Slimnīcas anesteziologi neiesaistās akcijā

Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācija atzīst, ka pārtrauktā akcija var atsākties, jo veselības ministrs Gundars Bērziņš nesola palielināt algas ar 1.janvāri.

Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācija atzīst, ka pārtrauktā akcija var atsākties, jo veselības ministrs Gundars Bērziņš nesola palielināt algas ar 1.janvāri.
"Ilgus gadus par 10 latiem bija samazināta mūsu ārstu alga. Tā bija 193 lati mēnesī, tātad - vismazākā valstī. Tagad no piešķirtā papildu finansējuma algu izlīdzināja un anesteziologiem iedalīja vēl papildus 17 latus. Algas palielināja arī citiem ārstiem un medmāsām. Mēs neceļam pretenzijas. Ja kaut kas nepatiks, jebkurā brīdī varu pārcelties uz Rīgu, kur saņemšu divas reizes lielāku samaksu par darbu," spriež anesteziologs Pēteris Kučiks.
"Man ir jādomā par visiem strādājošajiem. Ja pieliks algu tikai anesteziologiem un ķirurgiem, kas arī protestē, tad neapmierināti būs citi, tāpēc papildu finansējumu izlietoja algu palielināšanai visiem ārstiem un medmāsām. Nav Ministru kabineta lēmuma, ka šie līdzekļi izmantojami tikai anesteziologu algu palielināšanai. Tādējādi valdība atbildību par šo jautājumu "nogrūda" uz galvenajiem ārstiem," skaidro slimnīcas galvenā ārsta pienākumu izpildītāja Maruta Kauliņa.
P.Kučiks atzīst, ka cietīs pacienti, ja anesteziologi un ķirurgi nepiekritīs gaidīt algu palielinājumu līdz nākamā gada 1.jūlijam. "Valdība apelēs pie Hipokrāta zvēresta, bet Hipokrāts nebija nabags un nestrādāja tik daudz par niecīgu atlīdzību. Apmēram tikpat saņem šoferi un citu profesiju pārstāvji, bet ārstam ir lielāka atbildība," salīdzina P.Kučiks.

Citu datumu laikraksti

  • Bērnības atmiņas

    “Putenis bija tik pamatīgs, ka ceļu uz skolu nevarēja redzēt, ar varenu spēku sniegs sitās acīs. Ar kājām sataustot iepriekš iemīto taciņu, kas veda...

  • Vecumdienas vēlas piepildīt ar mīlestību

    Trapeniete Mirdza Arkliņa nākamgad janvārī atzīmēs 78 gadu jubileju. Ilgajos mūža gados piedzīvots ne mazums skaistu un grūtu brīžu, iepazīti dažādi...

  • Eglīti var cirst bez speciālas atļaujas

    Ikviens var nocirst vienu eglīti valsts mežos, jo Ziemassvētki nav iedomājami bez zaļā un smaržīgā skuju koka.Ikviens var nocirst vienu eglīti valsts...