Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slimnīcas teritorijā ir jaunas ceļa zīmes

Alūksnes slimnīcas teritorijā no pagājušās nedēļas ir jaunas ceļa zīmes, kas aizliedz transportlīdzekļa novietošanu stāvēšanai - “Stāvēšanas zona” un “Braukt aizliegts” ar papildzīmi “Izņemot ar atļaujām”.

Alūksnes slimnīcas teritorijā no pagājušās nedēļas ir jaunas ceļa zīmes, kas aizliedz transportlīdzekļa novietošanu stāvēšanai - “Stāvēšanas zona” un “Braukt aizliegts” ar papildzīmi “Izņemot ar atļaujām”.
“Ir daudz neapzinīgu cilvēku, kas mēdz atstāt transportlīdzekļus slimnīcas teritorijā stāvēšanai. Šī teritorija nav liela, tādēļ jānodrošina, lai pa to netraucēti varētu pārvietoties neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnas. Pirmajā stāvā atrodas reanimācijas nodaļa. No mediķiem saņēmām sūdzības, ka daudzi cilvēki mēdza pie tās atstāt savas automašīnas. Jaunās zīmes paredz, ka slimnīcas teritorijā drīkstēs iebraukt, lai atvestu pacientu, kam ir smagas un akūtas saslimšanas. Tiklīdz pacients ir nogādāts slimnīcā, transportlīdzekli nekavējoties ir jānovieto stāvēšanai atļautā vietā,” stāsta Alūksnes pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons.
Ideja par aizlieguma zīmju nepieciešamību pieder slimnīcas ārstam Pēterim Kučikam. “Ceļu satiksmes noteikumi ir jāievēro visiem un visur. Pa slimnīcas teritoriju pastaigājas pacienti un pārvietojas operatīvais transports. Līdz šim bija vērojamas situācijas, kad Katastrofu medicīnas centra darbinieki no Rīgas nevarēja piebraukt pie slimnīcas, jo visur ir transportlīdzekļi. Arī vietējiem neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem tas radīja problēmas. Lai situāciju atrisinātu, vajadzēja saukt policiju,” klāsta P.Kučiks.
Viņš norāda, ka bieži vien slimnīcas teritorijā autovadītāji pie reanimācijas nodaļas ilglaicīgi darbināja automašīnu motorus, piesārņojot gaisu. “To bija jāelpo slimniekiem un darbiniekiem. Cilvēki ir nekaunīgi, jo slimnīcā piedzīvojām gadījumu, kad uz galvenā ārsta aizrādījumu par stāvēšanu neatļautā vietā autovadītājs atbildēja, ka viņam ir pietiekami liela pieredze, lai viņš varētu izvērtēt - kur drīkst un kur nedrīkst stāvēt. Izmaiņas ir veiktas, lai pa slimnīcas teritoriju varētu brīvi pārvietoties dienesta automašīnas un lai nebūtu apdraudēti pacienti,” saka P.Kučiks.
A.Tomsons akcentē, ka pašvaldības policijas darbinieki, kuru pienākums ir kontrolēt arī stāvēšanas un apstāšanās noteikumu pārkāpumus Alūksnē, pievērsīs uzmanību, kā ievēro jaunos noteikumus slimnīcas teritorijā.
“Atstāt automašīnu stāvēšanai slimnīcas teritorijā drīkstēs, ja autovadītājam būs Alūksnes slimnīcas galvenā ārsta izsniegta atļauja. Šī atļauja ir jānovieto aiz automašīnas priekšējā stikla. Pārējos, kas neievēros noteikumus, sauks pie administratīvās atbildības. Gribētos vērst iedzīvotāju uzmanību ievērot jaunās ceļa zīmes. Parasti mēdz būt tā, ka vietējie cilvēki tam nepievērš pietiekamu uzmanību,” saka A.Tomsons.

Citu datumu laikraksti

  • Rotaļas turpinās

    Pirms nepilna mēneša Latvija teica jāvārdu Eiropai. Var likties, ka atpakaļceļa nav, nenovēršama ir eiropeisko labumu un nesmukumu ienākšana mūsu...

  • Ir vērts iepazīt kaimiņzemes neparasto šarmu

    Gudri ļaudis saka, ka Igauniju vajag sākt aplūkot no paugurainās dienvidu puses. Tās daba un klimatiskie apstākļi ir gandrīz tādi paši kā pie mums -...

  • Kolekcionē krūzes un senlaicīgas lietas

    Trapeniešu Lanas un Zigurda Safranoviču vaļasprieks jau četrus gadus ir krūzīšu kolekcionēšana. Viņi lepojas ar vairāk nekā 70 dažāda izmēra un...