākiem ārstiem nekā pilsētā. Uzskatu, ka laukos ārsta darbs ir smagāks, arī medicīniskais aprīkojums nav tik labs," spriež Ē.Stupiša.
Viņa secina, ka anesteziologa darbs nav prestižākais. "Eiropā no šīs specializācijas vairās. Populārākas ir mierīgākas specialitātes," domā ārste - anestezioloģe. Ē.Stupišu nebaida grūtības.
"Gluži otrādi - man patīk pārvarēt un sadraudzēties ar tām. Jebkuru smagu problēmu var vērst sev labvēlīgi," apgalvo Ē.Stupiša.

Citu datumu laikraksti

 • Atbalsta Bībeles muzeja bukleta izdošanu

  Alūksnes pilsētas dome parakstījusi līgumu ar Vācijas vēstniecību par Bībeles muzeja bukleta atjaunošanu. Paredzams, ka to iespiedīs līdz Bānīša...

 • Tiksies ar veselības ministru

  Rīt Smiltenē Ziemeļaustrumu slimokases dibinātāji tiksies ar veselības ministru Rinaldu Muciņu, lai runātu par slimokases pārveidi par SIA.Rīt...

 • Labiekārto Ezeriņu kapličas apkārtni

  Šonedēļ pie Ezeriņu kapsētas kapličas paredzēts vest melnzemi un sēt zālāju. Tas būs pēdējais darbs, ko šovasar veiks kapličas teritorijas...

 • Daiļā dzimuma uzvaras gājiens

  Par sieviešu tiesībām sabiedrībā ir runāts daudz. Šādai diskusijai ir vieta arī Latvijā. Vērojot no politikas procesu skatpunkta, viss liekas...

 • Izsniedz licenci

  Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē nolēma uz vienu gadu izsniegt licenci Romanam Savinam pasažieru komercpārvadājumu veikšanai.Alūksnes rajona...

 • Iedzīvotājus aicina gatavoties forumam

  Projekts “Iedzīvotāju līdzdalības un vietējās filantropijas veicināšana Alūksnes rajonā” saņēmis daļēju programmas “Baltijas - Amerikas...