Smaidam ir liels spēks

1.aprīlī ik gadu mēģinām cits citu izjokot un kaut uz vienu dienu aizmirst dzīves smagumu un problēmas, bet galvenais - daudz, daudz smaidām!

1.aprīlī ik gadu mēģinām cits citu izjokot un kaut uz vienu dienu aizmirst dzīves smagumu un problēmas, bet galvenais - daudz, daudz smaidām!
Smaidā slēpjoties liels spēks, tas var sagraut un iznīcināt, nodot un pazemot, bet tas var arī saudzēt un mīlēt, pasargāt un spēcināt.
Smaids ir laipnības, draudzības un ieinteresētības zīme. Tas ir veiksmes atslēga ceļā uz panākumiem. Izrādās, katrs var izkopt smaidīšanas mākslu, turklāt katra kultūra smaidu traktē citādāk.
Kontrolēt mīmiku un izvēlēties smaidu attiecīgiem gadījumiem nemaz nav tik viegli. Ja šāds talants piemīt vai arī tas ir kārtīgi izkopts, var uzskatīt, ka veiksme jau ir uzsmaidījusi.
Smaids cilvēku ietekmē arī no psiholoģiskā viedokļa. Ārsti ir pierādījuši, ka smaids pazemina pārāk augstu asinsspiedienu, aktivizē labvēlīgus bioķīmiskus procesus smadzenēs, kas samazina stresu izraisošus hormonus -adrenalīnu un kortizolu, kuri vājina cilvēka imūnsistēmu. Smadzeņu krāsainās termogrammas parāda, ka jautra, dzīvespriecīga cilvēka krāsu spektrā ir ļoti daudz silto toņu, bet skumjajiem, īgnajiem cilvēkiem dominē aukstie toņi. Tieši tādēļ mums labāk patīk jautru cilvēku sabiedrība, jo no viņiem izstaro siltums.
Smiekli psiholoģiski palīdzot atbrīvoties no stresa. Visi taču zina, ka smiekli "līdz pat asarām" spējīgi izkliedēt jebkuru mākoni, kas ir pie dvēseles horizonta. Vēl viena ļoti veselīga un daudzsološa smieklu īpašība ir tā, ka smiekli spēj mazināt sāpes.
Bieži smaids tiek izmantots, lai slēptu patiesās jūtas un emocijas - dusmas, skumjas. Šādu smaidu nemaz nav tik grūti atpazīt, to parasti sauc par "dežūrsmaidu" - tas ir īslaicīgs smaids, kas ātri vien pazūd no sejas. Ja cilvēks smaida pārmērīgi daudz, tas var liecināt par nedrošības sajūtu vai cilvēka tieksmi pēc vispārējas apkārtējo atzinības. Smaids, ko papildina augšup savilktas uzacis, apliecina godbijību, savukārt uz leju nolaistas uzacis visbiežāk norāda uz pretimnākšanu vai arī pārākumu.
Katras kultūras pieņemtās uzvedības normas dažādi traktē smaidīšanu. Angļiem smaids ir pieklājības zīme, taču, iespējams, viņi zem smaida slēpj nepatīkamas emocijas. Vāciešiem smaids tāpat kā mums nozīmē draudzības un simpātiju izrādīšanu. Amerikāņi atzīstot platu un atklātu smaidu, kas izvēršas pa visu seju. Savukārt japāņi smaida arī tad, kad viņiem ir lielas bēdas. Viņu pasaules uzskats un uzvedības normas neatzīst personisko jūtu pārdzīvojumu, līdzjūtības vai kauna izrādīšanu citiem. Smaids viņiem ir maska, aiz kā slēpties.
Cilvēki ir pārliecinājušies, ka smaids tiešām palīdz. Cilvēki ir sapratuši, ka mēģinot visur un visiem smaidīt, dzīve kļūst gaišāka, siltāka un sirsnīgāka. Smaids pamodina mīlestību, liek izzust bēdām un dara pasauli jaukāku!

Citu datumu laikraksti

 • Dzīve bez ilūzijām

  “Varbūt tiksimies siltākā laikā? Pie manis ir auksts kā ledusskapī,” pirms sarunas saka ārste Daina Stīpniece."Varbūt tiksimies siltākā laikā? Pie...

 • Ievēl jaunu rajona padomes priekšsēdētāju

  Padomē: varu pārņem sievietes. Par Alūksnes rajona padomes jauno priekšsēdētāju vakar ievēlēja Laimoni Sīpolu, kas ir arī Liepnas pagasta padomes...

 • Alūksnei būs savs karogs

  Jau nākamajā nedēļā ikviens interesents varēs iepazīties ar Alūksnes pilsētas karoga izstrādāto projektu, izteikt vērtējumu par to un iesniegt savas...

 • Konkursa 6.kārtas rezultāti

  Jānis Kūms (Gaujienas vidusskola, 10.klase) - 11,5 punkti.Jānis Kūms (Gaujienas vidusskola, 10.klase) - 11,5 punkti. - Līga Kūma (Gaujienas...

 • Veselā miesā vesels gars

  Šodien publicējam konkursa “Veselā miesā vesels gars” 7.kārtas jautājumus, ko veidoja Alūksnes rajona tūrisma informācijas speciālisti. Savukārt...

 • 7.kārtas uzdevums

  Pētījums: “X pirts darbība un attīstības tendences”.Pētījums: "X pirts darbība un attīstības tendences" Pētījumam jāizvēlas vienu sava...